qaz1

zapotrzebowanie mocy

Polecane posty

qaz1    0

1. jakie powinno byc zapotrzebowanie mocy na obrotowke na zabezpieczeniach resorowych 4x48 + wal zageszcajacy na przednim tuzie typu expom terra

2. j.w. tylko 3x48??

 

ziemie klasy 3 i 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

do takiej 4 obrotowej z wałem to 130 km , spokojnie pójdzie nie ma co przesadzać,ja ostatnio przywiozłem (na sprzedaz) overum 4 xl to Case mx 135 latał sobie jak szalony , orałem pod grykę tak na 20 cm


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To zależy jeszcze na jakich ziemiach ;) my Kvernelandem 4x45 jeździliśmy nawet 4-5 km/h ciągnikiem McCormick MTX140 (147 km) tyle że mamy gline i górki


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

120 prawdziwych koni pódzie spokojnie u nas ciąga unie XL NH TD95D na ziemiach 4-5 ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A rzeźba terenu jaka? U nas jest klasa 3a i 3b no czasem kawałek 4a


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Takto w miare prosto tylko taki kawałek klasy 4 gliny ok. 5ha i strasznie pod górkę ale zwalnia i ładnie idzie ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zalezy jaka ziemia, ale tez zalezy w jakich warunkach sie pracuje ;)

warzywnicy u nas np. jakby mieli podpiac cos sensownego do takiego zestawu to 170 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja myślę że 130/140KM i żadna górka ani gleba nie straszna bo 120KM z wałem pod górkę może miec trochę problem lepiej mieć mały zapas mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Przyjedź do mnie na gliny i górki to od razu zmienisz zdanie ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

według mnie to 150, 180KM musiało być trzeba mieć zapas mocy a jak zapniesz 120 to sąsiad będzie się śmiał że ledwo jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
Przyjedź do mnie na gliny i górki to od razu zmienisz zdanie ;)

ja Cie doskonale rozumiem bo u nas z kolei są górki i 120KM ciągnik jeździ z 3 skibowym pługiem ale kolega pisał że raczej ma dość lekkie ziemie więc pisałem pod jego sytuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

120-130km na pług + ze 30na wał potrzeba żeby przyzwoicie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A na ten wał ile potrzeba km?? Ja słyszałem od jednego użytkownika że wogóle nie ma różnicy z wałem czy bez w mocy ciągnika ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie? To weź podczep wał do roweru i zobaczysz czy nie trzeba mocy.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
A na ten wał ile potrzeba km?? Ja słyszałem od jednego użytkownika że wogóle nie ma różnicy z wałem czy bez w mocy ciągnika ;)

 

Chyba jak jedzie po drodze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

myślę że 150 KM powinno wystarczyć. lepiej żeby ciągnik miał lżej niż silnik ma być wyżyłowany na maksa.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie mi tez z tym wałem się dziwne wydawało ;) myśle że ze 30 km na niego potrzeba :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wału. Im mniejsza średnica tym większe opory toczenia i im większy kąt ostrza tym większy opór stawia. Nie wiem jak takie na TUZ ale do ciąganych wałów zalecaja tyle mocy ile jedna skiba w pługu który jest agregowany z tymi wałami.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj