Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bele słomy w hodolowli trzody

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 lipiec 2006 - 20:58

Bele słomy w hodolowli trzody Bele slomy to super sprawa!!z 46 hektarów wszystko zwijam i ani jednej kostki.Mam 2 chlewnie jedna gdzie sa lochy (40 szt cykl zamkn.) i stamtąd wyrzucamy obornik na biezaco i druga gdzie sa swinie od 40 kg do konca tuczu i tu jest gleboka sciółka.U loch mam przez cala dlugosc chlewni ganek obornicki i zamykam bramy wjezdzam ciagnikiem z niezniszczalnymi widlami i wypycham.wtedy wwoze 2 snopki zozcinam pchne i sames sie rozkulaja:DA na glebokiej sciółce codziennie 1 snopek na cala chlewnie i spokój.Zwoze turem ale ustawiam je okraglym na dół 3 warstwy i przykrywam folia najlepiej tak przezimuja.a tura mam przy ciapku a do slomy specjalne zeby ze nabijam po jednym balocie na jeden zab czyli 2 na raz na tura i jazda:D
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bele słomy w hodolowli trzody Dzisiaj, 11:22
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 sierpień 2006 - 13:16

Bele słomy w hodolowli trzody kurde zwiozlem slome w kostkach (malych) ulozylem jakies 10 warstw, po tych deszczach sloma jest czarna, smierdzi, i sie lekko dymi - z tego cos jeszcze bedzie?
czyzby kostki byly mniej scisniete od bel? ta sloma sie nadaje do scielenia zwierzakom?
jak to wyglada u was jak trzymacie slome pod golym niebem?

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 13:41

Bele słomy w hodolowli trzody ja jak robiłem sterte to kładlem z 10 m w góre ponad 20 rzedy z 20 ha przenicy robiłem i mokre były tylko te z góry ale zeby tak ułożyć to tzreba więcej ludzi po na przerzut tzeba robiić ze 4 przy stercie musi być

A w tym roku mam zamiar przykryć bele tą niebieską tanią plandeczko w sąsiedniej miejscowości tak zrobił i nawet wiatr jej nie porwał

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 11 sierpień 2006 - 18:16

Bele słomy w hodolowli trzody Sterte sie okrywa folia czy innym tak paskudztwem ;)
Uklada sie w stozek (waskim u gory ;) )
Pierwsza warstwa od ziemi najczesciej nadaje sie tyko na wyzucenie.

Bron boze zeby cie nie naszlo kupowac takie tanie niebieskie plandeki, po pol roku na sloncu sie po prostu rwa !!

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 sierpień 2006 - 19:59

Bele słomy w hodolowli trzody kurde u mnie 3 pierwsze warstwy to juz zupelny gnoj, dzis kupilismy folie ogrodnicza i przykrylismy te sterty bo znow zaczelo padac, jutro na dzien odkryje i sproboje to lekko dosuszyc

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 sierpień 2006 - 20:20

Bele słomy w hodolowli trzody a my ustawiamy pionowo tzn okraglym na dól 3 warstwy i na to folia a na nia troche malych snopkow na docisk i nic nie ma prawa zmoknac serio

#27 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 13 październik 2006 - 18:13

Bele słomy w hodolowli trzody W tym roku z 10 ha zrobiłem bele (a mam 16 w tym 12 ornych). Ponieważ nie mam Tura (jeszcze) zrobiłem takie widły na podnośnik.Ładuje na przyczepę i zwoże. Do obory(chlewni) wożę na nośniku do bel Sipmy.Kładę na bok, rozcinam sznurki, nawet dobrze się rozchodzi, choc czasami je rozwijam. I na sterte albo nad loszki.:cool:

#28 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 21 luty 2007 - 17:24

Bele słomy w hodolowli trzody sloma u wujka stoi pod golym niebem i jak sa ostre deszcze to moze troche nasiaknie ale tylko te z gory reszta suchutkie, i do wysciolki sie nadaje..dla krow oczywiscie a siano to bele owiniete stoja takze pod chmurka ... :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 luty 2007 - 19:07

Bele słomy w hodolowli trzody @U1224 a folie tą co lezy na belach czy przyduszasz???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 23 luty 2007 - 18:11

Bele słomy w hodolowli trzody

i na to folia a na nia troche malych snopkow na docisk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 23 luty 2007 - 18:50

Bele słomy w hodolowli trzody Dokladnie:) przyczepa dwie malych na docisk i jest ok ;]

#32 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 23 luty 2007 - 18:59

Bele słomy w hodolowli trzody Ja układam 5 warstw balotów i jeszcze nigdy ich nie okrywałem nie powiem bo te baloty z wierzchu to tak pół suche a pół mokre ( mokre idzie na zasciółke do jałówek) ale reszta to jest sucha. Tylko ze baloty układam tak jak wyszły za prasy a nie pod włos. W taki sposób układania mniej przemakaja.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#33 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 23 luty 2007 - 20:25

Bele słomy w hodolowli trzody z jednej strony chlewnię mam połączoną ze stodołą a więc wstawiam sobie kilka balotów i mam spokój, pod wiatami też podobnie bo jest trochę zadaszenia i można spokojnie postawić i dawkować :) w tym roku znajomy zrobił mi 30 balotów ale wykorzystuję na zmianę z kostkami, szacuję że będzie mi potrzeba koło 100 balotów, lecz trudno w tym momencie tak dokładnie to ocenić. Z tego co zauważyłem słoma z balotów lepsza jest pod tuczniki, ponieważ świnki "pracują nad nią" i się tak nie nudzą :)
all rights reserved

#34 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 24 luty 2007 - 15:27

Bele słomy w hodolowli trzody od czasu kiedy wujkowi sie stodola spalila u nas w stodole grama slomy nie uswiadczysz... Przezorny zawsze ubezpieczony...

#35 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 24 luty 2007 - 15:58

Bele słomy w hodolowli trzody ja na chlewni mam słomę w kostkach od pierwszego wsadu czyli jak się nie mylę 93' i to razem z sianem - a siano jak wiadomo prędzej może sie skopcić :) czego nikomu nie życze oczywiście !
all rights reserved

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 luty 2007 - 16:49

Bele słomy w hodolowli trzody Ja siano i koniczyne mam pod dachem (stodoła i nad oboro) słomy terz troch na obore wkładam (ile weidzie)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 24 luty 2007 - 17:50

Bele słomy w hodolowli trzody Witam:0
tak zeby nie zaczynac nowego watku moze ktos zmierzył tak mniejwiecej ile kostek z polskiej prasy 224 równa sie 1 beli?

#38 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 28 luty 2007 - 21:13

Bele słomy w hodolowli trzody ja coś słyszałem że 15 - 20, w sumie należałoby zważyć...:rolleyes:
all rights reserved

#39 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 28 luty 2007 - 21:20

Bele słomy w hodolowli trzody a co byscie powiedzieli zeby bele do scielnika wlozyc i scielnikiem rozdrobnionom slome scielic :?:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 28 luty 2007 - 21:27

Bele słomy w hodolowli trzody wiesz co kiedyś wjechałem Z224 na ścięta słome po pszenżycie i ładne wyszły snopki ale kruche wiadomo krótka słoma, hmm bardzo krótka. Taka słoma idealna na płytką ściółkę pod maciory i prosiaczki. W tym sezonie spróbuje wysunąć wszystkie noże i zrobić okrągłe bele, rezultat pokażę w galerii w żniwa...:rolleyes:
all rights reserved