Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3125

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 16:15

mf 3125 mam mf 3125 przy pracy w polu gdy sie rozgrzeje ślizga mi się sprzęgło(sprawdzam to tak iz probuje go zadusić na hamulcu). gdy jest zimny zaduszę go bez problemu. były robione tarczki od półbiegu i tarcz sprzęgłowa była wymieniana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3125 Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 17:33

mf 3125 Slizga ci się na włączonym jaki wyłaczonym półbiegu czy moze tylko w jednej z tych dwóch pozycji???
Czy były wymieniane:
- uszczelnienia siłownika
- metalowe pierścienie na łaczeniu tulejki z koszem
- wszystkie małe tarcze i jedna duza
- spręzyna duzej tarczy
Czy docisk dużej tarczy nie był wytarty???

Czy przy wymianie tarczy sprzęgłowej wyrównana była powierzchnia koła zamachowego i czy były skrócone stopki do których przykręcony jest docisk???

#3 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 19:53

mf 3125 ślizga sie na półbiegu i normalnie... wszyskie te elemenyt które wymieniłes były wymieniane
z wyjątkiem spręzyny docisk był dobry a na ostatnie pytanie nie jestem ci wstanie odpowiedziec bo tego nie robiłem. czy to może być wina pompy lub oleju(skrzynie mam zalaną turdusem).

aha a duza tarcza była ok. wymianiałem te małe w koszu sprzegłowym

#4 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 20:08

mf 3125 Jeżeli slizga sie na na włączonym jak i wyłączonym półbiegu to raczej będzie to wina sprzęgła głównego bo niemożliwe jest żeby wysiadły dwa mechanizmy niezależne od siebie jednocześnie. Sama wymiana tarczy bez wyrównania i docisku i zebrania stopek niewiele pomoze a czy tarcza nie jest zaolejona albo czy docisk nie jest juz przesilony??? Czy ten poślizg występuje od kiedy tylko uruchomiono ciągnik po wymianie elementów czy tez pośliżg zwiekszał się stopniowo?

CO do oleju to jest jak najbardziej nieodpowieni do skrzyni bo jest to olej silnikowy i nie spełnia on norm oleju zalecanego do tego typu skrzyń. Jednak Ten poślizg nie jest raczej spowodowany przez turdus poniewaz jeżeli duza tarcza, docisk i spręzyna sa dobre to ciagnik powinien dobrze ciągnąc przy wyłączonym półbiegu a tak nie jest, ale i tak radziłbym wyminic ten olej bo nie wiedomo jak wpłynie on przy dłuższym uzytkowaniuu na elementy skrzyni zwłaszcza hydraulike.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 20:44

mf 3125 O ile dobrze pamietam so sosek@ miał w swoim MF 3125 podobną sytuacje... tomekxwz@ napisz do niego, napewno coś Ci doradzi ;)

#6 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 20:58

mf 3125 tarcza sprzęgłowa i docisk są wymienione (gdzieś od pół roku) są one również czyste. a pompa może daje zbyt niskie ciśnienie bo mam również kłopot z ciężko działającym wspomaganiem przy rozgrzanym oleju

i dlaczego dzieje się tak gdy traktor sie rozgrzeje(chodzi mi w tej chwili o to sprzęgło... gdy jest zimny można go zadusić bez problemu

#7 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 02:19

mf 3125 Jak juz napisałem jak jest półbieg wyłączony pompa i cisnienie oleju nie ma nic do przekazywania napędu przez kosz bo wtedy trzyma go tylko duza tarcza a to zależy od spręzyny. Ciśnienie oleju ma tutaj znaczenie tylko przy włączonym półbiegu, bo wtedy siłownik ściska małe tarcze. Jeśteś pewny sprzęgła głównego? NIe napisałeś czy tak sie ślizga od początku jak tylko uruchomiłes ciągnik po remoncie czy moze z czasem było coraz gorzej az do obecnego stanu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 18:09