Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach??

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:51

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? mam dylemat nie wiem jakie mam w ziąść zawieszenie w przyczepie jeden radzi na poduszkach a drugi na resorach i nie wiem jakie mam kupić w gigant fliegl aws 258 nowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:53

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? a jaka przyczepa

#3 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:00

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? rozrzutnik fliegl nowy aws 258 nowa

#4 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:10

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? z tego co wiem to w ciężarówkach lepszy jest resor (z sąsiedniego miasta jak gość co rok sprzedawał parę ciężarówek do arabów to oni chcieli tylko na resorze ponieważ ponoć im te poduszki strzelały przy wysokiej temperaturze powietrza) tak słyszałem ile w tym prawdy to nie wiem ale wiem że je sprzedawał

#5 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:11

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? no to to racja
mi się zdaje ze lepsze resory bo się nie martwię że spręrzarka nie napompuje jak nie napompuje to słyszałem ze nie można jechać

#6 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 20:19

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? Co ten temat robi w maszynach zielonkowych??

Przenoszę.

#7 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:25

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? @LUKASZ1455XL według ciebie resory nie pękają?? Poduszka lepsza w razie awarii. Jak Ci walnie, to łamiesz przewód i jedziesz dalej a z resorem to już koniec.

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 21:50

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? regeneracja poduszki ok 60 zł a wymiana pióra w resorze parabolicznym dużo większa. przeważnie to cały resor trzeba wymienić a jeszcze najważniejszy plus w opcji na poduszkach to to że jak jest zawór samopoziomujący to poziomuje nam przyczepę ale podejrzewam że ta przyczepa to ta z wypychaniem przez tłok tak?

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 17:10

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? Na czym polega regeneracja poduszki, szczególnie jak strzeli. To tak jakby spawać resor. Co do plusu poziomowania się to się zgodzę, ale więcej zalet w rolnictwie nie widzę. Resor jest trwalszy, nie wypadnie na wertepach, można ciągnąć przyczepę bez uruchamiania sprężarki w ciągniku(nie polecam, bo bez hamulców).

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 17:58

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? poduszka jest komfortowa, ale przy predkosciach z jakimi porusza sie ciagnik rolniczy to nie ma wielkiego znaczenia, z drugiej strony tez nie szkodzi. nawet jakby miala strzelic to nie jest droga w zakupie, a wymiana dosc prosta, ale na pewno resor jest bardziej bezobslugowy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 13:43

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? Poduszki są nie drogie w naprawie, max 150zł za jakąś lepszą, są bardzie komfortowe i masz poziomowanie. Ale to tego dochodzą zawory sterujące, przewody itp. I czasami jak ta elektropneumatyka się zacznie pierd... to nie wiesz za co się brać i szukasz, a zawory już np. tanie nie są.... Resor to resor, przyczepa na nim jest tańsza i pytanie dlaczego ma zaraz pęknąć, przecież są dobierane na max. ładowność i nie ganiasz z nią po dołach z nie wiadomo jaka prędkością..... Co do tych Arabów to faktycznie masz rację najbardziej są poszukiwane ciężarówki na zwykłym resorze, bo poduszki tam nie wytrzymują z temperatury, ale najbardziej niszczą się z powodu wszechobecnego piasku który jest po prostu zabójczy dla poduszek.

#12 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 15:30

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? ja mam 3 przyczepy skorupowe czeskie 18 tonowe Nove Veseli czy jakos tak to się pisze,kazda jest na resorach i bardzo dobrze się sprawują , nic nie pękło jeszcze choc jak przychodzi kampania to średnio 2000 wysypów robią ,a nie licze ile zboza przewiozą ,tylko najstarsza z 2001 ma tylko 3 pióra a to za mało bo jak jest pełna buraków to się buja na boki a te pozostałe 2 maja po 4 i to jest to co trzeba, tak więc ja obstawiam resory.
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#13 Share LUKASZ1455XL

LUKASZ1455XL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 12:19

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? w ziołem na 3 resorach i się okaże czy dobra jak pęknie to gwarancjia jest ro naprawią

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 23:37

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? resory chyba niepodlegają gwarancji.

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 22:49

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? @wlodiw
Do poduszek masz raptem jeden zawór więcej - poziomujący. Nie psuje się to często a najtańsze zamienniki można kupić za 150zł.

#16 Share holmerowski55

holmerowski55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:11

ja mam 3 przyczepy skorupowe czeskie 18 tonowe Nove Veseli czy jakos tak to się pisze,kazda jest na resorach i bardzo dobrze się sprawują , nic nie pękło jeszcze choc jak przychodzi kampania to średnio 2000 wysypów robią ,a nie licze ile zboza przewiozą ,tylko najstarsza z 2001 ma tylko 3 pióra a to za mało bo jak jest pełna buraków to się buja na boki a te pozostałe 2 maja po 4 i to jest to co trzeba, tak więc ja obstawiam resory.

Kolego z tego co wiem to masz tylko jedną przyczepe tej marki i jeszzce pamiętam jak pożyczali od nas koło zapasowe jak strzeliło twojemu szefowi z 20 tonami pszenicy wiec nie wmawiaj nikimu że masz 3 przyczepy tej marki

#17 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 15:20

Kolego z tego co wiem to masz tylko jedną przyczepe tej marki i jeszzce pamiętam jak pożyczali od nas koło zapasowe jak strzeliło twojemu szefowi z 20 tonami pszenicy wiec nie wmawiaj nikimu że masz 3 przyczepy tej marki

na zdjęciach widać,bo sa z jednego dnia robione, mogę ci wysłać jak chcesz !!
a co do resorów to są wytrzymałe i nie pękaja z byle powodu
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 17:45

Zawieszenie resorowane czy na poduszkach?? jak zgodnie ustalilismy poduszki tez nie pekaja z byle powodu. resory lepsze sa bo ty masz, genialne - tak poza tym rocznik '88 a juz sie takiego sprzetu dorobiles, gratuluje rekinie biznesu, poza tym widze ze godzisz to z nauka, super.

jak ktos biedny to bierze resory, jak ma za duzo kasy, albo sprzet ma chodzic z fendtem serii 900 ktory pedzi 60 km/h czy jcb to bierze poduszki - prosta sprawa.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 luty 2015 - 14:26

Poduszki są nie drogie w naprawie, max 150zł za jakąś lepszą, są bardzie komfortowe i masz poziomowanie. Ale to tego dochodzą zawory sterujące, przewody itp. I czasami jak ta elektropneumatyka się zacznie pierd... to nie wiesz za co się brać i szukasz, a zawory już np. tanie nie są.... 

a jak to jest z tą elektropneumatyką?

Pytam bo właśnie pożyczyłem od znajomego koegla na poduchach - popatrzałem po przewodach i jest tego sporo. Hamulce działają, poduchy się pompują (drobne syczenie na jednej ale da się jechać). Niestety światła to koszmar - widać że ktoś założył nowy kabel z dwoma wtyczkami, stare pozostawił. Tak więc wiązek jest w cholerę a część z nich idzie do pneumatyki. Ciężko dojść ładu w takim układzie? Nie chodzi mi o oświetlenie bo to idzie zrobić kładąc nowe kable, lampy itp. Tylko chodzi żeby z pneumatyką nic nie skopać.

PS: Sorry że odgrzebuje wątek ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 luty 2015 - 16:11

Mam przyczepy na poduszkach i nic się nie dzieje, bo są tylko mechaniczne zawory do regulacji poduszek.

Może ma ABS albo ASR.

W pneumatyce można skopać jak się rozłączy węże i potem źle się złoży wszystko. 1,5 roku temu się bawiłem z jedną przyczepą, rozłączenie wszystkiego i wyciągnięcie z przyczepy bo szła do piaskowania i malowania. Potem wszystko montowałem.

Edytowany przez dawidg2, 15 luty 2015 - 16:13.