Skocz do zawartości

Zdjęcie

"skrzeczące" sprzęgło

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 30 maj 2009 - 10:17

"skrzeczące" sprzęgło Mam problem z Same Silver 130, a mianowicie gdy wciskamy sprzęgło i dodamy gazu(np. przy ruszaniu) to po delikatnym puszczaniu sprzęgła zaczyna ono strasznie hałasować. Tak samo jest, gdy np. jedziemy ciągnikiem na wysokich obrotach i trzymając wciąż na gazie naciśniemy sprzęgło. Czasem nawet gdy ciągnik już ustanie, hałas nadal jest. Co może być tego przyczyną? Jak temu zaradzić? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
"skrzeczące" sprzęgło Dzisiaj, 22:05
  •  

#2 Share klaas

klaas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 14:42

"skrzeczące" sprzęgło To chyba łożysko.
Moje gg 6161477

#3 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 03 czerwiec 2009 - 22:20

"skrzeczące" sprzęgło rozbierz sprzęgło, sam to zrobisz bez zadnego mechanika, bo sprzęgło to nic trudnego

#4 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 16:03

"skrzeczące" sprzęgło ale trzeba by go rozpołowić. A nie wiecie jak dojść do sprzęgła bez rozpoławiania?

#5 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 czerwiec 2009 - 19:42

"skrzeczące" sprzęgło oj kolego bez rozpalawiania to nie ma opcji zeby dostac sie do sprzegla

#6 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 22:08

"skrzeczące" sprzęgło jeśli poszedł Ci docisk a prędzej łożysko to nie ma innej opcji jak rozpołowić ciągnik inaczej nie zmienisz łożyska ani raczej nie dojrzysz co się z nim dzieje bo przypuszczam że z boku nawet tego łożyska nie widać

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 22:48

"skrzeczące" sprzęgło masz suche czy mokre sprzeglo?? bo z suchym wiekszego problemu z wymiana nie ma i mozna sie szybko uwinac, a i czesci nie sa stosunkowo drogie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 14:15

"skrzeczące" sprzęgło tam sprzegło jest w kąpieli olejowej sterowane hydrostatyczne.to raczej nie łożysko a raczej tarcze do wymiany masz lub za mała ilość oleju;).powiedz ile silverek ma motogodzin.wiec sam tego nie zrobisz nie da rady trzeba rozpołowić traktor.byłem przy takich akcjah wiec wiem
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#9 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 18:12

"skrzeczące" sprzęgło nie no olej to jest. ma 2090mth. a wtedy dociski też wymieniane były?

#10 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 18:51

"skrzeczące" sprzęgło Ja mam Lamborghini R5130 (czyli taki sam)i chyba zaczyna sie ten sam problem bo przy puszczaniu sprzęgła na większych biegach (przy ruszaniu)coś zaharczy lekko to jak kolego rozbieżesz swego to daj znać coijak aha umnie 1000mtg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:55

"skrzeczące" sprzęgło my tak już jeździmy dłuższy czas na tym bo jakoś czasu nie ma ale trzeba się wziąć i rozebrać.

#12 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 18 wrzesień 2009 - 17:51

"skrzeczące" sprzęgło No i wszystko już jasne. Do końca wożenia kukurydzy nie wytrzymało. Stoi już rozpołowiony i czeka za częściami. Okazało się że wyszczerbiła się tuleja i poszło łożysko. Sprzęgło jest jako takie ale też wymienimy. Części i sprzęgło razem 4tyś zł. Ale co zrobić jak potrzebny jest. przydałoby się coś żeby go odciążyć. Jakieś 110km z turem ale to w przyszłości.

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 wrzesień 2009 - 20:58

"skrzeczące" sprzęgło Jakie łożysko poszło ?

Jeśli nie jest to specjalistyczne to polecam kupować poza serwisem, ostatnio kupiłem w serwisie łożysko na wał napędowy i kosztowało prawie 250zł a w zwykłym sklepie z łożyskami to samo łożysko (dokładnie takie same oznaczenia i ten sam producent) kosztowało 40zł. I tu widać jak serwis zdziera na częściach :/

#14 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 09:34

"skrzeczące" sprzęgło Łożysko które wchodzi w tą tuleje która poszła przy sprzęgle. Właśnie tego łożyska nigdzie nie ma tylko w serwisie. W środę będzie to będę znał cenę. Bo byłoby w piątek ale serwisant spisał nie te nr. łożyska przysłali nie to i trzeba czekać.

#15 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 20 wrzesień 2009 - 09:44

"skrzeczące" sprzęgło A mieli chociaż te części w polskim magazynie czy z niemcowni idą ?

#16 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 wrzesień 2009 - 15:02

"skrzeczące" sprzęgło są w Paczkowie, ale lecą do dilera bliżej mnie.

#17 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:46

"skrzeczące" sprzęgło A ja się podepnę do tematu .
U nas w Silverze są dwa problemiki :

Przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgło strasznie piszczy , nawet na wyłączonym ciągniku .

Jak się jedzie po polu na nierównościach to strasznie gaz lekko chodzi i jak to na nierównym terenie skacze noga to tak szarpie że nie idzie wyrobić ostatnio przy zwożeniu beli w ogóle nie używaliśmy nożnego tylko ręcznego (postojowego) :rolleyes:

Idzie jakoś temu zaradzić ??

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:18

"skrzeczące" sprzęgło ja sie przyzwyczailem :rolleyes: po calym dniu robieniu w Same bylem wdzieczny ze gaz chodzi "za lekko" bo mnie stopa nie bolala.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:21

"skrzeczące" sprzęgło A co z tym piskiem ?? Bo mi czasem plomby powypadają :rolleyes: Wg mnie ten pisk się bierze gdzieś przy miechaniźmie dźwigni bo on jest zawsze , czy ciągnik jest włączony czy wyłączony :D

A tak poza tym bardzo przyjemny ten ciągniczek , bardzo prosty w obsłudze , nie awaryjny fajnie się nim jeździ :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 14:55

"skrzeczące" sprzęgło My z tym gazem to sobie radzimy w ten sposób, że naciskamy tylko czubkami palców i wtedy jest jako tako. Co do tego pisku to u nas też ma miejsce ale bardziej takie trzeszczenie to jest i niestety nie wiem jak temu zaradzić. To gdzieś pod obudową będzie piszczało.

Dodaj odpowiedź