Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 85

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share koparka

koparka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 20:43

Proxima 85 Mam pytanie dotyczące proximy 85 plus bo tej że wartości nie mogę znaleźć w necie, ile wynoś jej dopuszczalna masa całkowita?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 85 Dzisiaj, 21:57
  •  

#22 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:10

Proxima 85 Skoro to jest temat o proximie 85 mam takie zapytanie. Mianowicie: jakie jest jej spalanie i awaryjność?kupić nową proxime czy może sporotańszeego Belarusa. Chciałbym aby się wypowiedzieli właściciele lub użytkownicy.

#23 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:49

Proxima 85 @1994szymon Poszukaj info na forum strasznie dużo wątków jest o Proxie ;)

#24 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:19

Proxima 85 Witam wszystkich forumowiczów.Nie chciałem zamiecać forum więc podpiąłem się do tego tematu.Mam nadzieje że @adamo84 się nie pogniewa.
Chciałbym się dowiedzieć jaki stan oleju utrzymuje się u was w tylnym moście i skrzyni biegów?
bo u mnie stan jest poniżej"pomiędzy".
I coś się stało z pompką paliwową.Kiedyś gdy pompowałem to było słychać taki charakterystyczny gwizd,a teraz jak pompuje to chodzi tak jakby na pusto po prostu bez paliwa.
Może wiecie co się z nią stało

Edytowany przez proximaplus, 25 styczeń 2011 - 17:16.

Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

#25 Share marko4539

marko4539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:52

Proxima 85 po pierwsze to akumulator jest przeniesiony pod schodki kabiny bo wcześniej znajdował się obok chłodnicy a opary z akumulatora wciągane przez wentylator zmniejszały żywotność chłodnicy.Po drugie to dorzucono intercooler co daje lepsze doładowanie powietrza ale przez to silnik słabiej się nagrzewa <_<.Po trzecie nowszy model mostu carraro ,inna pompka paliwowa(zamiast ostojnika wymienny filterek.A reszta to zmiany kosmetyczne

proxime 85 (szybka skrzynia z rewersem) mam ponad półtora roku w standardzie jest zwykłe siedzenie w opcji jest gramera choć cena nie jest adekwatna do jego funkcji bocznego siedzenia nie zamawiałem ale jest w ciągniku (widocznie standard ;) reflektory są pojedyńcze, wyjścia hydrauliczne są 3 w tym jedno zerowe :D po tym czasie urzytkowania naprawiłem tylko luz na łożysku w drążku kierowniczym wchodzącym w orbitrol i cieknącą chłodnice (mało starannie zalutowana na łączeniu pokrywy z przewodami)tak sobie radzi nawet z ibisem ls 3+1. pozdrawiam i czekam na wasze opinie z użytkowania

odnośnie tego luzu na łożysku drążka kierownicy to u mnie coś minimalnie skrzypi podczas poruszania kierownicom.Czyż by to było to samo???????

#26 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:57

Proxima 85 moze mi ktos powiedziec czy to normalne ze zetor proxima bierze mi 6 litrow oleju z silnika na 100mtg

Edytowany przez bercikoo, 27 styczeń 2011 - 19:58.

#27 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:23

Proxima 85 ma ktoś może w proximie skrzynie 20/4 jak ona się sprawuje ??

#28 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 28 styczeń 2011 - 13:06

Proxima 85 marko jakim cudem może ci wciagać opary skoro wentylator tak chodzi że wydmuhuje powietrze przez chłodnice a nie ciagnie z niej. co do zuzycia oleju to jest drastycznie duże i albo czeka cię remoncik albo wymiana turbo co jedno i drugie pociagnie koszty zobacz czy wali olej odmą jak nie to raczej turbina do wymiany najlepiej sciag tłumnik i sprawdx czy nie zaolejony jest wylot spalin. jezeli turbo jest koniec to wymontuj ja sobie i napraw o ile sie da bo jak sie rozpadnie to skończy silnik na amen :mellow:

#29 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 17:56

Proxima 85 Tylko on ma jeszcze gwarancję więc serwis powinien się tym zająć tylko jak pisał w innym temacie- wg. serwisu to jest normalne :blink:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#30 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:40

