bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

rolnik9407    0
Polecam klucze nasadowe HONITON GERMANY są trwale mozna odkrecac prz pomocy rury. Calosc jest zapakowana w porecznej walizce dzieki czemu sie nie pogubią.

Mam cały zestaw kluczy z tej firmy i mała grzechotka mi się rozwaliła.


Moje filmiki na YT http://www.youtube.com/user/rolnik9407 Polecam!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

tylko kuźnia sułkowice, ojciec tam robił przez 20 lat z dziadkiem. RWPG też kuźnia robiła. super klucze, byle co nimi odkręcałem i ani jeden nie pękł.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Polecam klucze Francuskiej firmy FACOM może nie są tanie ale jakość i wytrzymałość bardzo wysoka,Sąsiad pracujący w KGHM pod ziemią jako mechanik ma taki komplet nasadek od 30-65 już 13lat i w domu tylko posiada klucze tej firmy.Sam też mam dwa klucze 17-19 i 24 już parę lat i zero śladów zużycia mimo niejednokrotnego kręcenia na rurkę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a zobaczcie na tą firme smile.gif

to są klucze moj brat w robocie ma takie klucze to po grzechotce skacze i nic sie jej nie dzieje smile.gif moze takie bede mial hehe


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Polecam Bahco, niekiedy można na allegro kupić pod starą nazwą Belzer. Są bardzo dobrej jakości, ale polecam zakup jakiegoś starego zestawu bo wydaje mi się że teraz Bahco są podrabiane, a jeśli nie to jakość spadła.

Jeden zestaw bezlzer służy mi 8 lat. Grzechotki tych firm te które mają przełącznik w rękojeści są trochę kłopotliwe bo łatwo przełączyć kierunek w czasie kręcenia - kto używa ten wie o co chodzi :D.

Mam też kilka kluczy firmy Format, i te są naprawde najwyższej jakości, przy stosowaniu przedłużek kiedy inne pekają jak zapałki te dają radę, właściwie to tylko tych już teraz używam jeśli trzeba użyć przedłużki ( jak wiadomo tak się nie robi ale trzeba )

Gedore też były w temacie chyba wspomniane i używałem kiedyś takich w pracy i spokojnie mogę polecić.

Jakieś tam Coval czy kuźnia to szajs i jakimś cudem zotał mi się jeden płaskooczkowy 22 ktory się nie złamał. Jest to dla mnie lipa, duże jest ryzyko że taki klucz płaski pęknie i łatwo sobie w takim momencie rozcharatać o coś rękę. Ja co do kluczy to mam spore wymagania, a znam osoby co kupiły w Tesco zestaw kluczy płasko oczkowych za 11 zł i są zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

cowal się zepsuł, miałem kiedyś pojedyncze sztuki i były mocne .od niedawna mam nowy komplet i 24 pękł w oczku jak założyłem 0,5m przedłuszkę .jak się używa dla własnego użytku i nie zakłada przedłużek to są całkiem mocne . grzechotki rozsypały się po miesiącu lekkiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkopec    0

Witam

Mam w warsztacie klucze Dedra od kilku miesięcy i mogę powiedzieć, że bez zakładania przedłużek (inaczej nie testowałem) doskonale się sprawują. Myślę, że są to dobre klucze do zwykłych napraw za przystępną cenę.

Jednakże do ciężkich prac polecam podobnie jak poprzednicy klucze firm Beta, Proxxon, Tengtools, Jonesway.

Jeśli chcecie zobaczyć porównanie rożnych marek i kluczy polecam stronę narzedziowy.pl (nie jest to wcale najtańszy sklep ale zawsze można sobie coś tam pooglądać i porównaćnarzedziowy.pl) nie musicie tam kupować ale przy każdym z oferowanych towarów zamieszczony jest ranking z zielonych gwiazdek od 1 do 6. Dla przykładu elektronarzędzia firmy Einhell Bavaria (żółte) mają zwykle 2 gwiazdki, Bosch zielony - 3 gwiazdki, Bosch niebieski, Metabo 4 gwiazdki, Kress 5 gwiazdek. 6 gwiazdek przyznawanych jest bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

chrome vanadium czy tam jakos tak dobra firma

 

 

przeciez to nie firma tylko oznacenie materiału hahahahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa

 

hazet proxon, beta, snap-on jednym słowem wszystkie co maja dożywotnia gwarancje, dwie ostatnie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Rozmawiałem przed chwilą z ojcem, który jak już wcześniej wspomniałem pracował dziadkiem w Kuźni Sułkowice ponad 20lat, i mówił, że te oznaczenia RWPn, RWPg i inne to było oznaczenie serii kluczy. B)


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Beta to jest to, tylko cena trochę blokująca


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Swojego czasu pracowałem na warsztacie samochodowym,miałem zestaw kluczy Dedra praca z młotkiem nie była im straszna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecicie firmę co robią klucze i grzechotki żeby byłe wytrzymałe( u mnie w domu nie ma klucza 10 bo wszystkie złamanie, a grzechotka nie działa zepsuła się nie złamała ale da się tylko odkręcać śruby ale pełnymi obrotami ).

Co sadzicie o firmie Stanley??

 

Według mnie to tylko te firmy sie liczą:

1 Honiton

2.Proxon

3.Beta

4.Yato to niedroga firma mimo tego wiele razy mnie zaskoczyla i to w dodatku pozytywnie

5.Frame to marka klucza udarowego ktory spisuje sie w miare dobrze a kosztował 5 stówek czyli srednio mysle jak na klucz.szpilki od kol ciagnika to zaden problem

6.Dedra

Coval nie jest zły ale jakościa tez jakoś nie powala

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja bym kupił na twoim miejscu covala u mnie wszystkie nasadki chodzą z pneumatem 1230Nm i kręce koła w przyczepach i ciągnikach to niema porównania kupiłem yato niby pneumatyczne to się rozleciały na 3 części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

ja mam klucze corona i grene i z jednych i z drugich jestem zadowolony

ps. grene ma dożywotnią gwarancje-łamiesz i wymieniają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Też mam klucze z chrome-vanadium ok. 5 lat i jeszcze żaden mi się nie połamał

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

klucze yato bardzo dobre i solidne klucze stal crv chrome-vanadium bardzo mocna polecam klucze drogie ale oplaca sie


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj