Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przebarwienia kukurydzy

173 odpowiedzi na ten temat

#121 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:33

Przebarwienia kukurydzy koledzy czy tak to wygląda u was??
WP_000004.jpg
WP_000002.jpg

Co z tym dalej robić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przebarwienia kukurydzy Dzisiaj, 17:32
  •  

#122 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:34

Przebarwienia kukurydzy

Sprawdz ph, na tyle nawozu to mało wapna. Nawozu nawalone a gleba ma niskie ph to i tak nie skorzysta ze składników.

zgadza sie u mnie nawet w pszenicy na poczatku krzewienia liscie robily sie fioletowe bo to bylo na kwasnej glebie, i *** z tego ze poszlo sporo polidapu.
Ps: KRISTOPHA odpowiedz jest the best.Tak trzymaj jak jest agro to i foto ;)

Edytowany przez Matey, 09 czerwiec 2014 - 09:13.
słowo które użyłeś pisze sie przez "ch"

#123 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 05:34

Przebarwienia kukurydzy Niech kolega napisze jaka jest pogoda u niego bo jak jest zimno to może jej brakować jedynie słońca i nic więcej..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Piotr343

Piotr343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 08:42

Przebarwienia kukurydzy Ja pryskałem Adengo i u mnie też niska kukurydza jest i przypalona i niska widać różnicę.Na wzgórkach jest gorsza niż w dołkach a deszczów też było.U mnie to ten oprysk zrobił robote z kukurydzą.Mam kukurydzę sianą 15 kwietnia i na wzgórku to są takie co ledwo od ziemi wyrosły.W najbliższym czasie zdjęcia wrzuce na forum.

#125 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 12:52

Przebarwienia kukurydzy bo to wina oprysku:) ja mam tak samo po adengo i wszyscy w okolicy po adengo rak mają:/ tam gdzie np zagłówki pryskane 2 razy to jest jeszzcze gorsza, a tam gdzie dawka nie duża była to jest ok

#126 Share Grzesiek2095

Grzesiek2095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka

Napisany 09 czerwiec 2014 - 15:28

Przebarwienia kukurydzy

Niech kolega napisze jaka jest pogoda u niego bo jak jest zimno to może jej brakować jedynie słońca i nic więcej..

Gdzieś do 3 czerwca było w dzień od 19 do 20 stopni.Opadów też nie brakowało. Od 3 dni jest ponad 30 stopni.

#127 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 15:54

Przebarwienia kukurydzy To tak jak u mnie. Ja narazie nie pryskam niczym,teraz jest ciepło i jak się za kilka dni nie zacznie poprawiać to wtedy zacznę się martwić. Planuje dać tylko mocznik z siarczanem magnezu ale jak będzie miała tak z 40cm. W środę rozsiałem tak z 20-30kg saletry na małym kawałku bo mi zostało w rozsiewaczu jak wracałem z łąki zobaczymy za kilka dni czy jest różnica.

#128 Share Grzesiek2095

Grzesiek2095

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka

Napisany 11 czerwiec 2014 - 17:27

Przebarwienia kukurydzy Witam. Dziś minął tydzień jak pryskałem kukurydzę odżywką. Mimo zadania odżywki z fosforem i wysokich temp. Nic się nie polepszyło. Powiedzcie, czy powtórzyć zabieg ? Bo już nie wiem co robić. Z góry dzięki.

Edytowany przez Grzesiek2095, 11 czerwiec 2014 - 17:29.

#129 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 12 czerwiec 2014 - 15:33

Przebarwienia kukurydzy no pewnie ze nie zauwazyles, bo dajesz ponad 150kg czystego skladnika:) sie a zastanowic, czy nie lamiesz dyrektywy azotanowej:)
Piszę po polsku!

