daro170225

Zużycie paliwa Bizon Rekord

Polecane posty

daro170225    1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest zużycie paliwa w Bizonie Rekordzie na godzinę , silnik 160 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

To jaki Ty masz tam silnik, że tyle koni..?

Normalnie Rekord ma 120 KM, ja mam w swoim silnik od sieczkarni na 137 koni, no chyba, że wrzuciłeś turbo od Stara, ale to by było 150 KM.

Co do spalania, to się nie da tak określić dokładnie, zależy jakie zboże, jaki teren, czy z szarpaczem (a jak tak, to czy dużo słomy), czy silnik mocno zużyty, czy sprawny...

Czynników jest dość dużo, ciężko tak powiedzieć...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Niemożliwe że ci spali 13 litrów, Jak masz dobry silnik to 10-12 litrów bierze

Edytowano przez Aru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

aru może mu tyle ciągnąć ja ajk miałem w rekordie silnik na rozsypce to 200l brakowało na koszenie od 10 do 11w nocy

a teraz założyłem inny silnik to 200l wystarcza mu na 2 dni starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

W pobliskim SKR Rekord wypije ok. 12-13l a od razu mówię że każdy chyba wie jak jest z traktowaniem maszyn w PGR i SKR'ach.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

No właśnie od traktowania zależy, bo jak się ma dopilnowane to wszystko pięknie działa. A wystarczy raz coś zrobić nie tak i już zaczynają się kłopoty.

U mnie to góra 14 litrów palił w wilgotnym zbożu.

A u niektórych potrafi spalić dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

to ja nie wiem ile wam sypie pszenica ze wam 13 l na 1 ha bierze,ja mam rekorda 120 km mieszkam na zuławach zeby obrobic 1 ha to przecietnie godzina i 20 min a spalanie okolo 20 l razem z szarpaczem a odmiany pszenic niskie zeby slomom sie nie dusil a wydajnosc zboza z ha 8 ton wzwyż zbiornik paliwa 250 l idzie na dzien a czasem i trzeba dolac i w mojej okolicy niema rekorda zeby palil 13 litrow a na wsi sa 3 i obok 2 moj sasiad ma supra i mu pali 13-16l na godzine wraz z szarpaczem ale on sam przyznaje ze jest flegmatykim bo jak walnie 6 ha na dzien to max i dlatego tak malo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest tak źle bo ja akurat do bizona nie leje ON co jest chyba powszechne.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

bizon na byle gó..ie pojedzie i spali ok 13 litrów. U nas w okoilicy jeździ troche bizonów i nie znam takiego żeby jeździł na ON. Te silniki są stworzone do różnego rodzaju paliwa, jak w czołgu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o teraz po sezonie to Bizony palą wam po 13 l/ha, a gdy przyszło ustalać ceny na usługi przed sezonem to płakaliście że ceny ropy są tak wysokie to cene za usługi trzeba podnieść, wszak na 1ha Bizon łyka 18-20 l/ha. Coś niektórzy mają krótką pamięć delikatnie rzecz ujmując :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak nie którzy mają krótką pamięć ja tam nie używam oleju opałowego tylko jezdze na ON wszystkie pojazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

W moich stronach bizonem 56 kosi się nawet 2 ha na godzinę zboża słabe ale ja nigdy nie spaliłem więcej jak 12 l ropy nawet w niezłym zbożu. Zastanawiało mnie od zawsze dlaczego na polu obok koszący rekord –nówka ciągał czarną smugę dymu a wcale szybciej – prędkość nie chodzi a za to heder węższy bo chyba 3,9m silnik raczej sprawny bo znam tą maszynę. Dodam że takie samo żyto młócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dużo zależy od ustawienia kombajnu, stanu i kombajnisty. Ja położone kosze niekiedy szybciej niż nie jedni stojące.

Kiedyś mierzyłem spalanie w 56 to wyszło 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

koledzy tak czytam wasze opinie i to sie niczego nie trzyma bo zeby ktos mial porownanie ile bizon pali to oprocz spalania powinniscie pisac ile u was sypie z hektara

mi pali 20l z szrpaczem ale pzry wydajnosci pszenicy nie mniejszej niz 8t wiedz jak ktos pisze ze mu pali 12 to niech dopisze ze plon 4t hektar i wszystko jasne ale niepiszcie jak kolega wyzej ze muci 2hektary na godzine bo w takim wypatku to lan zboza chyba mozna porownac do slupow telegraficznych na tytm polu bida i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I dolicz jeszcze umiejętności kombajnisty ;)

W tym roku przez susze zboża była tak zdziesiątkowane że na usłudze wujek Z056 kosił ciągle 2 bieg z przyśpieszaczem, u mnie 2 bez przyspieszacza, a na lepszej ziemi 1 bieg. A pozostała cześć posiadająca kombajny nie dopuszcza możliwości koszenia na 2 biegu w słabym zbożu, kosza 1ha o 1/3 dłużej co tez się przekłada na wyższe spalanie/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

AHA plon na poziomie 4 ton kosze na długim polu bo takie mam zbiornik zboża przez 15 minut np. pszenżyta 1 cięcie raz w koło - słomy nie niszczę bo jest droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ojoj coś wam za dużo palą rekordy 20l na ha to szok.mój rekord z szarpaczem 12l na ha a bez 10l naprawdę. leje rano przed wyjazdem do pełna i kosze cały dzień i zaś na drugi dzień znowu do pełna i wtedy obliczam ile l /ha a wydajność pszenicy u mnie nie mniej niż 6ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

około 12 litrow na godzine u mnie -_-

A leje tylko z CPN-u i jeszcze przepuszczam przez poczworna ponczoche, za droga zabawka by cuda lac <_<


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Damian89
      Witam juz od 2 sezonow wojujemy ze wspomaganiem .. czasem zalapie i kreci sie dobrze a czasem az szkoda gadac ... a postoju jak sa kola uniesione w prawo sie w miare kreci ale w lewo trzeba bylo sie nie zle nasilowac..
       
      Orbitrol wymienilismy i silownik z tylu tez..
       
      co moze byc przyczyna braku wspomagania
    • Przez damaxyz
      Witam,
      Jak najszybciej wymienić sprzęgło w rekordzie, czy trzeba ściągać skrzynie i jakie podzespoły warto od razu wymienić?
      Chciałem to zrobić ponieważ po długim postoju kombajnu jak go uruchomię i chcę ruszyć to podczas puszczania sprzęgła słychać jakieś ocieranie - nie wiem co to ale po dłuższym okresie pracy przestaje być to słychać.
       
      Chodzi mi oczywiście o wymianę tarcz sprzęgła.
       
      Pozdrawiam,
    • Przez daron64
      Witam
      Krótki wstęp - pacjent to rekord '87 - jakiś czas temu elektryk zmieniał mi alternator, potem jeszcze raz grzebał w elektryce. Ja tam szczerze mówiąc nie zaglądałem - działa to działa, akumulatory nowe, kombajn chodzi tylko kilka dni. Teraz wszystko sobie sprawdzam, a tam alternator jest całkowicie odłączony. Od regulatora idzie jeden przewód na bezpieczniki. Nie mam pojęcia czemu elektryk tak to zrobil. Chciałem teraz to popodlaczac, ale mam problem tego typu, że nie moge stwierdzić, czy mam 6 czy 9 diodowy alternator, żeby dobrać do niego regulator. Zacząłem kminic, że może alternator stary był 6 diodowy, a nowy kupiłem 9 i elektryk odłączył go całkowicie. Ale to tylko gdybanie. Nie mam żadnego fachowca pod ręką i jakoś muszę to sam ogarnąć.
      Na alternatorze jedyne oznaczenia jakie się zachowały to ze zdjęcia poniżej.
      Alternator sprawdzałem według tego filmiku 
      Tym pierwszym sposobem wyszło mi niby, że jest przejście w jedną stronę - więc 9diodowy, ale znowu tym drugim sposobem też pokazało mi przejście w jedną stronę. Cos źle robię, czy jak to interpretowac?
      Pierwsze foto alternatora, drugie to łączenie wsuwki ze śrubami, trzecie to łączenie wsuwki ze śrubą, na którą idzie przewód który łączy się z rozrusznikiem. Takie foto zrobiłem, ale generalnie jeszcze tam wszystko odłączyłem, czyscilem i sprawdzałem jeszcze i wskazania takie same jak na foto.
       



    • Przez Misiek55
      Witam.
      Zakupiliśmy kombajn Bizon 5058 hydrostatik z Danii. Kombajn jest wyposażony w komputer LH 965 agro, komputer niestety gdy kupiliśmy nie załączał się ale po wymianie baterii w środku udało się go włączyć, niestety żadne przyciski nie reagują a komputer wyświetla stan pełnego zbiornik i co jakiś czas pika. Miał ktoś podobną sytuację lub jest w stanie coś doradzić?

    • Przez Iwnkr
      Witam, mam Bizona rekorda, wczoraj na polu zaczął się owy problem, mianowicie hydraulika zaczęła słabo działać i wspomaganie siadło. Dzisiaj hydraulika nie działa wcale. Heder sie nie podnosi ani opuszcza, tak samo grabie i kierownica nie ma wspomagania. Przy silniku od strony chłodnicy słychac syk, tak jakby powietrze ulatywalo. Prosze o szybką poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj