Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka beczkowozu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 13:05

Przeróbka beczkowozu Witam!
chciałbym się poradzić zamin co kolwiek zacznę, czy warto (bo przerobić mozna wszystko) przerobić stary beczkowóz PN-30 w którym do oprózniania służy wiatrak w obudowie z tyłu beczki oraz biegnący przez całą beczkę ślimak który wchodzi z przodu i wychodzi z tyłu beczki i problem jest że już nie ma sposobu tego uszczelnić, ani tym bardziej rozebrać, beczka jest jeszcze "zdrowa" ale te mieszadło i klapka do wylewania fatalna, dlatego pomyslałem żeby wywalić ten wał z beczki oraz wiatrak, zaślepić miejsca w których wchodził wał, oraz zastosować zasuwę i łyżkę do wylewania, tylko boje się co na to wszystko "powie" pompa, bo musiał bym zapewne zastosować zawory przy pompie ktore przełączają kierunke powietrza tak żeby beczka ssała z zewnątrz a odma dmuchała do beczki, oraz zawór zamykający beczkę tak?
http://www.agrofoto....-image9848.html beczka to taki właśnie model, tylko na jednej osi, wtajemniczeni zapewne wiedzą jaki jest tam typ pompy
http://www.allegro.p...szambiarki.html dokładnie taki typ pompy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka beczkowozu Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 18:39

Przeróbka beczkowozu bezczka zapewne taka. W tej nie ma żadnych ślimaków i tym podobnych. Jest zwykły zawór i łyżka na końcu, a pompa ma wajchę do przełączania ssanie/spuszczanie.
Zrób jakieś foto tych wynalazków bo trudno jest sobie to wyobrazić.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 18:52

Przeróbka beczkowozu http://www.agrofoto....-image9848.html później może zrobie foto w tej z linku jest wymontowana pompa a zaraz nad zaczepem widać że jest zaślepione wejście tego wału, dlatego napisałem wtajemniczeni bo kto ma taką beczkę będzie wiedział o co chodzi, lub taką pompę, w mojej beczce opróżnianie polega na otwarciu klapki a nie zaworu i ślimak biegnący przez całą długość beczki po dnie wychodzi za beczką i kończy się wiatrakiem 4ro łopatowym o srednicu 50cm obudowanym częściowo i rozlewa się tak że jest sprzęgło kłowe i albo wom napędza pompę albo wom napędza ten slimak i witrak będący na jednej osi.

@wsk125 częściowo odpowiedziałeś na moje pytanie, a chciałbym wiedzieć w szczegółach w jaki sposób działa ten zawór ssanie spuszczanie i jak to wykonać czy z zaworów kulowych czy taki gotowy zawór można kupić? czy przy wydmuchiwaniu też można rozerwać beczkę? pewnie będzie potrzebny zegar?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:26

Przeróbka beczkowozu zawór do spuszczania i pompowania jest w pompie. Jest to taka łopatka, która przesuwa gumową kulę zamykającą dany otwór - tyle wiem z oględzin, dokładniej się w to nie zagłębiałem.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:33

Przeróbka beczkowozu No to wygląda mi na to że na same zawory wydam kupę kasy nie wspominając o łyżce rozlewającej :P
a tak wogól et jak szeroko potrafi rolewać łyżka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share balzik1

balzik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 06:23

Przeróbka beczkowozu łyżka rozlewa na szerokość mniej więcej 8 do 10 metrów :) pozdro