Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z zespołem młócącym

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 08:45

Problem z zespołem młócącym Problem sie rozwiazal ?????
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z zespołem młócącym Dzisiaj, 22:05
  •  

#22 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 sierpień 2009 - 11:27

Problem z zespołem młócącym miałem podobnie w Z056 nigdy pod wieczór nie dało sie kosić bo zaraz młocarnia stawała i w zielsku tak samo i w tym roku zmieniłem cepy (niby były dobre ale jeden sie skrzywił na jakimś kamieniu) i napiąłem bardziej pas i problem znikł teraz moge bez problemu i wieczorem kosić.

Ortografia!

Edytowany przez krolikNH, 01 sierpień 2009 - 12:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share szostiwf88

szostiwf88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 00:51

Problem z zespołem młócącym spróbuj popuścić tarcze tzn.docisk klepiska (tą korbą w kabinie) a za to daj mu 50 obrotów młocarni na minute więcej (też korbą tylko niżej:) ) nie pamiętam czy sprawdzałeś cepy ale jak nie to to zrób może krzywy któryś i też może nie trącać o klepisko ale jak podejdzie kupka zboża do wymłócenia to ta krzywizna może przeszkadzać. ale to raczej jest nie równomierność podawania materiału do młocarni. pod wieczór jak rosa jest to zboże zbiera się na hedrze w kupki a że jest ciężkie od rosy to nie chce iść. żeby nie mieć kupek to pobaw się regulacją motowideł. nie mogą iść za szybko bo jak będą przerzucać aż za ślimak w hedrze to też zrobi kupkę, jak za wolno to kupki która jest przed ślimakiem nie zdąży przepchnąć w czasie (puki kupka jest mała). jeździj wolniej. jak robi ci się kupka to sprzęgło naciskaj i możesz się bawić we włanczanie i wyłanczanie hedra. podnoś do góry heder trochę i powolutku włącz heder. jeżeli dalej nic to wyjdź z kombajnu i rozgarnij kupke (wywal ją na łan obok i podziel na parę części.

Aha i napnij pas na młocarni, albo trójpas też czasami się ślizga. to tyle. kombinuj chłopie bo ja więcej nie wymyślę bez zobaczenia tego kombajnu na oczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share krzys8118

krzys8118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 październik 2009 - 12:52

Problem z zespołem młócącym problem rozwiązany :) Przyjrzałem się gardzieli u siebie i u kolegi i zauważyłem że dolny bęben od podajnika pochyłego jest za bardzo uniesiony do góry i nie pracuje jak powinien , obniżyłem go i wyregulowałem sprężyny które go dociskają . Problem znikł po prostu w fabryce ktoś źle to złożył :D
Ale naszczęście już po problemie .