Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej w SAME EXPLORER II 90T

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomalski

tomalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 11:15

Olej w SAME EXPLORER II 90T Witam. Zakupiłem sobie właśnie ciągnik same explorer II 90T z 2000r (następca C385) :P z ładowaczem czołowym. I mam pytanie związane z olejami hydraulicznymi. Czy w skrzyni biegów i hydraulice jest jeden olej??? Jeden korek do wlewu wiem że znajduje się na tylnym podnośniku. A gdzie reszta???. I czy tur też ma osobny olej czy razem z tylnym podnośnikiem... Z óry dzięki za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej w SAME EXPLORER II 90T Dzisiaj, 09:59
  •  

#2 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 czerwiec 2009 - 12:02

Olej w SAME EXPLORER II 90T z duzym prawdopodobienstwem moge powiedziec ze wszystko chodzi na jednym oleju nie slyszalem zeby exploler mial oddzielny obieg oleju w jakiejkolwiek wersji
a tak pozatym to za ile wyrwales ten ciagnik ?jesli to nie tajemnica i jaki ma przebieg? dodaj fotki jesli mozesz

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 12:09

Olej w SAME EXPLORER II 90T Te obawy są całkiem uzasadnione, na pierwszym przeglądzie nawet serwisant zgłupiał, był niski poziom oleju w skrzyni odkręcił korek nad ramionami podnośnika jest plastikowy korek i szok bo ten korek ma bagnecik 15cm, pytanie po co w r3 ten bagnecik, po dolaniu 2 litrów oleju poziom na światełku do wzkazywania poziomu podniósł się wiec wszystko OK ale ten bagnecik jest zastanawiający, serwisant coś wspominał że któryś tam model miał coś tam w podnosniku żeby zbierał się olej czy coś takiego żeby smarował wysoko umieszczony jakiś mechanizm, a tak wogule to explorer 2 ma też to nieszczęsne szkiełko do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni?

#4 Share tomalski

tomalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 12:12

#5 Share klaas

klaas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 13:50

Olej w SAME EXPLORER II 90T Myśle że chodzi na jednym oleju bo mam tak w premiumie.
Moje gg 6161477

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share tomalski

tomalski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 21:56

Olej w SAME EXPLORER II 90T No więc ciągnik ma przejechane niecałe 5 tyś motogodzin. był sprowadzony z dani bo tam go zatarli i tutaj koleś zrobił remont i puścił go za 60 tyś. W polu jeszcze nim nic ciężkiego nie robiłem tak więc nie wiem jeszcze jak się będzie sprawował. A z tył ma to nieszczęsne okienko do sprawdzania oleju ale w nim jest tak widać jak prawie nie widac.. :P Ale wydaje mi się że jest za mało bo jak tura podnosze do góry to tak drży, nie podnosi ciągłością.. Ale ogólnie traktorek fajny..

#7 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:11

Olej w SAME EXPLORER II 90T Oleju do skrzyni nalewa się właśnie tym korkiem za kabiną. Wszystko chodzi na jednym oleju ale niektóre mają ten bagnecik. Nie wiem po co bo ten, którym ja pracuję nie ma go. Ładowacz chodzi na tym samym oleju więc jak dolejesz do skrzyni, powinno się poprawić. A "nieszczęsne" szkiełko wystarczy dobrze wytrzeć i będziesz wszystko widział.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 15:47

Olej w SAME EXPLORER II 90T Szkiełko super sprawa pod warunkiem że był stan oleju i tylko uzupełniamy, a tak to nie zgadniesz czy jest za dużo czy za mało, spróbuj stanąć troche na pochyłości przodem żeby był wyżej może coś zobaczysz, albo stań na równym i dolewaj olej aż pojawi się stan na szkiełku, a z tym bagnetem nad podnośnikiem, to nie wiedzą najstarsi serwisanci po co tam jest wogóle :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 listopad 2015 - 19:37

witam ja też kupiłem ciągnik same explorer 90 jak sie sprawdza poziom oleju w chydraulice??

Dodaj odpowiedź