majs

Ustawianie kombajnu

Polecane posty

majs    0

Każdy z tych starszych modeli kombajnów jest robiony w ten sam sposób, i każde ustawienie jest bardzo podobne. Chciałbym, żebyście napisali o ustawieniach obrotów młocarni, otwarcia sit, wiatr itp do poszczególnych zbóż aby uzyskać najbardziej wydajny zbiór oraz czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Każdy z tych starszych modeli kombajnów jest robiony w ten sam sposób

Z jakich kombajnów bo ja tu nic nie widzę? Jak Ci mają ludzie pomóc jak Ty nawet nie napiszesz marki kombajnu...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Zapewne mu chodzi o bizony i inne marki kombajnów które sa bez elektroniki i trzeba samemu ustawiać sita itd itp. Ale hmm temat nie zrozumiały niestety.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0
Napisano (edytowany)

chodzi mi głównie o kombajny produkowane do roku 86 bez elektroniki. Wszystko co sie w nim znajduje ustawiamy mechanicznie.

Edytowano przez brzozak2
piswzemy tylko w gornym oknie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Gdybym napisał, że do JD 955 to nikt wiecej by sie tymi ustawieniami nie sugerowal. Chcialem aby kazdy z nich skorzystal, a moze skorzystac, bo te ustawienia beda do siebie bardzo zblizone.

 

Dobrze. To niech to bedzie moj JD 955:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

O ile zrozumiałem to ma byc temat z pytaniami i odpowiedziami na temat różnych ustawień kombajnu ,np: jak ustawic Bizona do rzepaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A na moje chodzi o to aby np kombajn przystosowany do rzepaku. Jak ustawiamy sita młocarnie wietrzenie itd. Następnie np do jęczmienia też jak ustawić te wszystkie podzespoły. Koledze chodzi o stare kombajny gdzie te czynności trzeba wykonać ręcznie. I każda marka ze starych lat ma zapewne wszystko podobnie jak np bizon czyli wszystko ręcznie jest ustawiane do danego zboża itd.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

klejnus ma racje. Wlasnie o to mi chodzilo. Jesli ktos ma bizona pisze jak sie ustawia bizona jesli ma JD claas'a MF czy inna marke to pisze o ich ustawieniach.

 

To chociaż niech ktoś napisze oustawienia do JD 955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Jak ustawic Z056 do rzepaku...???

 

 

EDIT:Co już nikt Suprem nie muci rzepaku.?? <_< <_<


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

do rzepaku to klepisko lepiej troche podniesc bo jak sie mlucarnia zapchnie to zawsze mozna opuscic a jak bedzie calkiem na dole i sie zapchnie to bedzie ciezko wyczyscis

a jak ustawic mercatora do rzepaku a hjak do innych zboz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mercator 75 ustawienia do rzepaku

obr.650-1000, klepisko5-7(zatrzask), sita żaluzyjne6-8mm, sito otworowe Fi 4,5 lub 6mm


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

u mnie w mercatorze 60 sa te 2 sita zaluzjowe na jednym poziomie a wszyscy mowia sito dolne albo gorne to moje pytanie ktore jest ktore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Pierwsze to główne a 2 to przedłużenie pierwszego a pod tymi żaluzyjnymi jest jeszcze sito "otworowe"

napisz na GG to postaram się pomóc


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

jak ustawić claasa consula do pszenicy,żyta,owsa,jęczmienia,mieszanki ?


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito1    0

witam

 

mam pytanie co mam zrobic jezeli do zbiornika leci duzo słomy a ustawianie wiatrem nie pomaga z góry dzieki za pomocdzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak mam ustawić JD 960 do pszenicy? Ile mm szczelina, na ile wiatr, jakie obroty? Z góry dzięki, kombajn kupiłem wczoraj ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak ustawiacie Claasa Dominatora 96 na zboża,głównie Pszenica,Jęczmień,Pszenżyto,Żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Panowie,od tego roku zaczynami kosić nowym nabytkiem DF M2685. Wcześniej w mercatorze było jedno sito...a tu są dwa... i tutaj mam do was pytanie,czy to sito,które jest głębiej kombajnu da sie regulować ? Jeśli tak to skąd?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj