Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bele słomy w hodolowli trzody

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 21:44

Bele słomy w hodolowli trzody Ja w ostatnie żniwa miałem możliwość sprasować swoją kostko 1 bele (120*120) i wyszło ledwie 5 :rolleyes: małych kostek.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bele słomy w hodolowli trzody Dzisiaj, 12:18
  •  

#42 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 28 luty 2007 - 22:46

Bele słomy w hodolowli trzody chłopaki pisza ze 20-25? to co to za bela była-widac jak prasa dobija :rolleyes:

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 22:51

Bele słomy w hodolowli trzody No sam się zdziwiłem. A prasa to sipma (kilkuletnia) +MTZ 50. A kostki wyszły takie po 60cm. Słoma z pszenżyta, dorodnego, sprzątnięte przed deszczami: http://zdrowo.info.pl/pogoda.html

Edytowany przez andrzej2110, 18 kwiecień 2014 - 15:39.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 17:33

Bele słomy w hodolowli trzody Mój ojciec kupił sipme 279/1 w 1996 i od tej pory wszystko mam w belach, na początku dorobiliśmy widły na tylny tuz do c-360 3p, później zakupiliśmy starego tura, troche go naprostowaliśmi i zrobiliśmy przeróbke żeby pasował do ursus'a 902.

Dzisiaj to jest większy problem kupić dobrą belarke w odpowiedniej cenie, wtedy sipma kosztowała niecałe 20 tys.
Pamiętam, że w tym czasie ojciec jeździł ile tylko szło, bo to była nowość. W dwa sezony się zwróciła.

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 17:37

Bele słomy w hodolowli trzody Mi kostka też się zwróciła w 2 lata.

bullet_black.png

#46 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 18:15

Bele słomy w hodolowli trzody Z kostką jest tyle roboty, że szkoda gadać. Tylko podjeżdżam pod chlewem, bo mam pas betonu prze całą długość na 2,5 m i położe turem pod chlewem, roztwine po wnosze do chlewów luzem i po beli. W stodole mam kojec na 30 sztuk i wtedy wjeżdżam z belą do stodoły. Przy zworzeniu nie ma jak 4 biegi do tyłu w ursusie 902, nawet nie musze nakręcać na polu, ciągnik ma wspomaganie to zbieranie i układanie to zabawa. Teraz ojciec "zmajstrował" wóz z ramy robura i wtrakcie budowy jest z przyczepy. Już niedługo umieszcze w galeri.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 16:39

Bele słomy w hodolowli trzody

Mój ojciec kupił sipme 279/1 w 1996 i od tej pory wszystko mam w belach, na początku dorobiliśmy widły na tylny tuz do c-360 3p, później zakupiliśmy starego tura, troche go naprostowaliśmi i zrobiliśmy przeróbke żeby pasował do ursus'a 902.

Dzisiaj to jest większy problem kupić dobrą belarke w odpowiedniej cenie, wtedy sipma kosztowała niecałe 20 tys.
Pamiętam, że w tym czasie ojciec jeździł ile tylko szło, bo to była nowość. W dwa sezony się zwróciła.

??? To ile twój ojciec bierze od beli?? :lol:

#48 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 22:39

Bele słomy w hodolowli trzody Najlepsza belarka to pasówka z hydraulicznym dociskiem, kostka to dużo roboty, przeszło mi do niej zamiłowanie jak spadłem z przyczepy i złamałem bark, tur na cztery warstwy w pion nakryć plandeką i starymi oponami, super przechowana słoma i balot do komory, ściągam sznurek i świnki resztę same zrobią:)

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2009 - 00:00

Bele słomy w hodolowli trzody pawel74 czym się dziwisz??? Moja kostka tez w 2 sezony się zwróciła nie licząc tego co u mnie prasowałem. W dodatku na początku mało jeździłem.

bullet_black.png

#50 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 01 wrzesień 2013 - 14:59

Bele słomy w hodolowli trzody Panowie wiecie moze ile trzeba bel słomy 120x120 dla 100 sztuk trzody w wadze 25kg-100kg ??

#51 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:49

Bele słomy w hodolowli trzody Nie wiem ile 120x120 , ale 140x140 średnio około 3 rolek tygodniowo
25 kilogramowym wystarczy 1/tydzień
100-120kg do 4/tydzień
Dużo zależy od zagęszczenia.
A świnie w 'leasing' już dostałeś? ;)

Edytowany przez bezbarwny, 02 wrzesień 2013 - 20:50.

You Shook Me All Night Long

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 02 wrzesień 2013 - 21:02

Bele słomy w hodolowli trzody ok dzięki, znalazłem gdzieś ze w całym tuczu na jedną sztuke przypada 25-75kg, jeszcze niee, ale dążymy do tego :D