Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 04 październik 2015 - 20:09

i tutaj sie mylisz...nie mierz wszystkich jedną miarą. Można w 3 godziny  naszykować 600X15kg ładnego towaru z ważeniem na kombajnie ale podstawą jest czlowiek przy workownicy i predkość 

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 08:39
  •  

#1422 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 05 październik 2015 - 13:32

Trzeba uwzględnić zasadność zakupu wagoworkownicy.... przy 3-5 ha ziemniaka takowej nie ma.

#1423 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 05 październik 2015 - 18:35

@przemol87 Nie wrzucam Ciebie do jednego wora ale niestety Sieradz ma raczej negatywną opinię na giełdach, gdzie się pojawią to albo z towarem coś nie tak albo cenę zaniżają. A jeżeli chodzi o kopanie do worka to raczej nie rozkalibrujesz ziemniaków na kombajnie, odpadnie najwyżej to co przeleci przez rozstawione krążki ale nadal w worku będzie 40 i 80mm, dobrze to widać przy lordzie jak "trochę przerośnie".

@pawelol111 3 ha ziemniaków to jakieś 120 ton, 5 ha to już 200, liczę według swojej wydajności a mam chyba najmniejszą na tym forum bo tu przeważnie wszyscy piszą że mają po 50-60 (sarkazm). Tak więc dziękuję przeważyć to w sposób tradycyjny, Najtańsza wagoworkownica chyba ok 15 kzł, po jednym sezonie za nią zapłacisz jedną trzecią plonu, są też urządzenia z drugiej ręki. Zasadność zakupu wagoworkownicy uwzględnisz za parę lat jak rano nie będziesz mógł z łóżka wstać albo butów sobie zawiązać. W szkole rolniczej mieliśmy takiego faceta od mechanizacji i on zawsze powtarzał że polski chłop jak się porządnie tych worów nie na szarpie i tych taczek z gnojem nie nawywala to roboty nie czuje. Mamy XXI wiek a polski chłop dalej targa ile wlezie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 05 październik 2015 - 19:00

Się z ciekawości tak zapytam do czego wam te wagi?

ja pracuję na prostej mechanicznej wagoworkownicy z taśmą doważającą i przy przepustowości 3t/h średnie odchylenie na worku przkracza 250g, każdy worek jest i tak ręcznie wiązany, więc doważenie zajmuje kilka sekund, u mnie każdy worek waży 15,1-15,2kg

Na allegro tego jest pelno, ale podejrzewam, ze wszystko to chinszczyzna.

polskie wagi też są składane z chińskich podzespołów, a elektronika zasadniczo nie ma prawa się popsuć, jedną waga (do 100kg) przeważyła już u mnie kilka tysięcy ton, w marcu kupiłem zapasową ale w ogóle nie działała (wskazywała cały czas 0) i jeszcze miałem problemy ze zwrotem, poprzednią kupiłem od BCT_seller za niecałe 300zł (wymieniałem w niej tylko włącznik i kabel)

#1425 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 05 październik 2015 - 19:43

@kissmy Nie chodzi tu o dokładność ważenia ale o usprawnienie pracy i oszczędzanie swojego zdrowia nawet kosztem większej rozwagi na kazdym worku. Po to ludzie wymyślają różne maszyny aby było łatwiej, robota przy ziemniakach wcale nie musi być męką.

Jeżeli zaś chodzi o dokładność to wiadomo że zwykłą wagoworkownicą nie uzyskasz dobrej dokładności, do tego potrzebna jest waga kombinacyjna, u mnie np każdy worek ma 15,04 kg bez względu na to czy idzie kalibraż 40+ czy 80+.

#1426 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 październik 2015 - 05:58

liczy się również rachunek ekonomiczny, a ja wolę stworzyć kilka miejsc pracy niż inwestować w bardziej zaawansowane technologicznie maszyny i przy mojej skali mogę sobie jeszcze na to pozwolić, nie ulega jednak wątpliwości, że doważanie spowalnia pracę i jest mało satysfakcjonujące dla pracownika 

#1427 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 październik 2015 - 18:56

Jedna trzecia plonu to i tak dużo jak na taką inwestycję. I tak worek trzeba zestawiać, wiązać itp. Przy ilości 100-150 ton rocznie rozłożonej na 3-4 miesiące dziennie wychodzi do przerzucenia około 1t dziennie. To nie są jakieś kosmiczne ilości na kilka osób. 

#1428 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 06 październik 2015 - 20:10

ale mimo to warto, całkiem inna robota

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1429 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 październik 2015 - 20:32

przemol, kupilbys drugi raz tę co masz ?

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1430 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 06 październik 2015 - 21:02

tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 07 październik 2015 - 18:33

na workach 15kg ostra tendencja zwyżkowa, mój dostawca zażądał dzisiaj 24gr/szt netto (zeszły sezon 15gr/szt netto) dobry czeski worek, ale za drogi, czy teraz już worki na roli są tańsze? http://olx.pl/oferta...html#60485a0c35

zatem te 19gr/szt netto to bardzo dobra cena

znacie jakiegoś dostawcę dobrych wentylowanych big-bagów?

#1432 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 07 październik 2015 - 20:28

Czeskie faktycznie lepsze od chińskich ale cena. Worek na roli zawsze był droższy od zwykłego, zwróć uwagę że ta oferta z olx dotyczy tylko worka w kolorze bordo więc pewnie to jakaś jednorazowa wyprzedaż, no i tego worka na roli nie użyjez do ręcznego pakowania.

Potrzebujesz nowe czy używane bb? Info na pm.

#1433 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 październik 2015 - 07:29

mikad, jaką masz teraz temp i wilgotność w przechowalni luzem i w pryzmie, przy panujących temperaturach zewnętrznych ?

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1434 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 październik 2015 - 08:51

bb raczej używane, złapałem jeszcze 1000 zielonych worków po 20gr/szt brutto; moje zdziwienie budzi nie tylko cena (chociaż zmiana jest więcej niż proporcjonalna do deprecjacji złotego wobec dolara), ale znaczne ograniczenie podaży jest już absolutnym szokiem, może w tym Chińskim pożarze spłonęły wszystkie worki i ich fabryki?

a jak ma się sprawa z rękawem? teoretycznie 40x60 z rękawa wychodzi za 10gr/szt brutto oczywiście dochodzą klipsy i jakiś zakład, ale odpada wiązanie, co pozwoli zaoszczędzić czas;

i jeszcze jeden temat - utylizacja zużytych worków, mam tego kilka m3 na sezon i wszystko jedzie na wysypisko, gdyż nie chce tego żaden okoliczny skup surowców (nawet za darmo), z jakiego tworzywa są wykonane worki raszlowe i dlaczego nikt tego nie recyklinguje? też boją się cms?

temat ostatni -widły/gafle do ziemniaków fiskarsy z grene wytrzymują max 100t znacie coś lepszego? oczywiście idzie o stosunek ceny do jakości, uprzedzając kwestie dotyczące mechanizacji, kreta używam wyłącznie przy przepustowości linii przekraczającej 5t/h, co jest w tym sezonie nierealne 

Edytowany przez kissmy..., 08 październik 2015 - 20:24.

#1435 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 08 październik 2015 - 21:32

@pawelec 8 stopni w przechowalni teraz może uda się obniżyć jak noce będą chłodniejsze, niestety nie znam dokładnej wilgotności bo któryś z pracowników niedawno przypadkiem posłał higrometr do krainy wiecznej szczęśliwości.

@kissmy Nic nie spłonęło, Agrojumal przestał sprowadzać pojedyncze worki a oni byli największym importerem tego towaru i praktycznie od nich brali wszyscy detaliści. Reszta importerów z tego co się orientuję ma worek cały czas, nie wiem w jakiej cenie bo nie używam pojedynczych. Rękaw nie nadaje się do pakowania dużych porcji, max co można w niego wsadzić to 5kg choć przy tej objętości już wygląda tragicznie, taki stolec. Z tą utylizacją worków jest różnie, u Ciebie nie biorą wcale, u mnie biorą za darmo a kolega w opolskim sprzedaje po 20 gr za kilogram.

#1436 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 12 październik 2015 - 22:04

z tymi workami raszlowymi to dziwna sprawa, bo rozrzut cenowy jest przez to niewiadomo czym spowodowane zamieszanie ogromny, ja na razie zaopatruję się w kolorowe 40 x 62 po 20gr/szt brutto 

#1437 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 14 październik 2015 - 20:28

kissmy brałes juz kiedyś u nich te chińskie worki? Ja własnie kończe próbną paczkę 1000szt i przy każdym worku ich przeklinam taki szajs. Nie wiem czy trafiły mi się jakieś zwietrzałe leżaki ale jak tylko żle sie złapie cały sie rwie. Z powrotem najtańsze to 25gr/szt.

#1438 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 15 październik 2015 - 19:34

od nich nie brałem, kupuje teraz kolorowe 40x62 po 20gr/szt brutto i ku mojemu zaskoczeniu są dosyć mocne, kupiłem też 1600 czerwonych z allegro po 22gr/szt brutto 40x60, również nie wyglądają źle, ale jeszcze ich nie testowałem 

#1439 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Panowie, gdzie w tym roku zaopatrujecie się w worki raszlowe? Z tymi cenami zaczynają wariować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 wrzesień 2016 - 12:58

A to kłopoty z workami są? Ja płacę cały czas 0,20 - 0,21zł.