Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawianie kombajnu

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 31 lipiec 2011 - 22:12

Ustawianie kombajnu jak ustawić bizona na pszenice ??
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawianie kombajnu Dzisiaj, 21:29
  •  

#22 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 31 maj 2012 - 01:32

Ustawianie kombajnu Jak ustawiacie Claasa Dominatora 96 na zboża,głównie Pszenica,Jęczmień,Pszenżyto,Żyto?

#23 Share synio303

synio303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 20:38

Ustawianie kombajnu jak ustawic wiatr podczas koszenia mieszanki i zyta w komajnie claas columbus?

#24 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:22

Ustawianie kombajnu Panowie,od tego roku zaczynami kosić nowym nabytkiem DF M2685. Wcześniej w mercatorze było jedno sito...a tu są dwa... i tutaj mam do was pytanie,czy to sito,które jest głębiej kombajnu da sie regulować ? Jeśli tak to skąd?
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#25 Share wikus666

wikus666

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 08:51

Ustawianie kombajnu jak ustawic laverde 3890 do rzepaku??

#26 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:48

Ustawianie kombajnu Witam jak ustawic claasa mercator 60 do zbioru pszenicy, pszenżyta, owsa i jęczmienia chodzi mi na która dziurke ustawic klepisko jakie obroty bebna ustawic jakie szczeliny na podsiewaczu i jaki wiater poniewaz w zeszłym roku mielismy troche problemow podejrzewam ze to przez złe ustawienie kombajnu mianowicie pszenzyto musielismy przez wialnie przepuszczac bo było mnustwo kłusków prosze o pomoc

#27 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 10:15

Ustawianie kombajnu Kolego jak widzę jesteś młodym (mało doświadczonym)kombajnistą.Więc do zbóż za wyjątkiem owsa na dolne sito zakładaj najlepiej podłużne dziurki 5 mm a do owsa zakładaj największe (u mnie 16).Jeżeli lecą kłosy do zbiornika to przymykaj górne sito i obserwój czy nie wyrzuca za kombajn oraz czy zbyt dużo czystego zboża nie idzie na podajnik kłosowy.Szczelina obserwuj czy nie gryzie zboża i czy wymłaca (ząbek zależnie od zużycia cepów i klepiska),obroty bębna w przenżycie nawet czasem trzeba 1200 ale z reguły wystarczy 1100,podobnie pszenica ok 1100-1000 zależnie od suchości łanu i dorodności zboża.Generalnie trzeba metodą prób i błędów uczyć się na początku,najważniejsze obserwować i wyciągać wnioski.

#28 Share sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:18

Ustawianie kombajnu ok wielkie dzieki kolego

#29 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 17:02

Ustawianie kombajnu Czy ktoś wie i podzieli się tą wiedzą, jak ustawiać kombajn do owsa bezłuskowego?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#30 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 22:31

Ustawianie kombajnu witam kolega Marian7k pieknie wyjasnil zaco dziekuje ale Ja jestem laikiem sam pierwszy raz kosilem MF 530L ciezko bylo pomocy w ustawieniu uzyskac ale jakos pokosilem na zyto od bizona spece poustawiali ale szlo zle do przenicy sam na wyczucie i na wyslizgane z farby miejsca i na sluch u mnie sita sa tak gorne zaluzjowe -ustawiane dwie dzwignie pierwsza czesc 1/3 i druga 2/3 nizej idzie kaskadowe 8mm zmierzylem nizej duze sito tez kaskadowe i przedluzone trzema rzedami zaluzjii ta czesc sie unosi do gory czyli takie poziomowana czesc jak by Jaki lapacz i na dole sito oczkowe ( nie zmierzylem oczek) tuz nad przenosnikiem klosowym i tu niewiem jak ustawiac jedyne co wiem ze nie inaczej niz na miejscach widocznych wyslizganych z farbyi tak samo nie kumam co do wiatru( ustawialem tak no patrzylem ze jak za brudno to podkrecalem Wiatr a jak z tylu gubil to zmniejszylem i jakos w miare czysto wyszlo a co do szczeliny to kompletnie nie kumam no troche tak ustawienia po staremu no i na sluch zeby nie huczalo i nie bilo ziarna iii tam sa dwie dzwignie czyli jak sie zorientowalem to szczeline ustawia sie podnoszac i opuszczajac klepisko ( bo mi mowiono ze ustawia sie bembnem ale zagladajac nic takiego nie zauwazylem a jedynie to klepisko czyli szczeline wlotowa i wylotowa jedna dzwignia nad silnikiem czyli ta od szczeliny wylotowej a druga zaraz przy siedzeniu z lewej strony szczeline wlotowa przod i jak mysle to ta przednia szczelina wazniejsza bo dzwignia przy siedzeniu ale ustawic tego nie umiem ( po starych znakach )tylko ze wylotowa ma maly zakres regulacji wyslizgany a ta przy siedzeniu prawie na calosci wyslizgana i tu jakos mi nie pomogli chociaz jak sie orientuje to do kazdego zboza musze ustawiac te szczeliny obie i Wiatr jesli by mi ktos wyjasnil jakie ustawienia do zborza bylbym wdzieczny do rzepaku nie trzeba bo nie bede kosic , z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 15 luty 2015 - 21:13

Ustawianie kombajnu Panowie ja zapytam o ustawienia dotyczące (nawet trudno mi powiedzieć czego bo obiło mi się to gdzieś o uszy). Chodzi o ustawienie ciśnienia w hydraulice po każdej zmianie wagi hederu. W zależności czy jest zamontowany stół do rzepaku czy nie. Sprawa się tyczy nowszych kombajnów a kalibracja ta ma wpływ na czułość joysticka przy regulacji wysokości zespolu zniwnego. Orientuje się ktoś o co mi chodzi?

#32 Share kiepur78

kiepur78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:11

Ustawianie kombajnu

Panowie ja zapytam o ustawienia dotyczące (nawet trudno mi powiedzieć czego bo obiło mi się to gdzieś o uszy). Chodzi o ustawienie ciśnienia w hydraulice po każdej zmianie wagi hederu. W zależności czy jest zamontowany stół do rzepaku czy nie. Sprawa się tyczy nowszych kombajnów a kalibracja ta ma wpływ na czułość joysticka przy regulacji wysokości zespolu zniwnego. Orientuje się ktoś o co mi chodzi?

a w jakim kombajnie?

#33 Share Lukasz871229

Lukasz871229

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 maj 2015 - 14:46

Ustawianie kombajnu

Witam

Jak ustawić kombajn case 2188 do pszenicy i rzepaku ?

#34 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 14:47

Ustawianie kombajnu

Sampo 580 ktos cos doradzi pomoze ?

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#35 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 10:10

Ustawianie kombajnu

masz tabelę? jak nie, to Ci prześlę.

#36 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 11:58

Ustawianie kombajnu

Jak ustawic bizona do rzepaku /? w tamtym roku duzo koncówek łuszczyny wpadało do zbiornika

#37 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 19 czerwiec 2015 - 15:54

Ustawianie kombajnu

masz tabelę? jak nie, to Ci prześlę.

Podeslij  jak mozesz :)

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#38 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 00:38

Ustawianie kombajnu

mogę, ale będę mógł bardziej jak podasz jakiś email czy coś ;)

#39 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 20 czerwiec 2015 - 00:53

Ustawianie kombajnu

Jak ustawic bizona do rzepaku /? w tamtym roku duzo koncówek łuszczyny wpadało do zbiornika

a jak miales otwarte gorne sito?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maxi93

maxi93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 20:15

Ustawianie kombajnu

Mialem na 3 ząbku,sita mam regulowane z boku nie bezposrednio jak w niektórych przy sitach