Skocz do zawartości

Zdjęcie

klucze i grzechotki

203 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Bomba41

Bomba41

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 luty 2012 - 13:58

klucze i grzechotki Odświeże temat bo wielokrotnie przerabiałem temat kluczy, wcześniej miałem jakieś zbieraniny różnych firm, ale gdy pourywałem kilka nasadek, kupiłem odpowiedniki z honitona, od tamtej pory jak ich przetestowałem kupuje tylko klucze honitona (przez internet), chyba, że potrzebuje czegoś na już, to jade do najbliższego sklepu, i biore co mają, często w kosmicznych cenach <_< dlaczego honiton? dlatego, że oferuje (poza niektórymi niedociągnięciami) bardzo dobrą jakość, za bardzo dobrą cene, owszem chciałbym mieć zestawik FACOM, lub GEDORE, ale fundusze ograniczają :ph34r: Covala sobie odpuście- dobry jest do samochodów, ale nie do ciągników i maszyn rolniczych, gdzie są większe śruby i większe momenty. Podsumowając z nasadowych firmy które wystarczą dla nas do dość częstego użytku to: Honiton- mam używam chwale, Proxxon- znajomy ma dużo narzędzi tej firmy, są ok, Yato- dla amatora są dobre (nasadki są bardzo mocne, reszta jak się uda). to tyle o nasadowych.
Apropos płaskich- odnoszę wrażenie że płasko oczkowe, odgięte czy inne, tańszych firm są mocniejsze od ich nasadowych, np. jestem miło zaskoczony trwałością kluczy oczkowo odgiętych firmy Dedra, płasko oczkowych firmy TOPEX (niby marketówka, ale kolega ma również 108 elementowy zestaw nasadek topex, i od kilku lat nie uszkodził żadnego za wyjątkiem ułamania kilku bitów (krzyżak śrubokręt) mam też częśc płasko oczkowych COVAL- bardzo mocne, kiedyś można było kupić firme lopden line- też bardzo trwałe.
Podsumowując temat, na nasadowych nie da sie za bardzo przyoszczędzic, to płaskie, tańszych firm, potrafią mile zaskoczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
klucze i grzechotki Dzisiaj, 21:56
  •  

#62 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 20 luty 2012 - 22:22

klucze i grzechotki Tez działam honitonem czarnym 94 el., w tej cenie rowniez uwazam, ze warto. Z płasko-oczkowych tak jak mowisz coval na takie potrzeby własne jest wystarczajacy, wahałem sie miedzy yato 25 el ( 6-32) czy własnie covalem i wybrałem ta niby pseudo polska marke:) za 180 zł wiec troche mniej niz yato, za ktore trzeba dac o 60 -70 zł wiecej. Z kluczy dwustronnie odgiętych, czyli kopytka mam zestaw kuznii, 13 szt sprawdzaja sie własnie przy maszynach, zwlaszcza klucze powyzej 22. Bardzo masywne. Reszta kluczy własnie z kuznii oraz inne produkcji zssr ( z chyba najlepszej stali narzedziowej z tamtych lat)

Porównując opinie n/t zestawu nasadek w okolicach 200 zl, wlasnie z covala, yato i honitona, mysle ze ostatnii najlepiej wypada.
Tak samo rozwazalem o kluczach plasko oczkowych i wybralem covala, z posród yato, corony,jobi czy juz tanszego geko... czyli przedziału kluczy z ponizej sredniej półki. Kupilem z checia posiadania całego kompelu wszystkich kluczy po kolei)

Edytowany przez jackkk1988, 20 luty 2012 - 22:26.

[CE] [DE]

#63 Share adam140292

adam140292

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:58

klucze i grzechotki ja kupuje też YATO albo COVAl

#64 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 luty 2012 - 15:20

klucze i grzechotki U mnie nowe klucze ogólnie są z trzech firm: Yato, Coval no i Grene. Grzechotkę 1/2cala mam z COVALa już 6 lat i na razie sobię chwalę. Ogólnie żaden z kupionych teraz kluczy mnie nie zawiódł.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#65 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 20:30

klucze i grzechotki Yato i honiton są najlepsze. Mam takie. Polecam.

#66 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 08:24

klucze i grzechotki Wszystkie zestawy Yato, Beta, Honiton itp. wychodzą z jednej fabryki... Wystarczy rozkręcić grzechotki w środku, identyczne :) Dlatego wybrałbym to co tańsze. Z lepszych kluczy poleciłbym Proxxon'a i Jonnesway, za troszkę większe pieniądze otrzymujesz znacznie lepsze klucze. Jak ktoś lubi kupować raz a porządnie to Beta (w metalowych walizkach), Gedore, Koken, Stahlwile, Wera (bardzo dobre bity), Facom, Hazet. Ceny tych ostatnich są duże, ale klucze kupujemy raz.