Proxima 85 nowy silnik na dotarciu nie powinien wciagnąć połowy pojemności skrzyni korbowej, jak swojego docierałem to nie wziął nawet 0,5l a teraz w ogóle nie dolewam od wymiany do wymiany. jeżeli ma na gwarancji to niech serwis coś robi bo coś nie jest teges. kumpel w 7441 też bało na 100 mtg po 3-4l, w końcu rozkręcili silnik serwis i wyciagają tłoki pierścienie git ale tuleje tak wymacane jakby zrobiły ze 4tyś mtg, cały silnik poszedł na gwarancji nowe tłoki pierścienie i tuleje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:46

Proxima 85

nowy silnik na dotarciu nie powinien wciagnąć połowy pojemności skrzyni korbowej

W którymś temaci to samo napisałem tylko nie wiem w którym bo kolega @bercikoo skopiował ten post i wkleił chyba w kilkunastu tematach a na koniec jeszcze swój o tym założył.
Gdzie ty go kupiłeś że masz taki serwis dobry?

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#32 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:48

Proxima 85 no ja mu się nie dziwie... jest zdesperowany

#33 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:52

Proxima 85 swojego 7341 przebieg 1450mtg kupiłem w miechowie na serwis nie narzekam na ciagnik tym bardziej, kumpel też tam kupił, szczęście że gwarancja jeszcze była a zagroził im że już zadnej maszyny tam nie kupi, a sporo sprzętu z tamtąd wziął także wyboru dużego nie mieli, ogólnie mówiąc to teraz żałuje że go wziął miał 7711 mówi że teraz dołożyłby przodek i śmigałby dalej

#34 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 18:57

Proxima 85 Nie napisałem do kogo to pytanie ;) Chciałem zapytać @bercikoo gdzie ten serwis jest :P

Ja na swojego dilera nie mogę narzekać. Polecił mi go @Lukasz5714 i cena tam była niższa niż w tym którym brałem wszystkie maszyny. I w ten sposób zmieniliśmy dilera.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#35 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:26

Proxima 85 Nawet w to nie wierzę aby coś takiego z tym olejem było możliwe.... tak jak mówię na 100mth to podzieje się ale 1/5-1/4litra, ale nie tyle... Gdyby szły takie ilości to by Ci gdzieś wizualnie wyrzucało albo płynu by znacznie przebyło.... musiał bys byc ślepy, żeby tego nie widziec... bajki to my, ale nie nam....

#36 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:31

Proxima 85 ja zetora kupiłem w Kaliszu woj.wlkp

#37 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:34

Proxima 85 Wrzuc na galerie tego zetora bo coś mi się wydaje, że masz ale chyba kolo od roweru na drucie.... ( acha podaj dilera od którego kupiłeś zawsze ta informacje można zweryfikowac....) chcesz to ci pomogę jeśli diler cię olewa, zadzwonię do urzędu kontroli konsumenta nie problem...

#38 Share marko4539

marko4539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 20:49

Proxima 85

marko jakim cudem może ci wciagać opary skoro wentylator tak chodzi że wydmuhuje powietrze przez chłodnice a nie ciagnie z niej. co do zuzycia oleju to jest drastycznie duże i albo czeka cię remoncik albo wymiana turbo co jedno i drugie pociagnie koszty zobacz czy wali olej odmą jak nie to raczej turbina do wymiany najlepiej sciag tłumnik i sprawdx czy nie zaolejony jest wylot spalin. jezeli turbo jest koniec to wymontuj ja sobie i napraw o ile sie da bo jak sie rozpadnie to skończy silnik na amen :mellow:

w sumie to masz rację i sam tak myślałem ale koleś ze serwisu powiedział ze w 8441 wentylator wciąga te opary do siebie a nie wydmuchuje

#39 Share zetorek5011

zetorek5011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:moje maszynki i nie tylko

Napisany 28 styczeń 2011 - 22:24

Proxima 85 Stara proxima od nowej różni się tym że , nowa ma przedni napęd włączany na przycisk , silniejszą pompę , lepsze oświetlenie i większe obciążeniem na przedzie no i oczywiście jest piękniejsza od starej proximy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik