lambogrand

jaki kombajn buraczany

Polecane posty

lambogrand    52

Zastanawiam sie nad kombajnem buraczanym 2 rzedowym uzywanym do 30 tys zl musial by pracowac z lamborhini 95 km sieje co roku ok 10 ha burakow kopie je neptunem ale z racji tego ze coraz wiecej pola coraz mniej czasu w pazdzierniku (siewy pszenicy koszenie kuku,zadnych pomocnikow)musze to kopanie burakow usprawnic,lisci nie zbieram. co byscie poradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Stoll?

Na ten areał styknąłby Ci jednorzędówka (dziennie dwa razy wiecej jak neptunem kopiesz) ale jak zalezy Ci na czasie to spokojnie v202 sobie wykopiesz, do 20tysi sie spokojnie zmiescisz, rozejrzyj sie na forum, dożo pisałem o nich ;)

 

MTZy 80KM radzą sobie w dwurzędówkach

 

 

Awaryjność? Jak dobrego wylukasz to na tym areale dwurzędówka bedzie praktycznie bezawaryjna...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

moze dogadam sie z sasiadem ma tez 10 ha burakow i sam kopie neptunem, jednym stolem by nam sprawnie poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Jesli twoj sasiad ma tez taki areal burakow jak ty to dogadajcie si i kupcie wspulnie sprzet.Stoll napewno wam by styknal.Moj kolega z klasy sieje 30 ha burakow i spokojnie sie wyrabia.Tylko ze on bral nowke, ale kiedy to nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Moim Skromnym zdaniem za 10 tys 2 rzedówke moze kupisz ale raczej beda to jakieś zwłoki, a Duzo buraków siejesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@szpeniek Kupisz... ale z czasem włożysz tyle w niego tyle ze za te kase byś dobrego kupił...

 

Pompa hydrauliczna 3000zł

Pasy do taśmy 2500zł (2sztuki)

Joysticki 1200zł (2sztuki)

Rolka oryginał 1200zł a jest 6sztuk (są zamienniki po 400zł szt.)

Parę pasków klinowych, elementów gumowych do tego jeszcze nerwów, czasu itd.

Gwiazdy gumowe (we v202 sa 4szt a we v100 2szt) oryginał 1200zł szt. a zamiennik 350zł (4x1200) to blisko 5000zł

 

Podlicz to gdyby przyszło Ci zmienić... to są części które eksploatują się i nie unikniesz tego, na zamiennikach daleko nie zajedziesz, jedna część moze byc zamiennikiem ale druga nie...

 

Także uważać co się kupuje ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Mam około 10 ha, co roku kopie jeszcze na usłudze dodatkowo około 5 ha, to za jaką kase można coś kupić w miare dobrym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a nie masz mozliwosci skorzystania z uslugi???

jesli nie to lepiej 1 rzedowy kupic, mniejsze koszta zakupu, mniejsze koszta eksploatacja (jesli chodzi o czesci), a 15 ha to wykopiesz w 2 tygodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0
Właśnie mam 1 rzędowy tylko z czasem się nie wyrabiam bo praktycznie sam kopie.

My mamy StollV202 , dobra maszyna , na twój areał poleciłbym StollV100 , ostatnio w okolicy pojawiło się ich trochę , super się nimi kopie , trwałe i wydajne ;)


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Na większe kawałki jest dobry v202 to chyba rzecz jasna. Ale główny walor jednorzedowki jest taki ze mozesz miec nierówne pole czy nierowno posiane. V202 jak trafi na łączenie siewnikow albo redline gdzies nizej to nie zbierze w całości jej. Poprostu wyorywacze sa zależne ze sobą. V100 w różnych warunkach sie kopalo i spoko. V202 z kolei jest bardziej podatny na zapychanie ale to tez zalezy od ustawienia.

 

W razie mokrego roku ciągnik 80KM v100 bedzie mógł po osi ciągnąć na v202 bedzie potrzeba zdecydowanie wiecej mocy.

 

Podkreslmy jednak ze v202 ma zbiornik Okolo 5t a v100 Okolo 3t i v202 z dobrym wiatrem położy 3.5-4ha a v100 1.5-2ha ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Uwazaj Zebys tak nie odstawil ze ktos v100 bedzie sobie pyrkal i wiecej wykopie niz Ty v202 bo przyjdzie Ci stać. Z reguły jest tak ze stolle sa malo awaryjne, a naprawy przeważnie drogie, ale kto wie co sie trafi? Trzeba patrzeć co sie kupuje. A byl stoll v202 na AF na sprzedanie i to zadbana maszyna. 16tys wolali. Użytkownik NHtc56 mial bodajże na sprzedanie, czy jeszcze ma to nie wiem...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

V100 jest o wiele wygodniejszy , widzisz wszystko jak na dłoni , łatwa obsługa i serwisowanie , poręczny . V202 w dobrym stanie do spory wydatek , to kombajn na co najmniej 20 ha buraków .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Wypowiedź posiadacza V202^ :)

 

Znów bez przesady.

 

V100 Tak na około 10ha jest idealny, można nawet 20ha wykopać a można nawet 45 :)

 

Film z pracy V100:

 

A tutaj 2X100 podczas kopania selera:

 

 

He takie serwisowanie ze co drugi dzień nasmarujesz :)

 

Ale powiem Wam szczerze ze prowadzę zeszyt w którym notuję u kogo ile wykopaliśmy kto dłużny, i oczywiście wydatki eksploatacyjne, w pierwszym roku po zakupie 45ha sie wykopało i mało awarii, drugim roku coś okolo 43ha trochę więcej, także przez 4lata ponad 150ha i z latami coraz więcej, ale nie jest aż tak tragicznie

 

150ha x usługi 750zł/ha? Zarobił na tego Pronara i na siebie, złego słowa o Stollu nie powiem ;)

 

 

A gdyby mial pracować tylko we własnym gosp. na uprawie 5ha buraka?

30lat potrzebowałby by się zużyć do takiego stanu jak teraz :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

@marcin974@ dzięki za reklamę ;) ale kombajnik juz sprzedany, poszedł a lutym za 12tys zł za 16tys zł nikt go nie chciał wziąśc :/ ale najważniejsze ze udało się go sprzedac i nie stoi bezuzytecznie, szkoda było go sprzedawac, ale jezeli się zrezygnowało z uprawy buraków... Szczeze polecam zakup V202 choc z tego co się orientuje to inne stolle tez chodzą super. Takim jak mielismy na ładnym dlugim polu 3,5-4ha w ciągu 10-11godzin mozna nim opanowac bez problemu jezeli nie trzeba dojezdzac do kopca. U nas dość sporo jest na sprzedaz kombajnów tego producenta bo wieksząć zrezygnowała z produkcji buraków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A z kąd...

 

 

Na polu długości 650-750m przy wydajności 70t/ha masz pełen zbiornik we v100, (3tony) takze we v202 przy 50t/ha chyba w jedną stronę nie zmieścisz...

 

W takim przypadku 250m przed końcem sypiesz na przyczepę, dojeżdżasz do końca, wracasz i w tym miejscu co wcześniej sypałeś dosypujesz, wracasz do końca z pełnym zbiornikiem i prawie pełną przyczepom 6'cio tonową ;)

 

 

Ale ja to mam niezapomniane chwile jak ludziska odwozili mi spod kombajnu... jeden C-360 z przyczepą 3.5t, akurat mu zbiornik wysypałem i śmigał, miał co robić bo ja 12 do 15min kopie zbiornik... Drugi znów dwa ciągniki z przyczepami a on jako jeden kierowca, następny na dwie przyczepy a jeden ciągnik... jaja jak berety

 

Jednego roku znów jakas babka przyszła zobaczyć jak idzie kopanie nimm ruszyliśmy z poprzecza, ona za nami, leci równo z kombajnem a w pewnym momencie jep i jej nie ma :) ... Patrzymy, wstaje z tych buraków, otrząsa sie a z jej ust mozna było odczytac "A h** wam w d**e"

 

Było sporo jeszcze takich zwał, a to rolnik najął pracownika żeby chodził za kombajnem i zbierał to chłop uciekł z pola i nie chciał tych pieniędzy które zarobił... buraka duzo nie lezało a on miał chodzić..


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Marcin a ile wtedy dałeś za swój? Teraz w dobrym stanie to ile by trzeba za taki dać, jak z dostępem do części ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanar    0

ja mam kleine 5002 i dziennie 1 ha wykopie,sam sieja 8 ha i w 10 dni to wykopie,kupiłem go za 4 tys i nic nie dołożyłem,kopie już 2 lata i bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Kleine? Hmm Na AF jeden z uzytkowników ma dwurzędówkę i chwali.

 

 

Jednorzędówek było parę przez miedze.

 

 

Wartoby zwrócić uwagę na techniczne rozwiązanie kombajnu...

Stoll ma taśmę do okoła kombajnu, burak pod wpływem własnej grawitacji (heh) wspaduje do zbiornika, nie obija się...

Ze zbiornika stolla mozna bardzo wysoko sypać, zbiorniczek tez ma pomierny

Czyszczarka w stollu jest "pod siebie" jak jest luźny burak to wpaduje we wyorywacz, nie wiem jak mają kleine ale neptun ma na bok...

Ruchomy wyprywacz. To dzieki niemu maszyna staje sie wydajna, lemiesze pracują niezależnie od siebie...

Gwiazda... nie jest pod kontem tylko w poziome -burak przedostaje się po równym

Czyszczarka 20 pasków szerokosci okolo 1-2cm grubosci a nie kilka duzych... Wada -brak mozliwosci regulacji (we V100)

Do stolla pasują neptunowskie lemiesze -i dobrze :)

 

 

@kanar -piszesz tak jak ja kiedyś ze 2ha wykopie z orkanem a bez niego 2,5-3ha... Tak wykopie ale to jest max, średnio tyle nie wykopie... W Twoim przypadku tez tak jest... no chyba ze 3 chodzi za kombajnem i śmigasz 16/24 jak kto ktoś fajnie kiedys nazwał :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy Stolla V202 od 2000 roku. Trafił nam się model z 91 roku na dolny zaczep. Co roku kopiemy nim min. 13ha. Zdarzały się i jakieś usługi. Aktywne lemiesze kopiące i ogławiacz liści oparty na wirujących bijakach gwarantuje pracę nawet bardzo mokre lata i przy bardzo zapuszczonych plantacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj