piotrek007

Alternator do Z056

Polecane posty

piotrek007    0

witam potrzebuje schemat instalacji elektrycznej albo moze mi ktos powiedziec jak podlaczyc alternator

w bizonie jak dobze pamientam to ma nastepujace zaciski 78 56 10 z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

on jest z regulatorem czy bez, masz jakas fotke to podaj jak mozesz jego symbol i inne namiary, myśle że da rade coś pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

czy tak masz rozmieszczone http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d9fd4cde2054b10.html oznaczenia bo za bardzo nie widać na tej aukcji i jaki masz konkretnie regulator symbol jego podaj jakie oznaczenia zacisków?? jeśli by tak to wygladało to ja bym tak zrobił jak na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09e0327ad5adbd3a.html oczywiście od aku (-) masa do obudowy a to co na stacyjkę możesz dać do plus aku ale daj jakis przelącznik zamiast stacyjki w takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek007    0

najmocniej przepraszam kolege ale nastapiła mala pomyłka piny spisywałem jak była jusz taka szarówka i pomyliłem sie i zaraz wszystko sprostuje wiec tak zacisk srubowy

 

dalsza czesc odp bo jako wysłało mi połowe zacisk srubowy opisany przez kolege nr (10) to u mnie jest opisany jako 19 nastepnie zacisk opisany przez kolege jako 56 ja mam nie opisany nastepnie zacis kolegi opisany jako 78 a ja mam opisany jak 18 a zacis z nr 10 jest to pin ponizej 18 jest to wg mnie masa spróbuje przerobic to zdięcie i je wstawic

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e97b9285d2f5d63.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

To tak według tego co kolega napisał i co pisał na gg ja bym podłączył w ten sposób jak na rysunku (sorki za mało może przejrzysty i wizualnie piekny ale brak czasu) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d36f7f9fcab5a9b.html a tu podaje temat jeszcze tez odnoście alternatora http://www.agrofoto.pl/forum/Alternator-w-...r-ZU-t3694.html jak coś pisz pozdrawiam

 

 

dodam jeszcze że przy woltomierzu też zwróć uwagę na bieguny bo inaczej będzie go gieło prawdopodobnie w druga strone, po włożeniu kluczyka powinien skazywać ok 24 V po zapaleniu i zwiększeniu obrotów stan naładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

witam, dziś prezeglądałem bizona i u mnie nie ma tego drugiego kabelka od alternatora do regulatora

 

jest tak:

1 kabelek od 67 regulatora do zacisku szczotki w alternatorze ( na schemacie na zdjęciu niebieski)

2 kabelek jest od masy (masa koło regulatora do masy alternatora)

 

tego kabelka od 15 w regulatorze do alternatora nie ma i nie ma po nim śladu, idzie jedynie przewód od 15 regulatora do stacyjki i jest problem, bo nie ma kontrolki, albo gdzieś coś jest przetarte, ale woltomierz działa i alternator ładuje, napięcie jest do 28V

 

styk którym chyba idzie prąd od diód wzbudzenia w alternatorze jest wolny ( ten co nie ma oznaczenia)

 

prawdę mówiąc to było przedemną kilku kombajnistów na tym sptzęcie i każdy dodawał coś "od siebie" i teraz jest problem,bo się nie idzie w tej instalacji połapać

 

czy takie podłączenie alternatora jest poprawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek007    0

witam ale mam 1 mało watpliwosc poniewaz insatalcja jest w orginalnych pancerzach i nikt tam nie ruszal ale do alter. przychodza tylko przewody do zacisku 18 szczotykotrzymacz 19 + i 10 - a zacosk bez oznaczenia jest nie podłaczony i nie mo przewodów zedy cos tam podpiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dowiedzieć się jak podłączyć alternator z regulatorem napięcia.

Na alternatorze mam numery 19,18,10.

Na regulatorze napięcia 15 i 67.

Dołączam zdjęcia.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam!

post-3441-0-66343400-1309963802_thumb.jpg

post-3441-0-91652700-1309963819_thumb.jpg


..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To tak:

 

-regulator:

15- "+" po włączeniu stacyjki,

67- na szczotko-trzymacz alternatora zacisk 18

Regulator musi być przykręcony do podstawy aby masował z ramą maszyny.

 

-alternator:

18- do zacisku 67 regulatora,

10- masa,

19- "+" do zacisku przy rozruszniku ( zazwyczaj )

 

Tu masz schemat:

 

http://chomikuj.pl/SadekMB/Galeria/Schemat+Bizon+Rekord

 

Temat już kilka razy wałkowany na forum.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj