Skocz do zawartości

Zdjęcie

Holowanie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c0panda

c0panda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 12:00

Holowanie Nie posiadam instrukcji obsługi do MF 30xx jednakże dobrze byłoby wiedzieć jak holować, by nie uszkodzić skrzyni.

Nie wiem:
-> czy występuje w nim coś takiego jak hamulec postojowy, który załącza się po zaniknięciu ciśnienia oleju w skrzyni (tak jak to sie dzieje z przednim napędem)?
-> czy można jakoś rozłączyć przedni napęd (np. poprzez specjalny zawór bądź wkręcając srubę w odpowiednie miejsce jak np w MF 82xx)?
-> czy nie uszkodzi się dynashift podczas holowania (serię 82xx można holowac podobno tylko 50m bezpiecznie)?
-> w jakich prędkościach można holować?

Mam nadzieję, że wyniknie z tego tematu ciekawa dyskusja, bo zawsze może się zdarzyć, że będzie trzeba kawałek jednak ferdka podholować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Holowanie Dzisiaj, 00:05
  •  

#2 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 16:27

Holowanie Z tego co ja wiem nie ma tam żadnych hamulców tego typu... A z holowaniem jest tak że nie zaleca się wogóle tego robić... W razie awarii to na lawety i do domu/serwisu ;)

#3 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 czerwiec 2009 - 17:18

Holowanie Ja posiadam MF8210 i nie można go ruszyć jak jest zgaszony to i jak go tu holować
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share c0panda

c0panda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:30

Holowanie Seria 8200 i 8400 ma napewno hamulec postojowy który puszcza jak jest ciśnienie w skrzynii a na czas holowania wkręca się w specjalne otwory jakieś śruby (top agrar 09/2008 strony 128-130) bo tak by go nawet na lawete nie wciągnął...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 01 październik 2009 - 07:55

Holowanie Mnie również nurtuje te pytanie jak jest z holowaniem MF czy można czy nie?,kilka razy na forum zadawałem takie pytanie lecz nikt nie potrafił odpowiedzieć.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Dodaj odpowiedź