Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym

91 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:17

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Jest taka sprawa, co o niej myślicie?? Co się lepiej sprawdzi w tej cenie?? Oczywiście główne zadania to prace ładunkowe. Teoria i praktyka :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Dzisiaj, 07:03
  •  

#2 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:35

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Zacznę od wyjaśnienia troche pojęć... ładowarka, to chodzi Ci np. o coś takiego : http://www.allegro.p...emann_3543.html
czy może to : http://www.allegro.p...6r_jcb_cat.html
Bo i jedna i druga może spełniać podobne funkcje i jest w podobnej cenie :P Chociaż jak do prac ładunkowych, to ładowarka teleskopowa, czyli drugi link :P
A poprzez samo słowo ładowacz, też można różnie zrozumieć :P Chodzi Ci chyba o coś w stylu cyklopa...
Bo można też o takim czymś myśleć z linku : http://www.allegro.p...ze_spychem.html
Odp. na pytania, tzn. określ dokładnie o jakie Ci ładowarki/ładowacze chodzi i dokładniej jaką prace miały by wykonywać??? Czy miałyby kontakt z oborą, jaki materiał będą przenosić, czy to do gospodarstwa, jeśli tak, to jaka powierzchnia itd... :) ???????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????

#3 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:35

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym wydaje mi się że ciągnik z turem będzie najlepszy bo oprócz funkcji ładowania o którą Ci chodzi pozostaje ci zawsze ciągnik do prac polowych a ładowacz czy ładowarka nie. no chyba że myślisz o teleskopówce ale wątpię żeby za 35 tys. udało się kupić ładowarkę teleskopowa w dobrym stanie.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:43

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Moderator a taka gafa...
Ładowacz w sensie nowy ładowacz czołowy na ciągnik (Quicke, MX).
Ładowarka w obydwu postaciach, przegubowa czy teleskopowa - byle by była w niezłym stanie.

Cena 35tyś zł obejmuje cały komplet łącznie z osprzętem (krokodyl, chwytak do bel, łyżka do materiałów sypkich).

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:47

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym ładowarką zrobisz dwa razy więcej niż ciągnikiem z ładowaczem, ale ciągnik jest bardziej uniwersalny...

do czego dokładnie ma służyć ta ładowarka/ładowacz???codzienne prace w koło obory czy sezonowe zwożenie bel???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:51

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym to i to - maszyna bardziej uniwersalna. Zimą wycinak i bele, wiosną i jesienią obornik, latem bele.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:52

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Oczywiście ładowacz na NH?
W sumie tura masz nowego a ładowarkę używaną, jeśli wszystkie prace w gospodsrtswie by się odbywały lepsza będzie ładowarka, bo na kolcu na tuz i tak sobie powozisz belki, ale tur też byłby fajny i zachodni ładowacz z amortyzają i bciążniki na tył i krzywda ciągnikowi się nie stanie, ale z turem ciągnik też musi pyrkotać i się bardziej zuzywa bo sprzegło itd, jakby się trafiała jakaś porządna łądowarka i być pewnym że to popracuje ja bym brał ładowarkę, bo zawsze to osbna maszyna, a ciągnika chociażby od rozrzutniak nie trzeba odpinać, no i zwrotność i spryt ładowarki w porównaniu do ciągnika z turem jest nie do opisania, w każdą dziurę w stodole wsadzisz baloty i sobie pasze czy drobne prace po podwórku wykonasz,

#8 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:52

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym No temat bardzo ciekawy, bo nie ma żadnych w tym stylu.. "jaka ładowarka" itd :P
I teraz tak... ładowacz czołowy tzw. TUR, firmy podałeś ok.. ale na jaki ciągnik miałby byś założony na twojego NH???
Ja polecam tak...
Jeżeli w gospodarstwie przydałby się jeszcze jeden ciągnik, to zrealizować opcje z kupnem ciągnika z turem...
Jeśli dużo przenosisz/przewozisz to tylko ładowarka teleskopowa, ponieważ bedzie najbardziej zwinna, najwygodniejsza i jest poprostu do tego przeznaczona...
A w przypadku gdy ładowacz miałby być używany takjakby pomocniczo, przy okazji, typu załadowanie nawozów w big-bagach, podgarnianie zboża itd... to niby powinno się kupić nowego tura... Nie wiem jaką masz dokładnie sytuacje... Ale tak jak napisałem, do gospodarstwa to kupić używany ciągnik z turem, najrozsądniejsze by było- ja osobiście bym tak zrobił... Natomiast jeśli dużo przenosisz to tylko ładowarka :P

#9 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:53

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym http://www.allegro.p...tur_quicke.html na pewno nie kupiłbym nowego tura, ponieważ zakup jest po prostu nie opłacalny :P ciągnikiem zrobisz więcej prac
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#10 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:58

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Temat ciekawy - to wiem :P
Zakładanie tura do ferdka i ciapka mija się z celem przy ładowaniu owiniętych belek. Jeśli nowy ładowacz to tylko quicke albo mx (44 tys zł na allegro), zbyt dużo opini o polskich ładowaczach kłębi mi się w głowie :P
Używany ciagnik z turem za 30tyś to żadne szaleństwo, przeważnie to stare konstrukcje z lat 80-tych bez rewersu, do tego ładowacz bez złącza EURO, obsługiwane prostym rozdzielaczem. Zetory i JD odpadają.
Ładowarki - nigdy nie miałem styczności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Dzisiaj, 07:03
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:02

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym @WSK125 bez przesady są i nienajgorsze polskie ładowacze a co dasz za takiego mniejszego herkulesa z metalfachu nawet z amortyzarem antywstrząsowym za 17 tyś bez osprzętu to jest jednak ogromna różnica w cenie i nawet ewentualną awarię różnica w cenie z nawiązką zrękompensuje :P a tak wogóle to co takiego dobrego jest w qiuk?