#130 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 09:30

Przebarwienia kukurydzy To wina adengo u mnie tez biedna na połowie pól a w szczególnośći tam gdzie jest kukurydza po kukurydzy i w tamtym roku tez była adengo ;/
W mojej okolicy u wszystkich co pryskali adengo na większości pół stoi i nie rośnie, aż przykro na nia patrzeć;/ jedynie na bardzo lekkich przepuszczalnych ziemiach sobie radzi bo deszcze szybciej go z ziemi wypłukały. a kto używał lumax to juz dawno ziemie zakryła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:32

Przebarwienia kukurydzy a ja pryskam już 3 rok adengo i kukurydza jest piękna rzędy zakryła 5 czerwca i w tej chwili ma już około 70 cm wg mnie ten srodek to ideał w uprawie kukurydzy
nigdy nie przekraczam dawki 330 ml na ha

Edytowany przez antoni1, 15 czerwiec 2014 - 07:34.

#132 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:00

Przebarwienia kukurydzy U mnie też adengo hamuje kukurydze. W dodatku trzeba bylo robic poprawki bo przepuscilo kamose i powoj. Nie polecam adengo, bo tylko nie potrzebne nerwy są.

#133 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:08

Przebarwienia kukurydzy Witam. Mam podobny problem z qqrydzą. Liście w większości są fioletowe, także pryskałem adengo, nawozy NPK w dostatecznych ilościach, dodatkowo wap-mag. Posiana końcem kwietnia i możliwe, że chwycił ją przymrozek. Mam ją w 3 kawałkach i na każdym było robione jednakowo, lecz na jednym jest wszystko ok, (qq do kolan, liście ciemno-zielone) a na reszcie wspomniane objawy, tak jakby zatrzymała się ok. 2 tyg po wschodzie, ma do 10 cm wzrostu... Zasilana 2 razy odżywką i mikroelementami w formie proszkowej a potem płynnej dodatkowo mocznik. Minął prawie tydzień od drugiego zasilania. Niestety nie widać efektów... Co mi radzicie? Bo już sam nie wiem czy bardziej opłaca się dalej zasilać i czekać czy użyć agregatu uprawowego?... Po prostu żal na nią patrzeć... Dziękuję

#134 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:18

Przebarwienia kukurydzy jak się szuka winnego to najlepiej zacząc od siebie jakie się błędy popełniło a nie winę składać na adengo

poczekaj na wyższe temperatury i będzie normalnie cierpliwości

#135 Share Piotrek96

Piotrek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:30

Przebarwienia kukurydzy Hmm jestem z podlasia i ostatnio nie było wcale takich niskich bo ponad 20 stopni C. Ale zobaczymy narazie pozostaje uzbroić się w cierpliwość...

Edytowany przez Piotrek96, 15 czerwiec 2014 - 14:31.

#136 Share wojc

wojc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:03

Przebarwienia kukurydzy witam.u mnie jest podobnie tylko co 4rzendy ,siane 2 odmiany,wniosek pooprysku titus+mocarz jedna bardziej wrażliwa na opryski

#137 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:06

Przebarwienia kukurydzy Nie tylko bardziej wrażliwa ale też ma większe zapotrzebowanie na magnez skoro tak się dzieje.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#138 Share pioniu115

pioniu115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 09:53

Przebarwienia kukurydzy A czy kukurydza zrzuci ten fioletowy kolor ?

U mnie jest jeszcze mniejsza zatrzymała się i nie rośnie

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2014 - 11:30

Przebarwienia kukurydzy Wniosek jest inny, fioletowy liść to zwykły niedobór w roślinie fosforu, a nie magnezu jak błędnie napisał @corrado.
Po jednej stronie pola kukurydzy mam jęczmień, po drugiej ziemniaki. Jęczmień prysnąłem mocarzem robiąc nakładkę na kukurydzę, a ziemniak potraktowałem Titusem też robiąc sporą nakładkę i takich przebarwień nie mam. Samą kukurydzę pryskałem Lumaxem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:30

Przebarwienia kukurydzy Panowie u mnie to samo tyle, że poszła pełna dawka maistra, kuku po 3 tyg od oprysku zrobiła się cała fioletowa tylko czubki zielone, czy coś z tego jeszcze będzie? miał ktoś kiedyś taki przypadek?