daniel1986

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniel1986    0

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem Z-518, Co o tym sprzęcie sądzicie (cena:7500brutto)??????? posiadam 8 ha łąk, są to łąki rozdrobnione i nie równe, praktycznie wszystkie znajdują sią na terenach przy rzece i przy rozlewiskach, Myślałem o zakupie oddzielnie przetrząsarki i oddzielnie zgrabiarki ale ze względu na ukształtowanie terenu i rozdrobnienie łąk zdecydowałem się wycować się z tego pomysłu. Sprzęt współpracowałby z URSUSEM 3512 Co o tym wszystkim sądzicie?

 

http://www.pakrol.pl/index.php?page=shop.p...&Itemid=208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

cena kusi tylko problem może sprawiać zgrabianie bo zgrabia do środka tylko z szerokości roboczej a jak będzie słaby pokoś to jest problem bo nie możesz np z 6m szerokości zrobić jeden wał siana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A skąd wiesz ze tylko do środka, jest jakiś model że chyab można przestawić że w bok grabi ale nie jestem pewien, kolega to ma i chwali ze piachu nie drze ale te zęby lubią się odłamywac nawet częściej jjak w zwykłej zgrabiarce gwiazdowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tez taka juz ogladalem u znajomego ktory ma skladnice z maszynami i pokazywal mi w instrukcji funkcle tej maszyny ma ich naprawde sporo powiem ze za te pieniadze jest to dobra oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
A skąd wiesz ze tylko do środka, jest jakiś model że chyab można przestawić że w bok grabi ale nie jestem pewien, kolega to ma i chwali ze piachu nie drze ale te zęby lubią się odłamywac nawet częściej jjak w zwykłej zgrabiarce gwiazdowej

w tej na pewno nie ciekawe jak to chciałbyś zrobić skoro wirniki są osadzone na sztywnej ramie równolegle do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

W tej nie da się zgarniać na bok, gość u którego co roku kręcimy belki ma taką i w zeszłym roku jak miał słabą trawę to pożyczał grabiarkę od kogoś żeby zrobić grubsze wałki, bo taką się nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Tak dokładnie, już przerabiałem ten temat przy zakupie swoich maszyn i w koncu nie kupilem. To jest dobre jako przewracarka (choc wąska), natomiat do zgrabiania słabo sie nadaje. Niestety trzeba miec dwie maszyny bo inaczej dalej bedzie męka.

 

Pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Dzięki za wszystkie uwagi i sądze że macie racje Z-518 może zgrabić wałek tylko z 4m... a to trochę mało przy trzecim czy czwartym pokosie, ale jest alternatywa MESKO-ROL Z 275 mimo że ma tylko 3m szerokości roboczej to moze zgrabic wałek zarówno z 3m jak i z 6m, przynajmniej tak jest w instrukcji..

 

http://www.mesko-rol.com.pl/inside.php?pg=...27c444036ffcdb9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Zgrabiarka Pomarolu może łączyć dwa wcześniej zgrabione wały, w instrukcji są podobne rysunki i opis. Mam taką zgrabiarkę jeszcze z 98r, szczerze mówiąc wtedy nie była to zbyt udana konstrukcja: brak odśrodkowych zębów, okropny sposób przestawiania pozycji roboczej i transportowej,brak skrętnych kół . Obecnie produkowana pozbawiona jest tych wad. Trawa przy przetrząsaniu przy pełnych obrotach wałka jest jak po przejsciu przez kondycjoner przy kosiarce, po 4 dniach zbieram już na siano bez dalszego przetrząsania. Na zakiszanie zgrabiam prosto z dwóch pokosów po samaszu 2,1 i dosycha na wałku ze względu na tą intensywną obróbkę(obcieranie skórki). To że walek jest cieńszy przy następnych pokosach to nie wada, lepiej taki przesycha a prasą jeździ się trochę szybciej. Zgrabione w wałach pole wygląda jak by było skoszone pokosówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3
Dzięki za wszystkie uwagi i sądze że macie racje Z-518 może zgrabić wałek tylko z 4m... a to trochę mało przy trzecim czy czwartym pokosie, ale jest alternatywa MESKO-ROL Z 275 mimo że ma tylko 3m szerokości roboczej to moze zgrabic wałek zarówno z 3m jak i z 6m, przynajmniej tak jest w instrukcji..

 

http://www.mesko-rol.com.pl/inside.php?pg=...27c444036ffcdb9

 

a w jaki sposób przestawia się maszynę do zgrabiania 6m jak to wygląda zgrabianie w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

To chyba sciema z tym 6 m szerokosci zgrabiania. Znam opinie uzytkownikow, nagrabiony walek mozna przesunac dalej najezdzajac na niego jedna karuzela, ale wtedy przesuwa sie on o okolo metr, wiec po 6 przejazdach mamy 6 m :mellow: Jak ktos zna inna technike jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przejazd co 1m... żal...

to po co tyle kasy ładować w taką zgrabiarkę skoro taka kiepska wydajność :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To pająk "5" więcej bierze :mellow:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

szkoda się w to bawić lepiej kupić jakąś do remontu i pobawić się ale pracować normalnie! a co metr to ja już wolę zgrabiarkę pasową niz takie pieprzenie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmarcino    0
Napisano (edytowany)

To chyba sciema z tym 6 m szerokosci zgrabiania. Znam opinie uzytkownikow, nagrabiony walek mozna przesunac dalej najezdzajac na niego jedna karuzela, ale wtedy przesuwa sie on o okolo metr, wiec po 6 przejazdach mamy 6 m mellow.gif Jak ktos zna inna technike jestem ciekaw.

koledzy nie wiecie że z tyłu są ramiona które kierunkuja wylot zgrabianej trawy w lewo lub prawo po 3przejazdach robię10m z\grabiania.tylko wtedy musi być naprawdę słaba trawa ,robimy wtedy dwa zewnętrzne zgrabiania i dwa wałki na jeden=10-11m/ 3 przejazdy Edytowano przez djmarcino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djmarcino    0

Przejazd co 1m... żal...

to po co tyle kasy ładować w taką zgrabiarkę skoro taka kiepska wydajność mellow.gif

kupiłem używkę pomarol z -518 za 3600 z 2002r maszyna OK, zgrabia nawet bardzo grube pokosy,7m zgrabiania uzyskuję po 2-ch przejazdach i ustawieniu tylnych osłon na jeddną stronę,wałki są spulchnione i wusychają nawet po zgrabieniu bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolodziej    0

Ja kupiłem taką w tym roku więc jeszcze nią nie pracowałem. Powiedz mi coś więcej jak się sprawuje. Moi znajomi mówią, że z powodu pasków klinowych w dużej trawie może ślizgać się karuzela. Czy potwierdzasz to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak będą za luźne i za szybko bedziesz jechał to moga się ślizgać...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi15    0

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem Z-518, Co o tym sprzęcie sądzicie (cena:7500brutto)??????? posiadam 8 ha łąk, są to łąki rozdrobnione i nie równe, praktycznie wszystkie znajdują sią na terenach przy rzece i przy rozlewiskach, Myślałem o zakupie oddzielnie przetrząsarki i oddzielnie zgrabiarki ale ze względu na ukształtowanie terenu i rozdrobnienie łąk zdecydowałem się wycować się z tego pomysłu. Sprzęt współpracowałby z URSUSEM 3512 Co o tym wszystkim sądzicie?

 

http://www.pakrol.pl/index.php?page=shop.p...&Itemid=208

Nie radzę kupować, kupiłem ją i mam nie najrówniejsze łąki, zęby szybko się łamią a maszyna nie robi dobrze nic. Po za tym coś, co jest do wszystkiego nie nadaje się do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj