bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

Adam8550    15

ja polecam też Coval-a kopiłem zestaw treszczotek 108 elementów zapłaciłem ok 270 zł. i mam na nie dożywotnią gwarancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam ogromną liczbę kluczy narzędzi honition i yato i żadnego nigdy nie złamałem czy skrzywiłem,naprawdę polecam tylko te kupuje teraz, wcześniej kuźnia drogie też dobre pękł mi 1 klucz płaski 15mm tej firmy, miałem i mam też stanley i powiem szczerze że szału ni ma przereklamowane i to mocno i b.drogie , niby dożywotnia gwarancja a nikt mi nie chce wymienić np grzechotki czy klucza. dla porównania grzechotka honition kosztuje ok 35zł zakładam rurkę i śmiało ciągne i jeszcze jej nie zerwałem , natomiast stanley też1/2" zerwałem rękami a kosztowała ponad 120zł i miała być na lata... polecam też polską firmę "markiewicz" duże nietypowe klucze grzechotki itp w polskiej cenie

 

Zapomniałem dodać kiedyś mi był potrzebny wygięty klucz jakiś tam, objeździłem , i nie było takiego ale był cały komplet takich 10szt za ok 50zł z corony myśle że dziadostwo ,ale mi potrzebne strasznie to wziąłem, o dziwo mam dalej wszystkie te klucze i normalnie ich używam i śmiało ciągne, też polecam


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

U siebie mam kucze z firmy Beta,Yato,Gedore,Hazet,oczywiście jeszcze od ojca z Kuzni.Może nie należą do tanich ale są naprawde dobre jakościowo,jeszcze ani jednego nie uszkodziliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

j polecam dobre tanie klucze BLACK Polska .

na wlasny uzytek naprawde sa dobre nie wyginaja sie i nie pekaja jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

polecam klucze BERNER oczko płaskie i nasadki bardzo pożadne wszystko odkręca też polecam klucze COVAL bardzo wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur12    0

Witam czy na klucze coval dają dożywotnią gwarancje bo w aukcjach allegro jest 24 miesiące i na stronie też dzięki za odp, chodzi mi o zestaw 108-150 elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

Yato , Coval , Kuźnia , Heyco , Jobi , polecam posiadam takie nie raz zakladane były na nie rury itp. jobi niby china kupilem kiedys zestaw za 30 zł płasko oczkowych 6-19 i trzyma sie juz 4 rok i zaden klucz nie pękł

na wszystkie coval-e jest dożywotnia gwarancja tak samo jak na yoto tylk sprzedawca tego nie mówi

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Odświeże temat bo wielokrotnie przerabiałem temat kluczy, wcześniej miałem jakieś zbieraniny różnych firm, ale gdy pourywałem kilka nasadek, kupiłem odpowiedniki z honitona, od tamtej pory jak ich przetestowałem kupuje tylko klucze honitona (przez internet), chyba, że potrzebuje czegoś na już, to jade do najbliższego sklepu, i biore co mają, często w kosmicznych cenach <_< dlaczego honiton? dlatego, że oferuje (poza niektórymi niedociągnięciami) bardzo dobrą jakość, za bardzo dobrą cene, owszem chciałbym mieć zestawik FACOM, lub GEDORE, ale fundusze ograniczają :ph34r: Covala sobie odpuście- dobry jest do samochodów, ale nie do ciągników i maszyn rolniczych, gdzie są większe śruby i większe momenty. Podsumowając z nasadowych firmy które wystarczą dla nas do dość częstego użytku to: Honiton- mam używam chwale, Proxxon- znajomy ma dużo narzędzi tej firmy, są ok, Yato- dla amatora są dobre (nasadki są bardzo mocne, reszta jak się uda). to tyle o nasadowych.

Apropos płaskich- odnoszę wrażenie że płasko oczkowe, odgięte czy inne, tańszych firm są mocniejsze od ich nasadowych, np. jestem miło zaskoczony trwałością kluczy oczkowo odgiętych firmy Dedra, płasko oczkowych firmy TOPEX (niby marketówka, ale kolega ma również 108 elementowy zestaw nasadek topex, i od kilku lat nie uszkodził żadnego za wyjątkiem ułamania kilku bitów (krzyżak śrubokręt) mam też częśc płasko oczkowych COVAL- bardzo mocne, kiedyś można było kupić firme lopden line- też bardzo trwałe.

Podsumowując temat, na nasadowych nie da sie za bardzo przyoszczędzic, to płaskie, tańszych firm, potrafią mile zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

Tez działam honitonem czarnym 94 el., w tej cenie rowniez uwazam, ze warto. Z płasko-oczkowych tak jak mowisz coval na takie potrzeby własne jest wystarczajacy, wahałem sie miedzy yato 25 el ( 6-32) czy własnie covalem i wybrałem ta niby pseudo polska marke:) za 180 zł wiec troche mniej niz yato, za ktore trzeba dac o 60 -70 zł wiecej. Z kluczy dwustronnie odgiętych, czyli kopytka mam zestaw kuznii, 13 szt sprawdzaja sie własnie przy maszynach, zwlaszcza klucze powyzej 22. Bardzo masywne. Reszta kluczy własnie z kuznii oraz inne produkcji zssr ( z chyba najlepszej stali narzedziowej z tamtych lat)

 

Porównując opinie n/t zestawu nasadek w okolicach 200 zl, wlasnie z covala, yato i honitona, mysle ze ostatnii najlepiej wypada.

