yacenty

Jakie koła do HW 6011

Polecane posty

yacenty    3883

Hej,

z racji tego ze wiele osob się pyta o gumy do mojej HW 6011, to mam do was pytanie.

Jakie gumy macie w swoich podobnych przyczepach?

Probowałem dzis znalezc ceny opon 12.5-20 i szok w trampkach, na kilku serwisach oponiarskich taki rozmiar jest w dziale przemysłowe i opona kosztuje od 1300 a konczy sie na 2000 za sztuke :P

na allegro sa jakies po 200-300zł ale raczej do takiej przyczepy używanej opony bym nie kupił.

U mnie lewy przód jest jakiś taki dziwnie spękany na bokach i nie wiem czy ten laczek wytrzyma 8ton zasypane do paki.

 

Co myslicie o felgach i gumach od tirów? widziałem na allegro nowe felgi r22,5 po 350zł, do tego jakąś gumę z tira - w ostateczności ją naciąć i za jakies 600zł pownieniem mieć porządne koła - tyle tylko czy takie laczki od tira będą porządne? Mysle tutaj o rozmiarze 385(365)/65r22,5

 

Ktoś ma HL/HW na takich gumach?

Który wariant wybrać?

Ktoś może chce kupić moje gumy i felgi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nośność opony od "tira" jest dużo wyższa od rolniczych, opona ma kilkanaście warstw kordu, pompowana jest na ok. 8 atm. Jedna oś na takich oponach wytrzymałaby z dużym zapasem całą twoją przyczepę. Ja takie używane kpl. koło mogę kupić po 250 zł(z bieżnikiem). Jeśli chciałbyś postawić ją na takie laczki, to musisz dobrać odpowiednie ET felgi, może spasowałaby z centralna tarczą( ET O). W swojej byłej D-83 miałem pojedynki na takich felgach z ET 70 i idealnie pasowały do rozstawu(kolein na szosie) i obrysu przyczepy. Jeszcze jeden problem , to ilość śrub mocujących takie koło. Na 8 szpilek M20/? są dostępne standardem są na 10 szpilek Fi 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

8 szpilek, tylko teraz nie jestem pewien czy m20, to bym musiał sprawdzić.

kompletne koła za 250zł?

Może byśmy zrobili jakis handel?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dobrze kombinujecie,a jak lekko przyczepa na takich kołach idze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak pisał @zorzyk2 dobierz odsadzenie dobrze, bo znajomy jak źle spasował to nie mógł kiprować do końca, bo rama się kładła na oponę. Miał rozmiar opon dokładnie taki jakiego szukasz. W zeszłym roku spotkałem ię z nim w kolejce z rzepakiem i miał nową pakę na hl/hw 6, ale felgi były inne założone ,a opony zostały stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

opona może być za wysoka czy jak to rozumieć? na co patrzyć przy odsadzeniu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do rozmiaru to nie będzie problemu, chodzi o to, że koło nie może być zbytnio odsadzone od piasty. Najlepiej to zmierzyć przy podniesionej skrzyni, ile jest miejsca od piasty do ramy skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

U nas przy ósemce HL'ce są standardowe felgi a opony tirowskie, z przodu Fuldy 6Bar mamy nabite a z tyłu 7Bar, przód szeroki jest 365 a tył 385 -po szosie tylko płynie ale w polu to Uuuu...

 

Wytrzymałość opon sprzedawca (przyczepy) scharakteryzował na nacisk 4,5t na jedną... 4*4.5t... Osie się pogną z ramą a opony dadzą radę...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

co masz na mysli w polu uuu?

jak widziałem nacisk tych stanadrdowych 12,5-20 wynosi tylko 2 tony, więc przyczepa 2 plus 8 ładunku i co? będą strzelać? Az mi się w to wierzyć nie chce.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

W polu 'uuu' to pewnie ma znaczyć, że po nieutwardzonej nawierzchni przyczepa 'idzie' ciężko, bo takie koła z 'twardymi' szosowymi oponami żłobią głębokie koleiny, a jak ta opona jest szeroka, to czasem też pcha przed sobą taki 'wał' z ziemi i wtedy to już jest naprawdę ciężko.

Ja szukam trzech gum do 8011, bo jedną mam dobrą (była nowa jak kupiłem) ale pozostałe 'dożywają' swoich dni i na Allegro są po chyba 930zł i też patrzę za jakąś tańszą alternatywą, ale na razie nie widzę.

No, oprócz kół 'tirowych', ale na ten temat się mocno zastanawiam właśnie z w/w powodów...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mowicie ze zetor może miec nie teges z taką jedną przyczepa na której będzie nasypane 8ton? jak sie jedzie kosić to raczej w miare sucho jest a poza tym szerokość obecnej opony to 12.5 cala a takiej tirowej 385 to jest ponad 15 cali czyli jakby nie patrzyć ponad 7cm szersze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W tym uuu, to pewnie chodzi o to , że na miękkim gruncie takie koło musi ugnieść glebę całą swoja szerokością, a ona wynosi 385mm. Et masz pokazane w linku. co do tych kół, to nie wiem czy będzie miał dostepne na 8 szpilek(dość rzadkie). Ja sobie kiedyś kupowałem nowe felgi i nacinane opony po 600za kpl. Kupowałem u gościa z Łukowa i na alledrogo ogłasza się jakiś gość handlujący felgami i ogumieniem - może to ten sam. Podnieś kiper i pomierz ile opona ma luzu w poziomie do paki . Jakie ogumienie i felgi są w tej chwili założone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

8011 można postawić na bliźniakach od stara 200, felgi mają ten sam rozstaw otworów, mamy jedną na oryginalnych a drugą na bliźniakach, porównać ich zapadanie ciężko bo na jedną wchodzi pszenicy 9 ton a na drugą 12. W 6011 jedną mamy na oponach od stara 6x6 (coś takiego http://www.allegro.pl/item646188122_opony_..._12_00_18.html) a drugą na wąskich kapciach (http://www.allegro.pl/item650236653_opony_ciezarowe_20_fegi_star_250zl.html), różnicy nie ma dopóki nie jedzie sie w grząskim gruncie, ostry brzeg opon powoduje że bardziej przyczepa siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

gumy w tej chwili to 12,5-20 a jaka felga? nie mam pojecia - na 8 otworów zaraz poszukam fotosa

 

http://www.agrofoto.pl/forum/HW-6011-image88345.html

http://www.agrofoto.pl/forum/HW-6011-z-kol...mage142793.html


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Mam jeszcze taką propozycję, koło od stara 660. będzie na 8 szpilek, tarcza rozkręcana. W starszych były felgi 18 calowe(profil opony taki bardziej okrągły), potem na 20 cali(bardziej kanciasta i zęby jak u ładowarki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak tylko ile one stały, a wiadomo co sie dzieje z guma ze starosci


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tak Panowie, wjeżdżając w ściernisko na lekkiej ziemi ciągnik ma co robić, 80KM, lacze z tyłu traktora 420 a przyczepka na tych laczkach jeszcze delikatnie przybiera poza traktor, pewnie za Twoim zetorem idealnie by się mieściła

 

Ale nie powiem bo na szosie jest gitara, ludzie od nas do C-360 podpinali ją i zboże wozili sobie (ma standardowe burty plus nadstawki 20cm) A my w transporcie dopinamy jeszcze do niej Autosan 4t z nadstawkami 30cm także wysłodków na ten zestaw zabieramy 16-17t i te 80KM jest akurat do nich

 

 

Mamy parę ha ziemi VI kl. to pewnie C-360 nie przeciągła by jej pustej pewnie przez długość...

 

Czeka ją remont, zrobiona będzie burta 50cm i nadstawka 50cm tazke bedzie pomierna i lacze będą w sam raz

 

 

co masz na mysli w polu uuu?

jak widziałem nacisk tych stanadrdowych 12,5-20 wynosi tylko 2 tony, więc przyczepa 2 plus 8 ładunku i co? będą strzelać? Az mi się w to wierzyć nie chce.

Nadrzynane tirowskie założysz i praktycznie będą niezniszczalne w takiej przyczepie. Warto poszukać takich kół, moze okazja sie trafi, czasami samochód ma zrobić taki i taki przebieg i mieć opony zmienione

 

Toć łódki ładunki po 40ton przewożą albo i większe i mają 6 kół, 4 do przyczepy potrzeba -oczywiście część ciężaru jest na ciągniku :P

Do tego jakie prędkości w samochodach mają, a jakie masz ciągnikiem.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a co powiecie na takie cos?

http://www.allegro.pl/item643949301_kola_b...i_i_innych.html

 

i jeszcze jedno, jak to jest z tą nośnością opon? czy opona o nośności 2tony wytrzyma kiedy bedzie musiała wozić jakieś 11ton podzielone na 4 koła? bo tyle pewnie będzie ważyć moja hw z towarem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Piękne kółka, aby odsadzenie pasowało. Taką felgę do swojej przyczepy możesz załozyć na lewo i na prawo, ewentualnie kwestia wymiany wentylnicy na płaską. Dokładniej rzuciłem okiem i widać pomalowano z dużym rozmachem :P , odkręcać się nie chciało, wiec odcinali palnikiem. Wygląda, że otwory bez stożków i trzeba by kupić nakrętki z kołnierzem( takie jak w starze jedenastce). Z praktyki wiem, że takie nakrętki są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepsze by były opony nisko lub średnio ciśnieniowe. :P Takie w których bark jest dość miękki i w razie wpadki opona zwiększa swoją powierzchnię styku z podłożem. :P Jakie opony są montowane w przyczepach Metal - Techu? Chodzi o rozmiar interesujący Kierownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Przepraszam, małe sprostowanie... 365 jest wszystkie 5 szerokich, radialne... Te dwa z tyłu mają inny bieżnik i te przednie wydawały się szersze

368/80 R20 taki rozmiar jest i one są na felgach hl'owskich, jedyne co mnie zaskoczyło to max coś tam "180PSI" -to by było blisko 14Bar? :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Moim zdaniem dobrą opcją są opony od naczepy 385 R 22.5, ale musisz kupić felgi 22.5 na 8 otworów bo w naczepach jest 10 otworów. Bliźniaki od Stara ciężko idą po drodze. W zeszłym tygodniu założyliśmy opony z naczepy i felgi 22.5 cala do przyczepy D83. Zobaczymy jak to będzie jeździć. 2500 zł 4 felgi nowe i 4 opony nacinane. Gość ma takie koła w Łosiowie za Brzegiem Opolskim. Przedtem D83 miała właśnie ona bliźniaki od Stara to trochę ciężko szła. Plusem opon od naczep jest to że można nabić dużo powietrza, duża nośność i są one bezdętkowe więc praktycznie kapcia nie złapiesz. Możesz również poszukać opon z naczep na 20 cali to może będą pasować na felgi od HW. Ale będą one dętkowe. W jednej D50 mam założone opony od Stara 266 jak tu ktoś wspominał i dobrze się sprawują, wytrzymują 7,5 t ładunku, kapcia nie było ani razu, lekko idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Z jakim ET założyliście felgi? Eksploatowałem taką, zapomniałem o naprawie resorów(po zmianie kół), przyczepa stała się lżejsza o ok. 300kg. Idealnie pasowały, była stabilna przy ET 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj