Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1201 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 22:18

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Napewno maja dobra wartosc chorobowa szczegolnie jak zawieraja cms :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 05:31
  •  

#1202 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 22:14

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? cms jeszcze nikomu nie zaszkodził, a szkoda to wyrzucać (pomijając fakt, iż nie ma na to miejsca) mam taką działkę 2ha, na której ciężko byłoby nawrócić z kombajnem ziemniaczanym, więc ziemniaków na niej nie będzie, stąd i patogeny nie są w tym przypadku takie straszne

#1203 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:12

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ludzie to mają pomysły :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1204 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:56

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? nie bardzo rozumiem, w Wy co robicie z takimi odpadami?

Edytowany przez milanreal1, 21 kwiecień 2013 - 20:38.
cytowanie poprzedniego posta

#1205 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:13

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? nie dopuszczam do sytuacji żeby mieć takie gnijące odpady. to robie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1206 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:48

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jak to? nie odbierasz żadnych zanieczyszczeń na linii? a łęty, zmiażdżone bulwy, kiełki, ziemia?

#1207 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Podstawowe pytanie czy te odpady są od jednego gospodarza czy od kupionygo towaru ale ja nie chcialbym tego nawet za darmo.
Dostaniesz P K oraz bukiet chorób gratis
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1208 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:04

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? pytanie brzmi co innego można z tym zrobić, towar od jednego gospodarza i raczej bez cms, a ziemniaczane patogeny raczej kukurydzy nie zaszkodzą

#1209 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:11

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ale kolami, maszynami rozniesiesz je na pozostałe pola
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1210 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:35

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? a może to zamienić w kompost?? Odpady od warzyw można śmiało kompostować tylko nie wiem jak z ziemniakiem... Pewnie aromat był by niesamowity...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1211 Share weroni

weroni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 07:16

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Witam mam pytanie ile dni po zastosowaniu pyrinexu lub dursbanu można sadzić pyry bo na etykietach nie jest uwzględnione ,a słyszałem że w pierwszych dniach po pryskaniu oprysk ten przypala kiełki

#1212 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:10

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Koledzy a jak to jest z terminami agrotechnicznymi na sadzenie? Bo zgodnie z teorią, najlepsza na sadzenie jest II i III dekada kwietnia, a w takim specyficznym roku jak ten, wszystko powinno się poprzesuwać, bo sadziło się zawsze, jak już było zielono, a tu dopiero co liście się pojawiają. U mnie praktycznie większość już kończy, a ja z powodu awarii zacznę pewnie dopiero w przyszłym tygodniu.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z opóźnionym sadzeniem?

#1213 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:16

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wiesz jak to jest pózniej wsadzisz to póżniej wykopiesz i tyle

#1214 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 26 kwiecień 2013 - 18:29

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Nie masz się czym przejmować, parę lat temu mój sąsiad wsadził ziemniaki jak my już kopaliśmy spod okryć i też urosły.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#1215 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 20:36

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Koledzy a jak to jest z terminami agrotechnicznymi na sadzenie? Bo zgodnie z teorią, najlepsza na sadzenie jest II i III dekada kwietnia, a w takim specyficznym roku jak ten, wszystko powinno się poprzesuwać, bo sadziło się zawsze, jak już było zielono, a tu dopiero co liście się pojawiają. U mnie praktycznie większość już kończy, a ja z powodu awarii zacznę pewnie dopiero w przyszłym tygodniu.
Ma ktoś jakieś doświadczenia z opóźnionym sadzeniem?

Ja mam doświadczenie - co rok sadzę 27 kwiecień - 4 maj i w tym roku też tak będzie. Potem jest ciepło, ziemia nagrzana i ziemniaki eleganckie. Spadku plonu nie zauważyłem. W tamtym roku ziemniaki sadzone 28 kwietnia uschły 3 tyg wcześniej niż te które były sadzone 2 maja. Odmiana ta sama tyle że działka inna, ziemia też w znaczący sposób się nie różniła tyle że tam gdzie uschły szybko mocniej chorowały.

#1216 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 22:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? tak jak można było przypuszczać MinRol "zrobił robotę" http://www.mir.krako...aka_kwie 13.pdf

#1217 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 06:13

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? No to jaja... a ja się zastanawiałem, czemu cena siadła...

Btw. dzięki za wszystkie odpowiedzi.

#1218 Share DowNload741

DowNload741

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 11:07

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? My nie mamy ministra rolnictwa , tylko pachołka UNII od zadań specjalnych.

#1219 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 28 kwiecień 2013 - 12:35

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Akurat jeżeli chodzi o eksport to z tego co czytałem ten pdf to może i trochę ułatwili sprawę. No bo poprzednio z tego co pamiętam wymagali żeby wszystkie ziemniaki z gospodarstwa były wykopane podzielone na partie po 25 ton i z każdej partii brali próbkę do badania. Na młodym ziemniaku nie do wykonania. Większy problem jest z tym co do nas wjeżdża i jest sprzedawane przez sieci marketów, tutaj panuje wolna amerykanka i nie ma się za to kto wziąść...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1220 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 01 maj 2013 - 08:06

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Panowie... kto już posadził? :D U mnie bieda bo deszcz pada. Sadzenie będe kończył po niedzieli...