alek162

Jak podłączyć halogeny do C-360?

Polecane posty

SipmaZ224    81

A co jak przetrze się przewód przed bezpiecznikiem i zrobi zwarcie? Przewód spłonie bo nic go nie zabezpiecza. Mając bezpiecznik przy samym aku możliwość zwarcia na odcinku bezpiecznik-aku jest znikoma.

Mnie tak uczyli ;)

 

@UrsusFan, przekaźnik jak przekaźnik, po załączeniu zasilania zwiera dwa styki, a po odłączeniu żadnego, z taką informacją idziesz do sklepu i kumaty pan Ci daję to co potrzeba, bo jak powiesz że chcesz przekaźnik jakiś tam od poloneza numer blablabla to Ci poda to samo tylko za większą kwotę.

 

@agromatik, dzięki

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Podłączysz pod jedną wsuwkę kabel prądowy i weźmiesz próbówkę i sprawdzisz na którą daje prąd.Lub podłącz dwa kable i jak nie będzie świecić to zmienisz kable i już :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Pin środkowy to zasilanie, natomiast z krańcowych, 1 to odbiornik a 3 to masa do podświetlenia. Najlepiej sprawdzić na prowizorycznej instalacji zrobionej z żarówki i 2 kabli.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jeśli chcesz żeby halogeny dobrze świeciły to należy ich instalacje zakładać tylko na przekaźnikach ponieważ przełączniki nie mają takiego przepływu prądu, najlepiej dać od przekaźnika do każdej halogeny oddzielne kable to nie będzie spadku napięcia i nie zakładaj kabli poniżej 1mm2 (taki powinien być najlepszy) do pojedynczej halogeny a do przekaźnika co najmniej dwukrotnie większą grubość (jak masz grubszy to nie przeszkadza) i bezpiecznik na 2 halogeny 8A będzie najlepszy


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Halogeny zrobione wszystko ładnie działa. Podłączyłem tak jak doradziliście.

 

 

Nie pisz posta pod postem. Następnym razem będą %%.

Edytowano przez Elektrotechnik
Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Siema.Mam pytanie....Planuję pozakładać przekaźniki do 60 tylko nie wiem jakie przekaźniki zastosować.Tak sobie myślałem że może TYP 540 lub 541 30A.Tylko nie wiem czym one się różnią.Które będą lepsze?Nie wiem czy te 30A będzie wystarczało na 12 żarówek (wliczone są w to dwie przyczepy).Jeszcze krótkie i długie światła.A i jeszcze chciałbym na kierunkowskazy z elektronicznym przerywaczem i światłami awaryjnymi(do tego to schemat podłączenia znajdę).Ale jaki na to przekaźnik zamontować?Wszystko będzie na bezpiecznikach ładnie wykonane żeby jakiś zwarcie się nie zrobiło B)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co światła w przyczepie chcesz robic na przekaźnikach? Przecież tam są żarówki o małej mocy. Przekaźniki jak najbardziej potrzebne przy lampach halogenowych, drogowych ale nie przy pozycyjnych czy obrysowych.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To mówisz żeby się w to nie bawić? Chodziło mi o to że jak podłącze przyczepy dwie to jest więcej żarówek.No to pozakładam tylko na krótkie i długie i jeszcze na halogeny i będzie gites :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

ale te dwie przyczepy to pobierają zaledwie 40W mocy to nie warto zakładać przekaźnika


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Aaaa.... no to nawet lepiej bo ja sobie tak myślałem że pozakładam do wszystkiego....ale jak mówicie że nie warto to git :D Tylko założę jeszcze przerywacz elektroniczny i światła krótkie długie z przekaźnikami podłącze.

 

Dzięki za odpowiedzi :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

2 przyczepy to mogą nawet 100W pobierać, czasem są żaróweczki 10W włożone, nieraz z tyłu są po 2 żarówki na lampę, mogą też obrysówki boczne być i łącznie to wszystko nieźle obciąża instalację.

