Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadnięta macica u krów

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 31 maj 2009 - 11:04

Wypadnięta macica u krów Tak jak w temacie. Dziś nam się to stało niestety nie zrobiłem zdjęć :P Czy z krową będzie wszystko oki? Krowa pójdzie na sprzedaż bo ma rozmiażdżony strzyk tylko boje się z ojcem czy czasem nie zdechnie :/

Twój podpis posta jest nie zgodny z regulaminem!!
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadnięta macica u krów Dzisiaj, 17:57
  •  

#2 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:17

Wypadnięta macica u krów Miałem taki przypadek (tylko nie wypadła a wysuwała się). Krowa pojawiło się to po dwóch porodach. Ten przedostatni nie był zły bo wysuwało się nie wiele, ale już następny to trzeba było ręką wpychać. Działo się tak gdy krowa leżała, ale przed ostatnim porodem doszło parcie chociaż do terminu porodu daleko. Po porodzie ciele było zdrowe i krowa też ale woleliśmy jej się pozbyć jak mieć problemy. Aha przed ostatnim porodem weterynarz zaszył ją lekko z tył bo strasznie to wyglądało jak ona leżała- kazał się jej pozbyć. Na twoim miejscu nie ryzykował bym!

Edytowany przez andrzej2110, 31 maj 2009 - 11:47.

#3 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2757 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:21

Wypadnięta macica u krów Z krowa nic się nie stanie. Od tego krowa nie zdycha. My już mieliśmy parę takich przypadków ale i tak dalej je zacielaliśmy tylko wtedy trzeba specjalne zabezpieczenia założyć żeby macica nie wypadła. Zadzwoń do weterynarza on na pewno ma takie coś. To nie jest drogie. A przed wycieleniem się to zdejmuje. Są to takie szpilki które się przebija przez wargi sromowe i się na końcach zakręca takie plastikowe nakrętki. No ale szczerze to więcej jak jedno pokrycie takiej krowy to nie ma sensu robić i lepiej sprzedać ja na rzez.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#4 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 maj 2009 - 12:03

Wypadnięta macica u krów Krowa na pewno nie padnie od tego, ale o walorach estetycznych i zapachowych nie będę wspominał i szkoda zachodu żeby się z taka męczyć. W 2008 mieliśmy taki przypadki z miesiąc po ocieleniu ją trzymaliśmy bo rzeźnie nie skupowały w okolicy krów.

#5 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2757 postów

Napisany 31 maj 2009 - 12:08

Wypadnięta macica u krów Jeżeli się dobrze zabezpieczy to już nic się nie dzieje ale lepiej ja sprzedać do rzeźni

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3285 postów

Napisany 31 maj 2009 - 14:26

Wypadnięta macica u krów W styczniu mieliśmy taki przypadek z krową jest wszystko ok, daje około 30l dziennie (7 laktacja) przed zimą pójdzie do rzeźni. Jak dobrze doi to potrzymaj parę miesięcy i sprzedaj.

#7 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 31 maj 2009 - 15:04

Wypadnięta macica u krów Dawno mnie tu nie było ale do rzeczy .........

Miałem taki przypadek krowa ocieliła się i było wszystko dobrze. Po 3-4 godzinach po porodzie wypadła jej macica wepchaliśmy spowrotem i wszystko z krową było ok. Potrzymaliśmy ją bo dobrze dawała mleko a później poszła na rzeź bo weterynarz wywnioskował, że może się nie zacielić .
:)

#8 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 31 maj 2009 - 16:24

Wypadnięta macica u krów No weterynarz założył taka klamrę z nakrętkami jak pisał henius. Przed chwilą ojciec przyszedł i mówi że się rozerwało zaraz robimy telefon do rzeźni żeby zabrali bo do rana może być koniec :P
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3285 postów

Napisany 31 maj 2009 - 16:52

Wypadnięta macica u krów Niech zaszyje ją dobrze nicią chirurgiczną to nie powinna tego rozerwać.

#10 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2757 postów

Napisany 31 maj 2009 - 17:16

Wypadnięta macica u krów Zaszycie to nie jest dobry pomysł. Jeżeli już te "szpilki" się rozerwały to nic tu nie pomoże. Niestety pozostaje tylko rzeźnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 31 maj 2009 - 17:30

Wypadnięta macica u krów u nas też był taki przypadek i w okolicy też, u innych było wszystko w porządku a u nas niestety krowa zdechła :P Szkoda, można by ją na spęd i zawsze te parę złoty by było, a tak za friko ją oddaliśmy do spalarni
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#12 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9195 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 maj 2009 - 18:21

Wypadnięta macica u krów O ile się nie mylę to tutaj jest macica na wierzchu... http://www.youtube.c...feature=related U mnie na szczęście takiego przypadku nie było. Ale dziadek nie raz miał i opowiadał że takiej krowy zazwyczaj się pozbywał później żeby więcej problemów z nią nie mieć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#13 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 31 maj 2009 - 19:13

Wypadnięta macica u krów Przed chwilą był gościu po krowę. Rozliczenie oczywiście po ubojowe. Ojciec trochę zasmucony ale trzeba żyć dalej na szczęście wczoraj urodziła się jej jałóweczka więc nie jest tak tragicznie.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#14 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 31 maj 2009 - 20:35

Wypadnięta macica u krów U nas też taka sytuacja stała się z rok temu :P pierwszy raz to się stało wezwaliśmy medyka, bo i tak krowa ciężko miała z porodem :P wyszła duża cześć macicy i ciężko było z tym :) krowy już niestety nie mamy, bo jest sprzedana :P
Green power ;]

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 31 maj 2009 - 20:39

Wypadnięta macica u krów Ja miałem też taki przypadek że razem z cielakiem wyszła macica no i wezwaliśmy weterynarza, wsadził ją na swoje miejsce, zaszył coś tam i długi czas się babrało to ale zagoiło się, ojciec zaryzykował i ją zacielił jeszcze raz i następnym razem było ok.
Ale z krową na początku było krucho :P

#16 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 31 maj 2009 - 21:13

Wypadnięta macica u krów U mnie też krowie wypadła macica ale w 7 miesiącu ciąży, przyjechał lekarz usunął płód, wsadził spowrotem i zaszył. Na początku było ciężko dostała od tego jakiejś infekcji, ale antybiotyki pomogły, pożyła jeszcze trochę zanim się nie wydoiła i trochę podpasła, a potem poszła na rzeź.

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9456 postów

Napisany 31 maj 2009 - 21:30

Wypadnięta macica u krów A nie da się jej osunąć już jak wypadła?? Przynajmniej krowę by obdoił i dopiero sprzedać na mięso.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 maj 2009 - 21:33

Wypadnięta macica u krów A czy da się zapobiegać jakoś wysuwaniu części pochwy, u 2 sztuk jak leżą wysuwa się czerwona gula, coś się da z tym robić? Puki co pomaga tylko głęboka ściółka, ale to tylko w okresie jak jest zasuszona, a tak musi stać na betonie na oborze z bydłem

#19 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 31 maj 2009 - 22:04

Wypadnięta macica u krów Jest u mnie taka co jej wyłaziła macica ale zrobiłem jej podest żeby tył miała wyżej troszkę lepiej ale i tak pójdzie na sprzedaż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 09 marzec 2011 - 07:43

Wypadnięta macica u krów mógłby ktoś napisać jak postępować gdy wypadnie macica??dokładnie opisać???bo nie można liczyć często na weterynarza bo zanim przyjdziesz to po ptokach...