Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co daje tzw. "miękki przód" ?

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:11

Co daje tzw. "miękki przód" ? Kupując w 2004 roku zetora 3320 chcieliśmy jako opcję dodatkową właśnie amortyzowany przód , niestety , już nie było takiej możliwości ;)
Powiedzcie o waszych odczuciach z jazdy z amortyzacją , ciekawe czy dałoby radę skombinować przednią oś od np. 7211 .
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co daje tzw. "miękki przód" ? Dzisiaj, 19:06
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:17

Co daje tzw. "miękki przód" ? daje dużo, większy komfort jazdy, nie odczuwasz "każdego dołka" i nie latasz po całej kabinie. pewnie ze da rade skombinowac miękki przód do 7211.
u mnie aktualnie pękła prawa spręzyna i komfort jazdy juz nie ten

przenoszę temat do subforum o 7211 bo w nich najczęściej były amortyzowane przednie osie.

#3 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:31

Co daje tzw. "miękki przód" ? Miękki przód rzeczywiście daje dużo komfortu. Miałem 7245 to jak się szybko jechało to strasznie podskakiwał mi przód.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#4 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:36

Co daje tzw. "miękki przód" ? W ursusach c-4011 też były , ciekawe jak im to działało .

#5 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:41

Co daje tzw. "miękki przód" ? W ursusach też jest wielka różnica "z" a "bez", jak już kolega napisał wczesniej nie odczuwasz każdej dziury, a minusem tego rozwiązania jest mniejszy skręt.
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:42

Co daje tzw. "miękki przód" ? mniejszy skręt ale w ursusie? bo moj zetor jest bardziej skrętny jak trzydziestka

#7 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:43

Co daje tzw. "miękki przód" ? Wiem , że C-385 i pochodne też miały montowane na zamówienie .

#8 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:48

Co daje tzw. "miękki przód" ? Na podstawie C 360 i C 355 jest różnica. A w układach kierowniczych nie było nic grzebane - orginały;)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#9 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:10

daje dużo, większy komfort jazdy, nie odczuwasz "każdego dołka" i nie latasz po całej kabinie. pewnie ze da rade skombinowac miękki przód do 7211.
u mnie aktualnie pękła prawa spręzyna i komfort jazdy juz nie ten

przenoszę temat do subforum o 7211 bo w nich najczęściej były amortyzowane przednie osie.

Jak nie odczuwasz, na pewno odczuwasz bo przecież tył chodzi jak chce mimo że kabina jest na poduszkach.

#10 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:28

Co daje tzw. "miękki przód" ? Tylna oś w każdym pojeździe : motocyklu, samochodzie, ciągniku o wiele mniej reaguje na nierównośći niż oś przednia i dlatego sztywnego tyłu nie odczuwa się tak jak sztywnego przodu, poza tym duzo dają same opony przy takim balonie jakie mają ciągniki z tyłu wszelkie "kocie łby" giną już na poziomie opony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:54

mniejszy skręt ale w ursusie? bo moj zetor jest bardziej skrętny jak trzydziestka

Ciapek ma katalogowo średnicę zawracania o metr mniejszą od 7011, może masz zeszlifowane ograniczniki?

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:06

Co daje tzw. "miękki przód" ? Będę złośliwy-tzw."miękki przód" daje przede wszystkim niewielkie szanse na powodzenie u płci przeciwnej ;).
Aaa-to o Zetora chodziło-a to wręcz odwrotnie :P

#13 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:10

Co daje tzw. "miękki przód" ? No jak mam dużo powietrza w przodzie i tyle to i tak przy 30 km/h chce mnie wyrzucic z kabiny ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:10

Będę złośliwy-tzw."miękki przód" daje przede wszystkim niewielkie szanse na powodzenie u płci przeciwnej ;).
Aaa-to o Zetora chodziło-a to wręcz odwrotnie :P

Mówią że na "miekki przód" marchewka jest dobra.
Ale trudno ją przymocować ... hehe

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:30

Co daje tzw. "miękki przód" ? Tylko weź ciapkiem skręć na miejscu, katalog tu nie pomoże, a jedynie silne bicepsy.

#16 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:32

Jak nie odczówasz, napewno odczówasz bo przecież tył chodzi jak chce mimo że kabina jest na poduszkach.

mówimy o przedniej osi nie o tylnej.

Ciapek ma katalogowo średnicę zawracania o metr mniejszą od 7011, może masz zeszlifowane ograniczniki?

tak są zeszlifowane

#17 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:57

Co daje tzw. "miękki przód" ? Moge porównać 3P na twardym i C-360 zwykła na miękkim niebo a ziemia, fakt że 3p miał skręt prawie w pól koła ale jak jechałem to caly skakał a w zwykłej szosa czy polna 5 i gaz w podłoge. Ale jest - bo niestety są barziej awaryjne, czesto robią się luzy

Moge porównać 3P na twardym i C-360 zwykła na miękkim niebo a ziemia, fakt że 3p miał skręt prawie w pól koła ale jak jechałem to caly skakał a w zwykłej szosa czy polna 5 i gaz w podłoge. Ale jest - bo niestety są barziej awaryjne, cześciej robią się luzy niż w twardych. Mi sie spieprzyła prawa póloś to opona 2 letnia wygląda na 20 lat ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#18 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 10:17

Co daje tzw. "miękki przód" ? Niedaleko mojego miejsca zamieszkania stoi zardzewiały C-4011 , muszę się pofatygować i zobaczyć czy ma miękki przód , ciągnik nie jest na chodzie , może facet zechce sprzedać na części , zamontowałbym w naszym C-4011 . Zetor mnie wkurzył , takie rzeczy powinny być w standarcie , a ich nie ma nawet za dopłatą ;)

#19 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 10:46

Co daje tzw. "miękki przód" ? @10091993 - to było w tamtych czasach normalną polityką Zetora, był popyt na ciągnik więc przyjęli konwencję "oszczędzajmy na czym się da, ciemny lud i tak kupi" ;) i przestali montować resorowane zwrotnice, w kabinach pojawiły sie dużo gorsze plastiki itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 14:32

Co daje tzw. "miękki przód" ? Tu ostatnio była mowa o C -4011, a to jest Ursus nie Zetor.