No ale to jest jednak tył, nawet jak napięcie będzie przy lampie 10V to i tak będzie widać że coś tam jedzie, co innego właśnie przednie lampy bo tu przekaźnik bardzo poprawia widoczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie poprawia przekaźnik poprawia widoczność?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 przyczepy to mogą nawet 100W pobierać, czasem są żaróweczki 10W włożone, nieraz z tyłu są po 2 żarówki na lampę,

Co nie oznacza, że tak powinno być. Zgodnie z przepisami światła pozycyjne tylne mają mieć żarówki tylko i wyłącznie 5W. Każda inna żarówka powinna skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Hmm, no tego nawet nie wiedziałem. Ostatnio zmieniałem żarówki w rozrzutniku 2 osiowym bo lampka się zbiła i tam oryginalnie były 10W z przodu, założyłem 5W bo takie miałem wcześniej kupione. Tylnych nie rozbierałem to nie wiem jakie tam są.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

teraz nawet jak byś chciał kupić 10W to nie ma szans


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

podłączenie przekaźnika 542 różni się czymś od 541 ?? bo w przekaźniku 542 są 4 wejścia na przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Witam chciałbym zamontować w swoim ursusie c-360 3p lampe ostrzegawcza kogut tylko mam problem od czego wyprowadzić prad??? myślałem nad gniazdem zapalniczki bo można by zamontować znalazl bym miejsce w pulpicie ale z kad wziąśc prąd proszę o pomoc??może mi któś pomoże i doradzi gdzie najlepiej bedzie go zamontować w jakim miejscu tak żeby nie przeszkadzal :-)

Edytowano przez milosz1713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Prąd najlepiej z akumulatora, gdzie indziej go nie znajdziesz :D

 

Bardziej na poważnie to mozesz z ostatniego bezpiecznika gdzie jest zasilanie światła stop i sygnału podpiąć zapalniczkę aby kogut działał bez stacyjki, lub tak jak w oryginale, podpięte jest gniazdo wycieraczki, pod stacyjkę, co do montażu to raczej z tyłu kabiny (jak masz) na trzpieniu aby można było go szybko montować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Prąd najlepiej z akumulatora, gdzie indziej go nie znajdziesz :D

 

Bardziej na poważnie to mozesz z ostatniego bezpiecznika gdzie jest zasilanie światła stop i sygnału podpiąć zapalniczkę aby kogut działał bez stacyjki, lub tak jak w oryginale, podpięte jest gniazdo wycieraczki, pod stacyjkę, co do montażu to raczej z tyłu kabiny (jak masz) na trzpieniu aby można było go szybko montować

 

Mam to gniazdo tylko nie wiem czy one ma doprowadzone prad jeśli ma to bym musial na kabel od koguta założyc ta wtyczke co wchodzi do gniazda zapalniczki wtedy jesli dobrze zrozumialem:-) a z ostatniego bezpiecznika to jak powiesz dokładniej???

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

weź najlepiej prąd skądś przez bezpiecznik oczywiście i przez przełącznik i do przełącznika podłącz jeden kabel a drugi na masę do blachy:)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

Podłącz tak jak radza koledzy wyżej a zamontuj go z lewej strony z tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
    • Przez dobcio0821
      Napisano Listopad 26, 2020 Witam.
      Przeglądam różne posty ale niemoge znaleźć rozwiązania. Wczoraj chciałem zmienić pradnice na alternator AGH. Instalacje mam nową (pod alternator). Wszystko podłączyłem według schematu. Akumulatory zamienione i jest minus na masę. 
      Kabel czerwony podłączyłem tam gdzie przewód plusowy na rozruszniku i do 30 na stacyjce, a kabelek szary od kontrolki do konektora w alternatorze. 
      Problem zaczyna się jak chce podłączyć kabel plusowy między rozrusznikiem a alternatorem, porostu iskrzy.  Kolega sąsiad podjechał swoim traktorem też z zamontowanym alternatorem aż jest zdziwiony czemu iskrzy. Na krótko kablami spróbowaliśmy podpiąć masę do masy traktorów i od jego rozrusznika do alternatora i też iskrzy. Czy to może być wina alternatora? Dawać go na reklamację czy może jednak coś jest źle podłączone? Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj