Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przebarwienia kukurydzy

173 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 czerwiec 2007 - 17:14

Przebarwienia kukurydzy zgoda ze bez wody nie urosnie, ale jak sie nie posieje to nie ma co liczyc na duży plon :D
Aco do wilgoci to kiszonka lest lepsza jesli ziarko jest w fazie woskowej, a łodyga jeszcze zielona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przebarwienia kukurydzy Dzisiaj, 07:39
  •  

#22 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 18:47

Przebarwienia kukurydzy Wg. mnie najlepiej fosfor dać doglebowo przy okazji siewu ( tylko siewnik musi mieć aplikator do nawozu ), bo raczej rzadko kto ma tak zasobne gleby, a normalnie rozsiane nawozy dla małej rośliny są niedostępne. Do tego jeszcze dochodzi pogoda, szczególnie chłody.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#23 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 20:28

Przebarwienia kukurydzy Może i fosforu jest dosyć , ale spowodowane to jest kwaśnością gleby przez co fosfor odkłada sie w głębszych warstwach i roślina nie może go pobierać, staje się on niedostępny dla rośliny. Moja kuku tez jest fioetowa, a badaliśmy glebe i fosforu jest dosyć. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 21:15

Przebarwienia kukurydzy

Może i fosforu jest dosyć , ale spowodowane to jest kwaśnością gleby przez co fosfor odkłada sie w głębszych warstwach i roślina nie może go pobierać, staje się on niedostępny dla rośliny. Moja kuku tez jest fioetowa, a badaliśmy glebe i fosforu jest dosyć. :)

po pierwsze to fosfor nie odkłada się w głębszych warstwach gleby - jest w glebie praktycznie nieruchomy. tam gdzie go wysiejesz i wymieszasz z glebą tam jest i koniec.
po drugie jak jest pH zbyt niskie lub zbyt wysokie to fosfor się uwstecznia - zmienia swoją formę i jest nieprzyswajalny
po trzecie objawy w tym temacie wskazują na wyraźny brak fosforu ze względu tylko i wyłącznie niskich temperatur - fosfor jest bardzo słabo pobierany w niskich temperaturach. Jak już sie to stało a kukurydza się kuruje to można jej pomóc opryskiem dolistnym, ale trzeba pamiętać aby się nie pospieszyć musi najpierw zrobić się ciepło.

#25 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 04 czerwiec 2009 - 17:52

Przebarwienia kukurydzy mam problem z kukurydzą strasznie ma czerowne liście i nie wiem co jest pryskałem odrzywką i pole było wapnowane pod nią może wy coś wiecie na ten temat pomocy ;)

#26 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 17:55

Przebarwienia kukurydzy Czerwona czy fioletowa? Jak fioletowa to brak fosforu...

#27 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 04 czerwiec 2009 - 17:59

Przebarwienia kukurydzy czerwona jak po ogniu w kukurydzy czyściutko pryskana na chwasty trophy przed wschodowo

#28 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:30

Przebarwienia kukurydzy Spróbuj dolistnie odżywką wysoko fosforową, Jak jest zimno to fosfor jest trudniej dostępny.

#29 Share Kejsi

Kejsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i nie tylko...:)

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:35

Przebarwienia kukurydzy A saletrą nie sypałeś? Może lekko Ci przypaliło i dlatego?
A może chodźmy na piwo? :D

#30 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:44

Przebarwienia kukurydzy Po saletrze zostają takie żółtawe plamy, charakterystyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:55

Przebarwienia kukurydzy Takie kolorowo - fioletowe liście to objaw braku dostępności fosforu z powodu niskich temperatur.
Gdy się ociepli problem zniknie. Można fosfor podać dolistnie np. ekolist PK ale to drogi sposób o niewielkiej skuteczności. Tak było w roku ubiegłym, sąsiad przez miedzę kukurydzę 2-krotnie opryskiwał odżywką P, ja czekałem na ciepłą aurę, a ta wnet nadeszła i moja kukurydza nie była nic gorsza, a kilkaset zł byłem na plusie. Radzę czekać bo prognozy mówią o ociepleniu.

#32 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:31

Przebarwienia kukurydzy Panowie a co powiecie moja usycha opryskalem ja na chwasty min dawka czy odrosnie?

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 22:07

Przebarwienia kukurydzy usycha czy sie robi zolta?? jesli robi sie zolta to znaczy ze jest za zimno. moja tez juz jest zolta. kukurydza potrzebuje duzo wilgoci i ciepla ale tego drugiego jest teraz zbyt malo ale wystarczy jeden dzien temperatury 25 stopni aby kukurydza z powrotem odbila.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#34 Share marcin615

marcin615

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 18:24

Przebarwienia kukurydzy dostala plam koloru zoltego tak jakby miala uschnac co z tym zrobic a jest na glebie2 klasy

#35 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 09 czerwiec 2009 - 19:48

Przebarwienia kukurydzy U nas jeszcze w niedziele byla żółta ale juz dzisiaj jest ladna zielona bo wkoncu wyszlo slonce :)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#36 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 19:20

Przebarwienia kukurydzy u mnie też ma zółte plamy, ale to po oprysku maistrem + zeagran, nieźle mi ją przypaliło nie wiem czemu, ale odbija i powinno być ok.

#37 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 19:59

Przebarwienia kukurydzy ja mam dokładnie to samo po tym oprysku,ale znajomi mi mówią że główną przyczyną jest niska temperatura,no i rzeczywiście wczoraj i dziś było słońce i ciepło to widać różnice także powinna sobie z tym poradzić

Edytowany przez andrzej2110, 10 czerwiec 2009 - 21:21.
Cytowanie poprzedniego postu

#38 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 20:31

Przebarwienia kukurydzy no ostatnio jest cieplo i widac roznice. moja tez juz byla mocno zolta ale jest co raz lepiej.
oczywiscie chwastow juz nie mam. dobry srodek mialem bo pare dni i byly zolte.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#39 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 12:46

Przebarwienia kukurydzy Mój problem z kuku polega na tym że liście nie są rozłożone, tylko są pozwijane. Nie widać na nich żanych przebarwień. Kuku nie bardzo rośnie.
Wydaje mi się że problem powstał po zastosowanie oprysku Mustang+Titus + 40litrów AdBlue/ha. W małym kawałku gdzie opryskiwaczem nie bardzo da sie wjechać nie pryskałem bo nawet zachwaszczenie bylo znikome i z kuku jest wszystko ok i rośnie ładnie.

Jak pomóc tej ze zwiniętymi liścmi??

AdBlue (NH2)2CO + H2O - to wodny roztwór mocznika otrzymywany z technicznie czystego mocznika (bez dodatku substancji obcych) i wody zdemineralizowanej zawierający 32,5% mocznika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:46

Przebarwienia kukurydzy dałes za mocne stezenie mocznika powimnno zawierac do 5%. Ja ostatnio pryskałem ekolistem juz widac efekt teraz czekam od1,5 do 2 tygodni i jade jeszcze raz ekolestenm i mocznikiem