Tak samo rozwazalem o kluczach plasko oczkowych i wybralem covala, z posród yato, corony,jobi czy juz tanszego geko... czyli przedziału kluczy z ponizej sredniej półki. Kupilem z checia posiadania całego kompelu wszystkich kluczy po kolei)

Edytowano przez jackkk1988

[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

U mnie nowe klucze ogólnie są z trzech firm: Yato, Coval no i Grene. Grzechotkę 1/2cala mam z COVALa już 6 lat i na razie sobię chwalę. Ogólnie żaden z kupionych teraz kluczy mnie nie zawiódł.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zestawy Yato, Beta, Honiton itp. wychodzą z jednej fabryki... Wystarczy rozkręcić grzechotki w środku, identyczne :) Dlatego wybrałbym to co tańsze. Z lepszych kluczy poleciłbym Proxxon'a i Jonnesway, za troszkę większe pieniądze otrzymujesz znacznie lepsze klucze. Jak ktoś lubi kupować raz a porządnie to Beta (w metalowych walizkach), Gedore, Koken, Stahlwile, Wera (bardzo dobre bity), Facom, Hazet. Ceny tych ostatnich są duże, ale klucze kupujemy raz.

 

Prawda jest taka, że jak się z głową używa kluczy, to się nie mają prawa zepsuć (mówię tu o średniej półce w wzwyż). Jeśli ktoś dużo pracuje z zapieczonymi śrubami i nakrętkami, to niech sobie kupi duże klucze nasadowe (3/4' lub 1') do tego komplet dobrych przecinaków, np: http://allegro.pl/przecinak-do-nakretek-4-szt-ag010109a-jonnesway-i2288308572.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam ostatnio musiałem mocno dokręcić śrubę 24 i mam różne nasadki jakieś ZSRR, yato,dedra i kilka innych raczej średnich firm, taka mieszanka. I przy dokręcaniu klucze się ześlizgiwały i obrabiały nakrętkę i wtedy sąsiad przyniósł mi klucze udarowe ( czarne nasadki YATO) i właśnie bardzo mi się to spodobało. Co myślicie właśnie o nasadkach udarowych do zwykłej pracy ? W sumie mam kompresor 100l to z czasem może i klucza pneumatycznego się dorobię...

 

http://allegro.pl/jo...2365114420.html

 

Jonnesway według mnie to takie lepsze klucze klasy średniej.

 

Pomyliłem aukcje... potrzebuję na 1/2

 

http://allegro.pl/jonnesway-klucz-nasadowy-udarowy-szesciokatny-metr-i2365114407.html

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

napewno sie rowniez sprawdza udarowe do zwyklej grzechotki.

Ja ostanio własnie zakupilem oto taki klucz, fajnie sie sprawdza w dośc dobrej cenie... do maszyn i ciągników to min 500 NM. Kiedys moze pokusze sie o zestaw nasadek własnie z yato wiekszych rozmiarów (długich) wygodniejsze bardziej

 

 

http://www.skleptech...IZKA_p3063.html

Edytowano przez jackkk1988

[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się na komplet kluczy marki Gedore. Troszkę trzeba było z portfela wysupłać, ale gwarancja dożywotnia jest, myślę, że mnie nigdy nie zawiodą.

 

 

Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcie konstrukcji grzechotki w środku:

mbb8B.jpg

 

Konia z rzędem temu, który coś takiego zniszczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jaki zestaw i cena?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Osobiście polecam klucze i grzechotki z YATO. Dobra jakość w przystepnej cenie. Bardzo dobra jest też BETA. STANLEY jest w miarę dobry ale zdecydowanie za drogi, nie odbiega jakościa wiele od YATO.

Co zaś się tyczy Kuzni... Hmmm... kiedys faktycznie solidna firma ale zauważyłem że od jakiegoś czasu schodzi na psy. Jakośc wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Wiem to z doświadczenia ponieważ pracuje w firmie która zajmuje się sprzedaża narzędzi. A to wszystko to opinie klientów. Sam w domu używam Yato i póki co jestem zadowolony.

Wiele dobrego słyszałem o narzędziach z Grene ale tutaj nie mogę się wypowiedzieć bo nie pracowałem na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja mam grzechotkę jak w linku: http://www.elektronarzedzia.gejzer.pl/index.php?idz_do=sklep&id_kat=66&id_produktu=734&id_producent= i już kilka lat i nie ma problemu (gwarancja też niby dożywotnia).

 

W wolnej chwili wrzucę zdjęcie mechanizmu.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Jaki polecacie klucz przekładniowy ?? może być jakiś link z allegro na którym jest właśnie klucz którego używacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj