Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:16

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? A mi się wydaje, że w tym roku na cenę będzie mieć wpływ również pogoda. Nie wiem jak u innych, ale u mnie dawno nie było tak deszczowej wiosny/lata. Sporo ziemniaków wymokło, niesprzyjająca aura może przyczynić się do gnicia ziemniaków. Z tego co wiem to na tle całego kraju wygląda to podobnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 11:21
  •  

#1242 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 21:24

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Wydajnosc to moze i bedzie ale nie u wszystkich duza a po za tym mamy w tym roku naturalną selekcje...
Obecnie ja nie mam na co narzekać, przy tej wydajności cene bardzo dobra
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1243 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 22:17

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Bez eksportu na jesieni cenę uwalą, nie ma siły. Ziemniaka produkujemy dużo za dużo. Choć co rok areał spada to i tak produkcja jest większa niż krajowe zapotrzebowanie. U mnie plonu spodziewam się bardzo dobrego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 16 lipiec 2013 - 06:15

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? kolega co jest największym handlarzem pyrkami w ZG ma też swoje posadzone 15ha. W tym roku sadził jak jeszcze śnieg w cieniu nie poschodził. Zawsze w lipcu już zapomniał o swoich a w tym roku nawet ich nie ruszył.

#1245 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 09:59

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Czyli prognozujecie drastyczny spadek cen, jeśli zaczną się wykopki późniejszych odmian?

#1246 Share KiQ

KiQ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:16

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Będzie eksport będzie cena. Z kim bym nie rozmawiał wszytsko zostawia do przechowalni/piwnicy.

#1247 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 07:57

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Wczoraj zaglądnąłem na pole i na obecną chwilę plon vinety ok. 45t/h, a satiny ok. 50t/h. Bulwy są wielkie i trzeba będzie niebawem reglonować. Kolejnym problem to, że mamy połowę sierpnia, a skórka w ziemniakach dalej łuszczy się jak w młodym. Chociaż na przechowanie zaczynam kopać w połowie września, a do tego czasu powinny przestać się łuszczyć. Jakby tego było mało niesprzyjająca aura sprawiła, że redliny popękały i jest sporo zielonych bulw, a do tego trafiają się zgnite bo dawno tak mokrego roku nie było :/ A jak Wam szykuje się ten sezon ?

#1248 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 08:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Jakim sposobem szacowałeś plon?

Na chwilę obecną ziemniaki się gotują - taka susza jakiej dawno nie było.Gdyby tydzień temu spadł deszcz miałbym po 5-7t więcej na hektarze a tak jest jak jest. Tam gdzie było mokro - plonu nie będzie. Ogólnie trudno coś konkretnego powiedzieć bo w jednym miejscu piękne a w innym nędza. Pocieszam się tym że dookoła ziemniaki ludziom albo zgniły albo już uschły. Może cena wyrówna brak wydajności.

#1249 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 09:00

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Przejechałem kombajnem po jednym razie i pomnożyłem przez ilość rzędów. Wiadomo, że ma to się nijak do rzeczywistości bo odchylenia mogą być duże. W każdym bądź razie tegoroczny rok nie będzie za bardzo odbiegać od poprzednich lat. Jedyna różnica to jakość ziemniaków bo dużo zgnitych i zielonych, a więc plon handlowy będzie dużo niższy niż plon całkowity. A i nie wiadomo jak będą się przechowywać.

#1250 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 18:19

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Tu się zgodzę . Odpadu będzie dość dużo. A plon nie rewelacja. Deszcze zrobiły swoje. W jednym miejscu piękne. w dołku słabiota. A teraz upały dołożyły swoje 5 groszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:26

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dlatego nie ma się co dziwić na obecną cenę. Nie przypominam sobie sezonu żebym o tej porze ziemniaka sprzedawał po złotówce. Nie wiem jak jest na giełdach bo mówię tutaj o stołówkach i ośrodkach. Północ poza zarazą nie narzeka bo wody mają dość przez co nie możemy skończyć żniw :/

#1252 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 22:26

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? o tej porze zarówno w 2006 jak i 2010 sprzedawałem w okolicy 0,9-1zł
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1253 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 12 sierpień 2013 - 05:21

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? teraz biorę ziemniaki spod Kalisza. W zeszłym roku z rajki 600 metrowej kopali 140 worków a w tym do 20. Ponoć na giełdzie w Kaliszu wszystko zabiera agrosad po 12zł

#1254 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 15:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ta dobra cena powinna się utrzymać. A nawet jeżeli trochę spadnie to i tak będzie bardzo przyzwoity rok dla producentów ziemniaków.

#1255 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 sierpień 2013 - 16:51

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Tylko żeby nie było tak, że jeden rok przyzwoity a następne dwa lata znowu bida...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1256 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 20:07

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Pewnie takt bedzie:-D zaraz kazdy sie napali ze na ziemniaku byla kasa w tym roku i w czerwcu przyszlego roku bedzie 3zl ale za 15kg:-D

#1257 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:02

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Tak jak z rzepakiem w tym roku. Myślę że się ludzie nie napalą bo po 2011 wiedzą czym grozi nadprodukcja.

#1258 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:08

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Oby tak bylo ale znajac zycie beda placili po 2zl za sadzeniaka i nadprodukcja bedzie bo kazdy sie spazyl w tym roku na rzepaku i zbozach

#1259 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 sierpień 2013 - 08:59

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? No już od kilku słyszałem, że nawet jak są po 3/15 to i tak lepiej pasuje niż zboże... <_< i na drugi rok sadzą...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share lonoh

lonoh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 09:10