Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 czerwiec 2009 - 20:48

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 Elo.
Tak jak wyżej, nie idzie włączyć blokady, była wiele lat nie używana , a teraz nie można jej włączyć, a jest to przydatny bajer. Przez to gdy się kopie muszę się ratować hamulcami.Dokładnie to nie mogę wcisnąć pedału, możesz po nim skakać a on ani drgnie, co mogło się stać i jak mam się zabrać do naprawy
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:32

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 WD40, dużo cierpliwości i chęci ;) Spytaj ojca, czy aby na pewno wszystko z nią w porządku. Jeśli tak to smaruj i próbuj rozruszać. Popychacz mógł zardzewieć i nie chce ruszyć.

#3 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 czerwiec 2009 - 22:11

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 Ojciec za granicą, za 2 tygodnie wraca będę chciał z nim to naprawić. Teraz chciałem się trochę teorii dowiedzieć, zanim zabiorę się do roboty. Ojcu to zwisa, jak nie idzie w polu to czeka aż warunki się poprawią , aj jak się zakopie to się dzwoni po sąsiada. On twierdzi ,że mu blokada nie potrzebna, i tu się myli. Ojciec ma go od nowości i zna się go bardzo dobrze tylko ,że jest leniwy, zawsze jest tak ,że jak zacznę naprawiać to on zaraz przyleci bo on to zrobi lepiej i we dwoje zawsze coś zdziałamy. Najgorsze jest to ,że z upływem lat rozpadła mi się książka od maseya i połowa stron się pogubiła , gdybym miał książkę to nie zakładałbym tego tematu. Jutro poświęcę cały dzień tej blokadzie ,ale ciekawe co z tego wyniknie.
Wieczny kawaler ;)

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 06:34

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 he, z ojacami tak bywa, ale trochę racji staruszek ma ja też właściwie nie używam blokady bo nic nie daje, jedyną sytuacją do której jest potrzebna to wspinanie się na podpietej pod jedno koło kłodzie żeby wyskoczyć z koleiny ale tak to nic włąsciwie nie da, a tak wogóle to ta blokada wogóle ani drgnie, czy lekko się dyga pedał a załączyć nie da? Uwazaj bo kolega obłamał wogóle pedał jak ciężko się załączało, spróbuj lekko nadusić i jechać ciągnikiem lekko wężykiem może zzaskoczy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 11:12

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 Może zapieczony masz sworzeń ten który mocuje pedał blokady do obudowy skrzyni, u mnie tak było.

#6 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 17:52

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 zgadzam się z przedmowcą
też miałem zapieczoną blokadę jak kupiłem ciągnik (komfortowa kabina). Tam jest trochę więcej dźwigni, wszystko było z nalotem rdzy. Rozebrałem wszystko, częsci ktorem mogłem umyłem fosolem (likwiduje rdzę). Potem zabrałem się za ruszanie czopa wchodzącegow obudowę tylnego mostu. Jakiś odrdzewicz, odczekać 10 min a potem czymś spróbuj stopniowo odciągać. Kilka prób i rozruszało się

#7 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 czerwiec 2009 - 17:52

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 Ja też mam taki sam problem, można nawet skakać po dzwigni a ona w ogóle nie drgnie. Tak to już jest że nieużywane rzeczy się psują.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 10:57

Blokada mechanizmu różnicowego w MF 255 Jeśli chcesz blokadę odblokować, jak nie chce wrócić do położenia wyjściowego to spróbuj szarpnąć na wstecznym.