Zaloguj się, aby obserwować  
grzegorz132

Waga bydła

Polecane posty

grzegorz132    12

Do jakiej wagi należy opasać bydło??

Chodzi mi o opłacalność, czy bardziej opłaca się paszową, pieniężnie wyhodować byka 600kg 19miesiecy czy dłużej go trzymać? Stosunek kosztu do przyrostu ;>

Jak się ma sprawa z jałówkami opasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo3334    3

Ja powiem tak ja byk będzie miał więcej niż 2 lata ciężko go sprzedać bo stare mięso jak byk będzie miał 19 miesięcy nigdy nie będzie miał 600 kg tylko więcej mój byk co miał 15 miesięcy ważył 710 zależy ile chcesz trzymać byków jak więcej niż 10 to lepiej mieć kiszonkę a jak mniej niż 10 to dawaj pasze trawę siano możesz też kiszonkę za jałówki więcej niż 5 zł nie dostaniesz więc lepiej kupić byczka ale drożej ale więcej dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

W 19 miesięcy na 600kg to taki cykl mieszany więcej trawy kiszonki siana niż pasz treściwych, a całkiem paszami treściwymi to się nie za bardzo opłaca opasać bo trochę szybciej urośnie ale za to trzeba więcej pieniędzy włożyć. Tak więc moim zdaniem się nie za bardzo opasać lepiej paszami objętościowymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czym by nie opasać to wiem ze swojego doświadczenia i sugestii handlarzy bydłem, że nie opłaca się sprzedawać byka zbyt wcześnie, tzn tak 18-20mc-y jak ma około 550kg byk z tą wagą zatrzymuje się po czym przed ukończeniem 2 lat znowu szybciej zacznie nabierać masy, chyba najlepiej przedstawia to krzywa wzrostu bydła, tak samo zachód chętnie kupuje od nas byczki około 300kg ponieważ do tej masy przystają wolno, a potem wystrzelą szybko na masę o której pisałem wyżej żeby potem znowu przyhamować

 

ps. wie ktoś może ile traci na masie czy na przyrostach byk który co kilka dni oddaje skoki na krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jakich dziennych przyrostów (realnie) można się spodziewać po bykach mieszańcach, jakich po H-f, a jakich po rasach mięsnych? Która rasa mięsna jest najmniej problematyczna w chowie i w miarę dobrze przyrasta?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My trzymamy sztuki na sprzedaż około 700 dni jednak nie więcej niż dwa lata ( wymóg odbiorcy). Masa byk powyżej 980kg jałówki powyżej 700kg,

Pasza:

-kukurydza

-sorgo

-słonecznik

-marchew

-pszenżyto, jęczmień, bobik jako śruta

-serwatka oraz w sezonie melasa buraczana

  • Like 1

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiol6    0

Miałem kiedyś mieszańca który w ok 24 miesiące osiągnął wagę 1050kg. Długo doił swoja matkę

 

Był to nasz pierwszy byk który stał przy mamce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To czym go karmisz ze taki mały jest?? Kupiłeś chyba trefną sztukę ;/


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

Genetycznie mały :) wygląd miał super napakowany jak mały bysiek to było ze 3 lata temu już dawno sprzedany niestety nie udało się na nim zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

No nie zgodze się z postem kolegi jałówki powyżej 700kg mało która tyle osiąga no ale byki to od 600kg to można sprzedawać bo jak ma mniej to nic na nim wielkiego nie zarobisz odbiją z wagi i co 3,000 zł za byka zwłaszcza że byczki małe to trzeba dać co najmniej ze 700zł to gdzie tu zysk byk musi mieć te 650 i wyżej ja miałem okażą u mnie miał 830kg aha i taka rada jak chcecie wiedzieć ile ma wagi to zmieszcimu mu sznurkiem obwód zaraz za nogami przednimi jak ma 200cm i nie jest żywiony samym owsem tylko paszą treściwą typu jęczmień pszenżyto żyto ziemniak kiszonka to powinien mieć 600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Właśnie czegoś takiego szukam, a mianowicie tabelki która określa wagę na podstawie obwodu tułowia za nogami przednimi. Mam taką, ale ona kończy się na 197 cm co odpowiada wadze 587 kg, a byczek ma 217 cm. Jakby ktoś miał, to mógłby wrzucić

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

No jak ma 217cm to ma z pewnością o ile nie więcej ze 750-800kg napisz jak go sprzedaż ile miał dokładnie wagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj