Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tucz intęsywny na śrutach

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:54

Tucz intęsywny na śrutach Hej mam pytanie kto z was stosuje tucz intensywny bydła mięsnego na samych śrutach i słomie interesują mnie jakie macie przyrosty i jakie jest złożycie paszy ?? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tucz intęsywny na śrutach Dzisiaj, 07:52
  •  

#2 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 21:59

Tucz intęsywny na śrutach U mnie opasy dostają śruty do woli i prawie każdy byk w ciągu 18 miesięcy osiąga 700 kg, a są to prawie same byki mleczne.

#3 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 06 wrzesień 2009 - 00:46

Tucz intęsywny na śrutach A co oprócz śrut im jeszcze dajesz?

Edytowany przez andrzej2110, 06 wrzesień 2009 - 17:59.
cytowanie posta wyżej

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#4 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 20:16

Tucz intęsywny na śrutach Oprócz śruty dostają przeważnie siano do woli czasem sianokiszonkę jak jest gorsza i krowy nie chcą jej jeść i oczywiście kiszonkę z kukurydzy

#5 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:02

Tucz intęsywny na śrutach witam,chyba to dobry temat,chcialem zapytac was czy na samej srucie z (pszezyta,owasa,jeczmienia)+ siano i sloma,jestem w satnie chowac opasy???????????????????????????????????????????

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:37

Tucz intęsywny na śrutach ja tak chowam tylko do sruty idzie rzepak i soja oraz premiks, zużycie jest adekwatne do wagi taki 500 kg nosem wciąga 20 litrów
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#7 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 09:40

Tucz intęsywny na śrutach to rano wieczor jednej sztuce okolo 500kg dajesz wiadro 20L sruty?dobrze zrozumialem?czyli gdzies 15kg rano i 15 kg na wieczor?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Limousine00

Limousine00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 10:56

witam,chyba to dobry temat,chcialem zapytac was czy na samej srucie z (pszezyta,owasa,jeczmienia)+ siano i sloma,jestem w satnie chowac opasy???????????????????????????????????????????

Myślę, że tak. Może rewelacji nie będzie, ale 650 kg w 18 miesięcy powinno być. Jednak nie ma reguły może być więcej jak i mniej. ;)
Kwestia tego ile będzie tej śruty i jaka będzie jakość siana.. :P

Edytowany przez Limousine00, 25 styczeń 2012 - 10:58.

#9 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 14:59

Tucz intęsywny na śrutach kieyds gadali ze za duzo sruty to nie dobrze,bo moga sie zakwasic czy cos?nie stawac bo cos na nogi dzila.

#10 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 23:27

Tucz intęsywny na śrutach @DARKPANTER To co ty im dajesz ze w 18 miechów roku maja 700 kg to jest chyba nie możliwe

#11 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:29

Tucz intęsywny na śrutach chcialbym wiedziec ile na sztuke trzeba sypnac sruty na rano i wieczor? i jaka sloma bardziej nadaje sie dla bydla jeczmienna czy pszeniczna?

#12 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:17

Tucz intęsywny na śrutach Dinek dlaczego nie możliwe zakładając, że dzielimy 650 kg (700 kg - masa cielaka przy urodzeniu) przez 18 miesięcy = 540 dni 650/540= 1,2 kg średniego przyrostu co uważam za średni wynik

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:30

to rano wieczor jednej sztuce okolo 500kg dajesz wiadro 20L sruty?dobrze zrozumialem?czyli gdzies 15kg rano i 15 kg na wieczor?

obecne sztuki dokramiam ziemniakami bo cena smiech na sali wiadro 20 l nie ma raczej 15 kg może z czubkiem, szczerze nie ważyłem i to jest dawka dzienna na byka około 500 kg + do tego słoma + jakieś resztki niedojadów sianokiszonki dla krów. Jeżeli chodzi o ziemniaka na glowę wiadro 10 litrowe.

Myślę, że tak. Może rewelacji nie będzie, ale 650 kg w 18 miesięcy powinno być. Jednak nie ma reguły może być więcej jak i mniej.

nie rozśmieszaj mnie jakbym osiągał przyrost 1,2 na paszy to by mi się nie opłacało, te byki co ja mam powyzej 1,3 kg przyrastają oczywiście pod warunkiem że od urodzenia nie ma poważnych chorób (np. silne zapalenie płuc, lub odwodnienie na skutek długiej biegunki). Byki to krzyżówki mleczno - mięsne. Trzeba też zaznaczyć że byk chowany luzem przysrasta lepiej niż na uwięzi. Kilka lat trzymałem opasówke na eksport na samych treściwych, z poćżatku 3 miesice siano a później słoma, dobrą slomę zjadają chetniej niż średnie siano najlepsza jeszcze jest słoma z chwastami typu perz. O maksymalnych przyrostach nie wspominam bo już raz się jeden kolega śmiał że powinienem smarowac oliwą skóre żeby nie popękała. Jeżeli ktoś dysponuje kukurydzą lub wyslodkami nie ma problemu o zakwaszenie, ja jeszcze tej choroby nie miałem u opasów.

Edytowany przez atomik, 26 styczeń 2012 - 16:33.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 11:48

Tucz intęsywny na śrutach dokładnie przyrosty 1.2 wcale nie sa jakas rewelacja przy intensywnym chowie u nas ostatni hf miał 16 miesiecy i 10 dni miał 701kg odliczyc 40kg masa urodzeniowa czyli 661kg na na te około 500 dni to daje 1,32 kg dziennie ale ja tyle tresciwych nie daje 2kg dziennie paszy pelnoporcjowej od krow i po roku jak skonczy to jeszcze rzepakowej do tego premiks od krow i kiszonka z kukurydzy do oporu i sianka troche i tez uwazam ze mogło by byc jeszcze lepiej teraz mam mieszanca z blonde aquitaine zobaczymy jak wyjdzie i jak tak policzyłem wszystko kiszonka z QQ, cj ,mlekopan, pasza pelnoporcjowa nawet koszt tego ze musiałem go kupic chociaz był moj. Chorob zadnych nie przechodził wiec opieka wet zero kosztow to wyszło ze zostało z niego około 1500 zl a gdyby był miesny około 500 zł wiecej wiadomo roznica cen za mieso