Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Bele słomy w hodolowli trzody

Polecane posty

U1224    3

a my ustawiamy pionowo tzn okraglym na dól 3 warstwy i na to folia a na nia troche malych snopkow na docisk i nic nie ma prawa zmoknac serio


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

W tym roku z 10 ha zrobiłem bele (a mam 16 w tym 12 ornych). Ponieważ nie mam Tura (jeszcze) zrobiłem takie widły na podnośnik.Ładuje na przyczepę i zwoże. Do obory(chlewni) wożę na nośniku do bel Sipmy.Kładę na bok, rozcinam sznurki, nawet dobrze się rozchodzi, choc czasami je rozwijam. I na sterte albo nad loszki.:cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

sloma u wujka stoi pod golym niebem i jak sa ostre deszcze to moze troche nasiaknie ale tylko te z gory reszta suchutkie, i do wysciolki sie nadaje..dla krow oczywiscie a siano to bele owiniete stoja takze pod chmurka ... :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@U1224 a folie tą co lezy na belach czy przyduszasz???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Dokladnie:) przyczepa dwie malych na docisk i jest ok ;]


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja układam 5 warstw balotów i jeszcze nigdy ich nie okrywałem nie powiem bo te baloty z wierzchu to tak pół suche a pół mokre ( mokre idzie na zasciółke do jałówek) ale reszta to jest sucha. Tylko ze baloty układam tak jak wyszły za prasy a nie pod włos. W taki sposób układania mniej przemakaja.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

z jednej strony chlewnię mam połączoną ze stodołą a więc wstawiam sobie kilka balotów i mam spokój, pod wiatami też podobnie bo jest trochę zadaszenia i można spokojnie postawić i dawkować :) w tym roku znajomy zrobił mi 30 balotów ale wykorzystuję na zmianę z kostkami, szacuję że będzie mi potrzeba koło 100 balotów, lecz trudno w tym momencie tak dokładnie to ocenić. Z tego co zauważyłem słoma z balotów lepsza jest pod tuczniki, ponieważ świnki "pracują nad nią" i się tak nie nudzą :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

od czasu kiedy wujkowi sie stodola spalila u nas w stodole grama slomy nie uswiadczysz... Przezorny zawsze ubezpieczony...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja na chlewni mam słomę w kostkach od pierwszego wsadu czyli jak się nie mylę 93' i to razem z sianem - a siano jak wiadomo prędzej może sie skopcić :) czego nikomu nie życze oczywiście !


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja siano i koniczyne mam pod dachem (stodoła i nad oboro) słomy terz troch na obore wkładam (ile weidzie)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Witam:0

tak zeby nie zaczynac nowego watku moze ktos zmierzył tak mniejwiecej ile kostek z polskiej prasy 224 równa sie 1 beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ja coś słyszałem że 15 - 20, w sumie należałoby zważyć...:rolleyes:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

a co byscie powiedzieli zeby bele do scielnika wlozyc i scielnikiem rozdrobnionom slome scielic :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wiesz co kiedyś wjechałem Z224 na ścięta słome po pszenżycie i ładne wyszły snopki ale kruche wiadomo krótka słoma, hmm bardzo krótka. Taka słoma idealna na płytką ściółkę pod maciory i prosiaczki. W tym sezonie spróbuje wysunąć wszystkie noże i zrobić okrągłe bele, rezultat pokażę w galerii w żniwa...:rolleyes:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja w ostatnie żniwa miałem możliwość sprasować swoją kostko 1 bele (120*120) i wyszło ledwie 5 :rolleyes: małych kostek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

chłopaki pisza ze 20-25? to co to za bela była-widac jak prasa dobija :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No sam się zdziwiłem. A prasa to sipma (kilkuletnia) +MTZ 50. A kostki wyszły takie po 60cm. Słoma z pszenżyta, dorodnego, sprzątnięte przed deszczami: http://zdrowo.info.pl/pogoda.html

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Mój ojciec kupił sipme 279/1 w 1996 i od tej pory wszystko mam w belach, na początku dorobiliśmy widły na tylny tuz do c-360 3p, później zakupiliśmy starego tura, troche go naprostowaliśmi i zrobiliśmy przeróbke żeby pasował do ursus'a 902.

 

Dzisiaj to jest większy problem kupić dobrą belarke w odpowiedniej cenie, wtedy sipma kosztowała niecałe 20 tys.

Pamiętam, że w tym czasie ojciec jeździł ile tylko szło, bo to była nowość. W dwa sezony się zwróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi kostka też się zwróciła w 2 lata.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Z kostką jest tyle roboty, że szkoda gadać. Tylko podjeżdżam pod chlewem, bo mam pas betonu prze całą długość na 2,5 m i położe turem pod chlewem, roztwine po wnosze do chlewów luzem i po beli. W stodole mam kojec na 30 sztuk i wtedy wjeżdżam z belą do stodoły. Przy zworzeniu nie ma jak 4 biegi do tyłu w ursusie 902, nawet nie musze nakręcać na polu, ciągnik ma wspomaganie to zbieranie i układanie to zabawa. Teraz ojciec "zmajstrował" wóz z ramy robura i wtrakcie budowy jest z przyczepy. Już niedługo umieszcze w galeri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
Mój ojciec kupił sipme 279/1 w 1996 i od tej pory wszystko mam w belach, na początku dorobiliśmy widły na tylny tuz do c-360 3p, później zakupiliśmy starego tura, troche go naprostowaliśmi i zrobiliśmy przeróbke żeby pasował do ursus'a 902.

 

Dzisiaj to jest większy problem kupić dobrą belarke w odpowiedniej cenie, wtedy sipma kosztowała niecałe 20 tys.

Pamiętam, że w tym czasie ojciec jeździł ile tylko szło, bo to była nowość. W dwa sezony się zwróciła.

 

??? To ile twój ojciec bierze od beli?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Najlepsza belarka to pasówka z hydraulicznym dociskiem, kostka to dużo roboty, przeszło mi do niej zamiłowanie jak spadłem z przyczepy i złamałem bark, tur na cztery warstwy w pion nakryć plandeką i starymi oponami, super przechowana słoma i balot do komory, ściągam sznurek i świnki resztę same zrobią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pawel74 czym się dziwisz??? Moja kostka tez w 2 sezony się zwróciła nie licząc tego co u mnie prasowałem. W dodatku na początku mało jeździłem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj