Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jazdagazda    0

Tak dokładnie chodzi mi napęd pompy hydrauliki , jeszcze jak można to wymiar koła na pompie.

Dzięki za ekspres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

265mm ma koło.Ja zmieniałem z 15 lat temu to kupiłem pompę i koło bo stare było inne.On jest z 84r.Tylko że to jest 56 ale na częściach 58.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Spróbuj wymienić tą koste która jest przy orbitrolu. My rozebraliśmy ją i pogrzebali i działało ale teraz znowu się coś zawiesiło. Tam w środku są takie stożki które trzeba równo ustawić żeby działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

tomek73 No właśnie mnie też sie sta ło to co jemu pogrzebałem w płytce co jest przy orbitrolu i stało mi się to co tobie zaczął wariować w jedną do końca i w drugą i znowu i to taka siła że ręce poradziło urwać. Rozebrałem znowu pobawiłem się stożkami pomogło ale skręcał tak że w jedną 6 obrotów to zeby wyprostować to 2 obroty i nie szło tak jachać i tak myśle że wymienić jednak tą kostke trzeba by...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUCKYR6    0
Napisano (edytowany)

Witam a myślał ktoś na zmiane silnika na wiekszy ? w Z058 ????? na przykład taki jak jest w gigantach ?? silnk z mielca , dało by to coś ?? przyspieszyć obroty na wszystkim wydłużyć sita itp itd :) i czy łożyska i wałki wytrzymają ??? :) może odrzutnik czesto padać prawda ??

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

witam.mam problem w rekordzie z ukladem kierowniczym.

problem polega na tym iz kola skrecaja sie tylko w prawa strone bez problemowo a w lewa strone nie da rady...nie idzie ukrecic!

wszystko bylo juz sprawdzone w zakladzie hydrauliki tzn orbitol pompa silownik, twierdza ze wszystko jest sprawne.

zwrotnice nie zatarte chodza lekko byly sprawdzone po zdjeciu silownika.

i teraz jest tak ze gdy zalze tyl kombajnu na lewarku to kola skrecaja sie w 2 strony bez zadnych oporów.gdy kombajn stoi normalnie w lewą strone nie da rady skrecic...

coz to moze byc za przyczyna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie jak podnosze nagarniacz to slychac jakby takie stuki i nie podnosi sie plynie co moze byc przyczyna ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Sprawdź i nasmaruj tę cała oś od utrzymywania nagarniacza, często jak się wyrobi i chodzi na sucho to przy podnoszeniu tarcie jest takie, że nie podnosi się płynnie, widziałem przypadek, że trzeba było się bawić w delikatne podnoszenie bo za jednym razem się klinowało i wszystko stawało.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor52    0

Witam. Mam pytanie odnośnie rozdzielacza 2sekcyjnego doczego służy pod sekcjami jakby jeszcze jedna sekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Mam Rekorda z ostatniego roku produkcji i nie mogę znaleźć do niego niektórych części. Słyszałem opinię, że ten model ma niektóre części z BSa.

Ja mam podajnik ziarnowy szerokości 15 cm i wałek jego napędu - górny o długości 30,5 cm, a wszystkie wałki do Rekorda w sklepach mają 28,5cm. Może ktoś wie gdzie kupić taki wałek i jaki ma numer katalogowy?

Mam od niego katalog ale tam są takie numery jakich w żadnym sklepie nie ma, chyba to są numery New Hollanda, bo oni juz przejeli wtedy produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mógłby ktos sprawdzic jakie oznaczenie ma pas  napedzający sprzegło podajnika ziarnowego w czerwonym rekordzie. Chodzi o ten krótszy pas. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Napęd podsiewacza HC 3163

napęd pompy hydraulicznej 2 HB1500

napęd zespołu żniwnego 2 HB3814BP

napęd przekładni jezdnych HL3200

napęd przenośnika pochyłego 3 HB3000BP

napęd odrzutnika słomy 3 HB2940 BP

napęd nagarniacza słomy (motowidla) H20x4260

napęd przekładni bezstopniowej nagarniacza HJ1270

napęd wentylatora młocarni H20x2050

pas klinowy bębna HM2130

napęd ślimaka wyładunku ziarna 2HB1670BP

napęd podnośnika ziarnowego H25x3350

napęd podnośnika kłosowego HC2279

napęd ślimaka kłosowego HB1060

napęd wytrząsaczy H20x3010

napęd przekładni rozdrabniacza słomy HC6100

napęd rozdrabniacza słomy HC5314

Powyższy opis pasów do Kombajnu Bizon Rekord ZO58 rok 90/01 czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kup taki jaki był założony.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Witam. czy spotkał się ktoś z brakiem oporu na kierownicy, przy max skręconych kołach. kombajn dopiero kupiłem, ale orbitrol wygląda na nie dawno wymieniany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U mnie po skręcie na max. jest opór ale kierownica da się obrócić ale z oporem. Może nie być to wina orbitrola tylko nieszczelnego siłownika, zaślep węże przy siłowniku skrętu i zobaczysz co się dzieje. Ogólnie jeżeli z orbitrola się nie leje i wspomaganie działa poprawnie nie szukałbym wrażeń.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

z orbitrola się nie leje, kapie troszkę z tego(bloku) przy orbitrolu z podkładki co się rurki dokręca, muszę to dokładnie obejrzeći uszczelnić. Mam siłownik z supra może włożyć i spróbować kręcić kierownicą  tak aby się siłownik całkiem schował i czy będzie opór ??? trochę  męczące jak nie wiesz jak masz koła 

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak przygotować bizona do zimy?

Wodę spuściłem z chłodnicy silnika, chłodnicy oleju i z tego kranika za rozrusznikiem. Czy jeszcze gdzieś jest coś ukryte czy to wszystko.

I jeszcze jedno wali mi kompresja przez odme razem z olejem. Wywala mi litr oleju na 2 ha więc musze coś zrobić. Co bardziej opłacalne czy remont czy inny silnik.

Kapie też mi olej z serwa czy tam jest możliwość samemu coś uszczelnić czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Możesz jeszcze ten przewód metalowy rozłączyć pomiędzy chłodnicą wody a oleju, zostaje tam troszkę wody ale nic zlego się nie dzieje.

Orbitrol można samemu regenerować tylko dobrze oznaczać przy rozbieraniu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Najlepiej w tym łączniku pomiędzy chłodnicą a chłodniczką oleju wspawać nakrętke i założyć kranik z chłodnicy albo zwykły korek. Mam tak u siebie i nie ma problemu ze spuszczaniem wody. Jak było wyżej są trzy punkty czyli chłodnica, blok silnika i chłodniczka oleju. Z bloku lepiej spuszczać otworem obok pompy wspomagania  niż za rozrusznikiem ( lepszy dostęp). Co do czyszczenia na zimę to po wyczyszczeniu i wydmuchaniu należy pootwierać wszystkie możliwe okna itp. ( 4 okna po bokach kombajnu na motylki, chwytak kamieni, Osłona bębna młócącego od przodu, klapy dolne na podajnikach, klapy na podajnikach ślimakowych od spodu, Klapa  na rurze wyładowczej od spodu, itp. Mniejsze ryzyko zagnieżdżenia się gryzoni :D Można też stosować podpory pod przednią  oś Jak ktoś ma ochotę się w to bawić :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

witam . Chcicałbym podpiąć się pod temat aby nie zakładać nowego a mianowicie mam taki problem, że w obecnym sezonie żniwnym urwało mi się sito kłosowe które znajduję się między podsiewaczem a górnym sitem, kupiłem nowe i do zestawu dostałem dwa fartuchy, jeden trochę węższy drugi szerszy. Gdzie je się powinno zamocować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj