Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymeldowanie jałówki.

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:15

Wymeldowanie jałówki. Witam mam problem . Niedawno Byk nie wiem jakim cudem ale chyba kopnął jałówkę i niestety zdechła...Pójdzie na jedzenie ;) ale tu jest problem jak ja wymeldować ? słyszałem ze jest coś takiego jak zabicie na własne potrzeby, wiecie coś o tym ? Może macie jakieś inne sposoby ? Niestety nie mamy jałówki jeszcze bez paszportu ale może kupić ? Poradźcie coś :P
Pozdrawiam
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymeldowanie jałówki. Dzisiaj, 19:02
  •  

#2 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:24

Wymeldowanie jałówki. Jeśli zdechła to są firmy odbierające padlinę i dają pokwitowanie dzięki temu bez problemu ją wyrejestrujesz bo chyba PADLINY nie będziesz jadł ???

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:36

Wymeldowanie jałówki. Padlina to by było jak by nie wiadomo od czego tylko po prostu została zabita w nietypowy sposób. Do weterynarza niech wyda zaświadczenie "ubój z konieczności" i z tym powinno dać się wyrejestrować.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:36

Wymeldowanie jałówki. Padliny nie. Ale jak ja dobijalismy to była jeszcze troche zywa. Dzieki Andrzej.
KPK - Ochrona

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:57

Wymeldowanie jałówki. Dokładnie - ubój z konieczności i niech (w papierkach) dokona go ktoś kto ma o tym pojęcie i będzie grało.
Wiem o tym z lecznicy, czasem trochę powiatowy będzie trzeszczał ale to był wypadek.
A i nie wiem jak jest badaniem bo nie pytałem o to w lecznicy jak słyszałem o takim przypadku.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:17

Wymeldowanie jałówki. Nie ma czegoś takiego jak ubój z konieczności, najprościej zgłosić na utylizację oddać łeb, skórę kolczyki i dać na flaszkę kierowcy żeby to załatwił.

#7 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:23

Wymeldowanie jałówki. To w koncu jest czy nie ma ?
KPK - Ochrona

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6297 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:34

Wymeldowanie jałówki. Oficjalnie to nie wiem jak to jest bo bydła od jakiegoś czasu nie trzymamy (dłuższego czasu) ale wiem że da się to zrobić w sposób opisany powyżej tylko chyba łeb i tak trzeba do badania wysłać. Najlepiej podjechać do lekarza weterynarii i nakreślić całą sprawę.

PS: a to nie jest tak że do 6 miesięcy można ubijać bydło?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:41

Wymeldowanie jałówki. http://orka2.sejm.go...f/main/6254B2FC - tu coś jest na ten temat ale jeszcze nie czytałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:43

Wymeldowanie jałówki. Miałem różne przypadki i wiem że uboju z konieczności nie ma już z 10 lat na pewno. Możesz jeszcze podmienić numer na świeżo urodzoną sztukę.

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:46

Wymeldowanie jałówki.

To w koncu jest czy nie ma ?

Jest tylko przy tym powinien być weterynarz. Przynajmniej oficjalnie ;)

Damian znajomy w tamtym roku miał "ubój z konieczności" u bydła.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:51

Wymeldowanie jałówki. Z tego co ja zrozumiałem to ubić można do wieku 6 miesięcy, a powyżej tylko w zakładzie. Badania nie są konieczne- to można wykonać jak się chce, przy uboju nie musi uczestniczyć weterynarz ale trzeba mu zgłosić że chcemy ubić zwierzę. W twoim przypadku to już po fakcie ;) , ale wszystko można załatwić :P

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 22:00

Wymeldowanie jałówki. Co innego ubój na własne potrzeby a co innego ubój z konieczności.

bullet_black.png

#14 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 06:10

Wymeldowanie jałówki. Dziś tata pojedzie do weterynarza to zobaczymy. Żebyśmy mieli świeżo urodzona sztukę było by bez problemu a narazie się nie zapowiada
KPK - Ochrona

#15 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 10 listopad 2009 - 17:14

Wymeldowanie jałówki. Koledze , jałówka dopadła się do śruty, na drugi dzień ją wzdeło, weterynarz podpowiedział żeby zabili i mięso na własne potrzeby zabrali , bo nie było szans na odratowanie. Tu moje pytanie , czy jest coś takiego jak ubój konieczny , bo ten temat nic nie wyjaśnia , jeżeli tak to jakie papierki są potrzebne :)
O pomoc mnie kolega poprosił bo neta nie ma :)
Wieczny kawaler ;)

#16 Share wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 19:30

Wymeldowanie jałówki. Szkoda zwierzęcia :) nie można było żołądka przebić?

Jest ubój z konieczności, ale powinien być przeprowadzony w ubojni, chyba że sytuacja jest szczególna, obowiązują wtedy jednak też szczególne wymogi
wg rozporządzenia:

3. Uboju z konieczności można dokonać również poza rzeźnią, w obecności lekarza weterynarii, jeżeli uzna on, że transport zwierzęcia do rzeźni jest niemożliwy lub spowoduje niepotrzebne cierpienie zwierzęcia.
4. Lekarz weterynarii w przypadku, o którym mowa w ust. 3, dokonuje badania przedubojowego oraz wydaje posiadaczowi zwierzęcia pisemne poświadczenie zawierające:
1) dane identyfikujące zwierzę;
2) informację o przyczynie poddania zwierzęcia ubojowi z konieczności poza rzeźnią;
3) wynik badania przedubojowego;
4) informację o stosowanych produktach leczniczych;
5) inne informacje istotne z uwagi na ocenę mięsa.

tu jest całe rozporządzenie
Dz.U.04.33.288 - Wymagania weterynaryjne dla produktów pochodzenia zwierzęcego

Agencja jeżeli się nie mylę powinna chcieć tylko kopię tego dokumentu z ustępu 4
problem może być z powiatowym lekarzem ale wasz wet tu powinien stanąć i powiedzieć co i jak i zrobić dokumentację
z trudniejszych pytań to zawsze jest o to czy padlina została zutylizowana, bo nie wolno tak sobie zakopać, także jak zostało mięso wzięte to trzeba dobrze dogadać z zakładem utylizacji - im najbardziej o głowę chodzi ze względu na konieczność zbadania mózgu na gąbczastą encefalopatię(BSE) czyli na chorobę szalonych krów -- to z resztą po za warunkami sanitarnymi jest główny powód dla którego podmioty nie uprawnione (gospodarstwa) nie mogą robić uboju bydła dorosłego (więcej niż 6 miesięcy) u siebie obejmuje to teren całej UE

Generalnie trochę zabawy jest także jednak lepiej robić ubój z konieczności w ubojni... albo przedstawić że tak został zrobiony :), wiem że jak się z ludźmi dobrze pogada to dużo się da załatwić
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share pajo

pajo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:konie/motoryzacja/sport/filmy/ i rolnikowanie :)

Napisany 29 lipiec 2012 - 20:16

Wymeldowanie jałówki. a jak wygląda ubój do 6 miesiąca . bierze się paszport kolczyki i śmiga do agencji pisze kwit iż na ubój własny ??? czy jak wygląda ta procedura ??