Prawda jest taka, że jak się z głową używa kluczy, to się nie mają prawa zepsuć (mówię tu o średniej półce w wzwyż). Jeśli ktoś dużo pracuje z zapieczonymi śrubami i nakrętkami, to niech sobie kupi duże klucze nasadowe (3/4' lub 1') do tego komplet dobrych przecinaków, np: http://allegro.pl/pr...2288308572.html

#67 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 15:16

klucze i grzechotki Witam ostatnio musiałem mocno dokręcić śrubę 24 i mam różne nasadki jakieś ZSRR, yato,dedra i kilka innych raczej średnich firm, taka mieszanka. I przy dokręcaniu klucze się ześlizgiwały i obrabiały nakrętkę i wtedy sąsiad przyniósł mi klucze udarowe ( czarne nasadki YATO) i właśnie bardzo mi się to spodobało. Co myślicie właśnie o nasadkach udarowych do zwykłej pracy ? W sumie mam kompresor 100l to z czasem może i klucza pneumatycznego się dorobię...

http://allegro.pl/jo...2365114420.html

Jonnesway według mnie to takie lepsze klucze klasy średniej.

Pomyliłem aukcje... potrzebuję na 1/2

http://allegro.pl/jo...2365114407.html

Edytowany przez ursuss, 14 czerwiec 2012 - 15:19.

#68 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:44

klucze i grzechotki napewno sie rowniez sprawdza udarowe do zwyklej grzechotki.
Ja ostanio własnie zakupilem oto taki klucz, fajnie sie sprawdza w dośc dobrej cenie... do maszyn i ciągników to min 500 NM. Kiedys moze pokusze sie o zestaw nasadek własnie z yato wiekszych rozmiarów (długich) wygodniejsze bardziej

http://www.skleptech...IZKA_p3063.html

Edytowany przez jackkk1988, 15 czerwiec 2012 - 21:45.

[CE] [DE]

#69 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:09

klucze i grzechotki Witam, zdecydowałem się na komplet kluczy marki Gedore. Troszkę trzeba było z portfela wysupłać, ale gwarancja dożywotnia jest, myślę, że mnie nigdy nie zawiodą.

Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcie konstrukcji grzechotki w środku:
Dodany obrazek

Konia z rzędem temu, który coś takiego zniszczy ;)

#70 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:51

klucze i grzechotki jaki zestaw i cena?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 15:24

klucze i grzechotki Osobiście polecam klucze i grzechotki z YATO. Dobra jakość w przystepnej cenie. Bardzo dobra jest też BETA. STANLEY jest w miarę dobry ale zdecydowanie za drogi, nie odbiega jakościa wiele od YATO.
Co zaś się tyczy Kuzni... Hmmm... kiedys faktycznie solidna firma ale zauważyłem że od jakiegoś czasu schodzi na psy. Jakośc wykonania pozostawia wiele do życzenia.
Wiem to z doświadczenia ponieważ pracuje w firmie która zajmuje się sprzedaża narzędzi. A to wszystko to opinie klientów. Sam w domu używam Yato i póki co jestem zadowolony.
Wiele dobrego słyszałem o narzędziach z Grene ale tutaj nie mogę się wypowiedzieć bo nie pracowałem na nich.

#72 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 17:39

klucze i grzechotki

jaki zestaw i cena?

Standardowy zestaw 15 elementów - nasadowych 1/2 cala. Taki jak tutaj:
http://allegro.pl/ze...2504566202.html

Edytowany przez JohnTheBulletTeacher, 20 lipiec 2012 - 17:40.

#73 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:16

klucze i grzechotki Ja mam grzechotkę jak w linku: http://www.elektrona...4&id_producent= i już kilka lat i nie ma problemu (gwarancja też niby dożywotnia).

W wolnej chwili wrzucę zdjęcie mechanizmu.

Edytowany przez Sadek, 20 lipiec 2012 - 21:18.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#74 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 09:59

klucze i grzechotki Jaki polecacie klucz przekładniowy ?? może być jakiś link z allegro na którym jest właśnie klucz którego używacie ;)

#75 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 19:04

klucze i grzechotki Panowie! podłacze sie pod temat ktory zestaw lepiej wziasc http://allegro.pl/kl...2728120387.html czy z kingtona http://moto.allegro....2784335576.html bo jestem w czarnej d..... licze na wasza pomoc!!!!

#76 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 17 listopad 2012 - 19:11

klucze i grzechotki Identyczny zestaw kingtona (tylko w czarnym kolorze) mam od kilkunastu lat i tylko lekko popękała plastykowa wyściólka w pudełku. Polecam!

#77 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 19:17

klucze i grzechotki W zestawie http://allegro.pl/kl...2728120387.html jest przegub który używa się sporadycznie ale nieraz jest przydatny. Osobiście mam 1 klucz Honitona a drugiej marki nie znam ale znajomi w warsztacie takie mają (ale opinii nie znam).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#78 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 19:31

klucze i grzechotki a jak topexy sie sprawuja przy naprawie maszyn bo naprawde ciezko cos wybrac a tym bardziej niewtopic kasy,a ze siagaczy do lozysk jaka firme polecacie

#79 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:05

klucze i grzechotki opłaca się kupić zestaw kluczy YATO 216 el za 500 zł

chodzi i taki zestaw
http://allegro.pl/ze...2768891796.html

i ogólnie jakie macie opinie o kluczach tej marki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 19:17

klucze i grzechotki Mam komplet nasadek do udarowego i nic się z nimi nie dzieje niedobrego.