#12 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:07

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym @wsk125ccm
Z tego co widzę stawiasz na wygodę pracy i zapewne sprzęt byłby nie tylko na sianokosy :P Tak się składa że wczoraj na Agroparku w Lublinie była (krótka) prezentacja możliwości ładowarek manitou i mustang. Powiem tak: jeśli chodzi o sprawność i dokładność TUR nie ma szans:)

#13 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:09

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Widziałem i zetory z lat 80'tych z rewersem :P ale za tura 40tys to co najmniej lekka przesada :P Uważam że dobry 7745 lub 8540 z turem to ideał i w polu coś nim zrobisz :P Albo kup tura używke, a ładowarka moim zdaniem jest za mała żeby dźwigac takie ciężary, a na polu jak będzie mokro po prostu ją zakopiesz :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#14 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:27

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym W oborze ładowarka, a ciągnik z turem to niebo a ziemia, znajomy miał na jakis czas wypożyczoną przegobową, krokodyl około 1,5m szeroki był, wypas... W oborze zawracał sobie jak chciał, między filrami jeździł. Ale ten ból ze to tylko na podwórko sie nadaje... Zresztą słyszałem ciągniki z porządnymi turami wcale nie są takie stabilne z duzym obciązeniem na nierównym terenie typu obornik gdzieś za budynkami są chwiejne, krąży tez opinia ze ładowarki lubią się przewracać, te małe tak, ale tamta miała 150cm szerokości (tak jak krokodyl) i wcale źle nie było

Czy tak zrobisz czy tak to i tak bedzie dobrze, z ciągnika będziesz zadowolony bo w pole sie nada a z ładowarki bo zwrotniejsza, z teleskopem nie miałem doczynień ale za trochę lepszą tez trzeba kasy wybulić...

Jest szeroka gama ładowarek są 110cm szerokie są 170cm a i są 90cm czasami wystarczy tylko koła odwrócić aby lepiej sie pracowało...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:29

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym 7745 z ładowaczem za 35 tyś zł???raczej nic nie znajdzie w dobrym stanie w tej cenie...

za 35 tyś to najprędzej w dobrym stanie technicznym kupi ładowarkę przegubową. w koło domu super, ale na pole przyczepy już nie zaciągnie...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:38

a tak wogóle to co takiego dobrego jest w qiuk?

Jakość wykonania, szybkość odpinania i przypinania itd.
@marcin ta ładowarka Widemana z twojej galeri?? Wypas, ale drogi :P W oborze nie mam co robić ładowarką, tylko prace załadunkowe na podwórku i polu. Nie musi być wąska.
A zetor i JD nie z powodu wysokiego spalania w turze, a do pługa i prasy jest Nh.

#17 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:39

krąży tez opinia ze ładowarki lubią się przewracać, te małe tak, ale tamta miała 150cm szerokości (tak jak krokodyl) i wcale źle nie było

ja mam przegubową co prawda dużą ładowarkę bo waży 6 ton a udżwig mam 2,5 tony na widłach szerokość jej to 2 metry i spokojnie moge nią robić ciasne zakręty oczywiście z umiarem i zależy czy mam łyżkę czy widły

#18 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:52

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym Ja powiem tak. Tesciu był u kolesia i od niego brał bele sianokiszonki itd i miał ładowarke teleskopową. I co zrobił tesciu? "Napalił" sie na takie coś. I teraz ja go bede przekonywał aby jednak dokupił ładowacza czołowego do fendta niż wydawał tyle kasy na ładowarkę teleskopową. A dlaczego? Juz wyjaśniam. Ciągnik może jest i mniej zwrotny ale np ładowacz czołowy robi za dociążenie przedniej osi w polu, można go zdjąć i podpiąć kiedy jest potrzebny. A ładowarka co? Jest używana tylko wedy gdy jest potrzebna czyli nie aż tak bardzo często. Jesli masz sprawny ciągnik i jesteś z niego zadowolony bierz ładowacz czołowy. Kupisz sobie ładowarkę używaną i czasami więcej czasu będziesz ja naprawiał niż użytkował. Zastanów się sam czy napewno aż tak potrzebujesz tej ładowarki czy wystarczy ci tur do ciągnika.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 22:02

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym stare ładowarki i pozatym jak kupi nie zajechaną i będzie dbał to posłuży długo. ja mam ładowarkę juz 4 rok, nakręcone ma 10000h z czego ja zrobiłem 3tys przez ten czas silnik perkins 4 cyl. i z czystym sumieniem żadnej awarii nie miałem pozatym peknietego przewodu, no i w jednej zwolnicy uszczelnienia poszły i to wszystko. silnik jeszcze nieruszany był.

@wsk125ccm taka by Ci się nadała: http://www.otomoto.p...=show&id=B53989 wys podnoszenia to ok 3m??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 22:18

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym cena za wysoka bo wyszła by ok. 45 tyś z osprzętem, ale maszynka super :P