Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 14:23

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Witam,
Jestem zainteresowany zakupem Z-518, Co o tym sprzęcie sądzicie (cena:7500brutto)??????? posiadam 8 ha łąk, są to łąki rozdrobnione i nie równe, praktycznie wszystkie znajdują sią na terenach przy rzece i przy rozlewiskach, Myślałem o zakupie oddzielnie przetrząsarki i oddzielnie zgrabiarki ale ze względu na ukształtowanie terenu i rozdrobnienie łąk zdecydowałem się wycować się z tego pomysłu. Sprzęt współpracowałby z URSUSEM 3512 Co o tym wszystkim sądzicie?

http://www.pakrol.pl...p...&Itemid=208

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Dzisiaj, 19:44
  •  

#2 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:09

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 cena kusi tylko problem może sprawiać zgrabianie bo zgrabia do środka tylko z szerokości roboczej a jak będzie słaby pokoś to jest problem bo nie możesz np z 6m szerokości zrobić jeden wał siana ;)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:47

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 A skąd wiesz ze tylko do środka, jest jakiś model że chyab można przestawić że w bok grabi ale nie jestem pewien, kolega to ma i chwali ze piachu nie drze ale te zęby lubią się odłamywac nawet częściej jjak w zwykłej zgrabiarce gwiazdowej

#4 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 04 czerwiec 2009 - 10:34

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 ja tez taka juz ogladalem u znajomego ktory ma skladnice z maszynami i pokazywal mi w instrukcji funkcle tej maszyny ma ich naprawde sporo powiem ze za te pieniadze jest to dobra oferta

#5 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 14:07

A skąd wiesz ze tylko do środka, jest jakiś model że chyab można przestawić że w bok grabi ale nie jestem pewien, kolega to ma i chwali ze piachu nie drze ale te zęby lubią się odłamywac nawet częściej jjak w zwykłej zgrabiarce gwiazdowej

w tej na pewno nie ciekawe jak to chciałbyś zrobić skoro wirniki są osadzone na sztywnej ramie równolegle do siebie...

#6 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 16:33

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 W tej nie da się zgarniać na bok, gość u którego co roku kręcimy belki ma taką i w zeszłym roku jak miał słabą trawę to pożyczał grabiarkę od kogoś żeby zrobić grubsze wałki, bo taką się nie dało

#7 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 19:45

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Tak dokładnie, już przerabiałem ten temat przy zakupie swoich maszyn i w koncu nie kupilem. To jest dobre jako przewracarka (choc wąska), natomiat do zgrabiania słabo sie nadaje. Niestety trzeba miec dwie maszyny bo inaczej dalej bedzie męka.

Pawel

#8 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 11:53

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Dzięki za wszystkie uwagi i sądze że macie racje Z-518 może zgrabić wałek tylko z 4m... a to trochę mało przy trzecim czy czwartym pokosie, ale jest alternatywa MESKO-ROL Z 275 mimo że ma tylko 3m szerokości roboczej to moze zgrabic wałek zarówno z 3m jak i z 6m, przynajmniej tak jest w instrukcji..

http://www.mesko-rol...27c444036ffcdb9

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 05 czerwiec 2009 - 12:55

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Zgrabiarka Pomarolu może łączyć dwa wcześniej zgrabione wały, w instrukcji są podobne rysunki i opis. Mam taką zgrabiarkę jeszcze z 98r, szczerze mówiąc wtedy nie była to zbyt udana konstrukcja: brak odśrodkowych zębów, okropny sposób przestawiania pozycji roboczej i transportowej,brak skrętnych kół . Obecnie produkowana pozbawiona jest tych wad. Trawa przy przetrząsaniu przy pełnych obrotach wałka jest jak po przejsciu przez kondycjoner przy kosiarce, po 4 dniach zbieram już na siano bez dalszego przetrząsania. Na zakiszanie zgrabiam prosto z dwóch pokosów po samaszu 2,1 i dosycha na wałku ze względu na tą intensywną obróbkę(obcieranie skórki). To że walek jest cieńszy przy następnych pokosach to nie wada, lepiej taki przesycha a prasą jeździ się trochę szybciej. Zgrabione w wałach pole wygląda jak by było skoszone pokosówką
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 19:09

Dzięki za wszystkie uwagi i sądze że macie racje Z-518 może zgrabić wałek tylko z 4m... a to trochę mało przy trzecim czy czwartym pokosie, ale jest alternatywa MESKO-ROL Z 275 mimo że ma tylko 3m szerokości roboczej to moze zgrabic wałek zarówno z 3m jak i z 6m, przynajmniej tak jest w instrukcji..

http://www.mesko-rol...27c444036ffcdb9

a w jaki sposób przestawia się maszynę do zgrabiania 6m jak to wygląda zgrabianie w praktyce?

#11 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 06:39

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 To chyba sciema z tym 6 m szerokosci zgrabiania. Znam opinie uzytkownikow, nagrabiony walek mozna przesunac dalej najezdzajac na niego jedna karuzela, ale wtedy przesuwa sie on o okolo metr, wiec po 6 przejazdach mamy 6 m :mellow: Jak ktos zna inna technike jestem ciekaw.

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:46

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Przejazd co 1m... żal...
to po co tyle kasy ładować w taką zgrabiarkę skoro taka kiepska wydajność :mellow:

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 10:56

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 To pająk "5" więcej bierze :mellow:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 14:25

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 szkoda się w to bawić lepiej kupić jakąś do remontu i pobawić się ale pracować normalnie! a co metr to ja już wolę zgrabiarkę pasową niz takie pieprzenie się

#15 Share djmarcino

djmarcino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2013 - 23:36

To chyba sciema z tym 6 m szerokosci zgrabiania. Znam opinie uzytkownikow, nagrabiony walek mozna przesunac dalej najezdzajac na niego jedna karuzela, ale wtedy przesuwa sie on o okolo metr, wiec po 6 przejazdach mamy 6 m Dodany obrazek Jak ktos zna inna technike jestem ciekaw.

koledzy nie wiecie że z tyłu są ramiona które kierunkuja wylot zgrabianej trawy w lewo lub prawo po 3przejazdach robię10m z\grabiania.tylko wtedy musi być naprawdę słaba trawa ,robimy wtedy dwa zewnętrzne zgrabiania i dwa wałki na jeden=10-11m/ 3 przejazdy

Edytowany przez djmarcino, 02 luty 2013 - 23:53.

#16 Share djmarcino

djmarcino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 luty 2013 - 00:12

Przejazd co 1m... żal...
to po co tyle kasy ładować w taką zgrabiarkę skoro taka kiepska wydajność Dodany obrazek

kupiłem używkę pomarol z -518 za 3600 z 2002r maszyna OK, zgrabia nawet bardzo grube pokosy,7m zgrabiania uzyskuję po 2-ch przejazdach i ustawieniu tylnych osłon na jeddną stronę,wałki są spulchnione i wusychają nawet po zgrabieniu bardzo szybko

#17 Share Kolodziej

Kolodziej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:40

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 Ja kupiłem taką w tym roku więc jeszcze nią nie pracowałem. Powiedz mi coś więcej jak się sprawuje. Moi znajomi mówią, że z powodu pasków klinowych w dużej trawie może ślizgać się karuzela. Czy potwierdzasz to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 luty 2013 - 21:13

Pomarol Przetrząsaczo-zgrabiarka Z-518 jak będą za luźne i za szybko bedziesz jechał to moga się ślizgać...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)