Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 09:26

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? skoro masz kupca na paszowe z parchem po 25gr jak leci, to powodzenia :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 22:57
  •  

#1162 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 10:51

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jakie masz ph?tez mialem tajfuna ale nie bylo mowy o parchu
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1163 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 17:26

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Rok temu przed wapnowaniem takie wyniki próbek ziemi były, te wyniki są z stanowiska co nic nie mogło urosnąć.Ziemniaki jeszcze jako tako ale zboże porażka,dałem nawozy wedle zaleceń i wapna 9 ton /ha tlenkowego mocnego.Po 100 zł za tonę.Nie pamiętam ile procent ale mocne sypkie jak mąka , jak wpadło mi do gumiaka to opaliło stopę.Ale po zastosowaniu takiej dawki wapna , od razu różnica była widoczna w zbożu.Co więcej mam teraz w tym stanowisku pszenicę to aż radość popatrzeć , jak się krzewi i jaka ciemno zielona.
Dodany obrazek

Edytowany przez POL1, 26 listopad 2012 - 17:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:23

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wiec tym wapnem zalatwiles sobie fajfuna, przy tym ph jakie jest na wynikach mialbys piekne ziemniaki
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1165 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:27

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Witam jak tam ze zbytem ziemniaka u was? dzis troche podzwonilem i az sie zaskoczylem co sie dzieje dawaj kazde ilosci zolte biale bez roznicy aktualnie 40-45zl a najwyzsza cena za Bellarose 50zl. Ponoc masa ziemniaka idzie do Moldawii, Bulgarii, Rumunii cos sie w koncu ruszylo szkoda ze tak pozno gdzie wiekszosc juz sprzedala.

#1166 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:07

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

wiec tym wapnem zalatwiles sobie fajfuna, przy tym ph jakie jest na wynikach mialbys piekne ziemniaki

Przemku wtedy jak miałem ziemniaki było właśnie takie Ph.Wapno dałem potem.

#1167 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:41

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? zle cie zrozumialem ale z twoich wypowiedzi wynika ze dales wapno, pozniej zasadziles tajfuna
@krzysztofsb w centrum kraju powyzej 53gr,znajomy pod koniec tygodnia laduje po 60gr..
u nas nawet naganiacze daja 8zl

cos mi sie wydaje ze to zaraz pęknie i bedziemy mieli korekte wzrostow

#1168 Share krzysztofsb

krzysztofsb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:52

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Peknie bo mroz idzie-:)

#1169 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 27 listopad 2012 - 07:46

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? rumuni bardzo lubia bellarose

#1170 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 13:24

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 25 kg ładować w 30kg worki 50x80? bo nie ma nic mniejszego poza wzmacnianymi 50x65, ale te trzeba będzie wiązać zaciągiem;

jaką polecacie siatkę do palet? zakupiłem 50x500m po 50zł (netto jak się okazało), ale rozciągliwość tylko 20%

Edytowany przez kissmy..., 27 listopad 2012 - 14:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 27 listopad 2012 - 19:29

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jak to jeden znajomy ojca powiedział - "stoją jakieś Czarne, prawie jak murzyny i biorą kartofla całe tiry" - odnośnie sytuacji na Broniszach. cena dochodzi nawet do 10zł/15kg.
ciekawe jak bedzie dalej...

#1172 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 22:44

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? mam jeszcze dwa pytanie: ta siatka do owijania palet się przyczepia do worków jak folia, czy trzeba ją przewiązać na końcu? oraz co jest czynnikiem powodującym pękanie bulw http://www.agrofoto....9277-ziemniaki/ to jest przejaskrawiony przykład, ale ja w vinecie mam ponad 15% spękanych bulw (najczęściej pojedyncza ale głęboka szrama), czy to jest objaw jakiegoś niedoboru? rozkład opadów miałem taki: kwiecień 16 litrów, maj 20 litrów, czerwiec 115,5 litra, lipiec 100 litrów, sierpień 36,5 litra

#1173 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 08:31

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Siatka nie trzyma sie sama,najlepiej jest przywiazac poczatek do narożnego słupka palety i pozniej w tym samym miejscu przywiazac koniec. Paleta musi byc owinieta cala od dolu do gory

#1174 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 10:02

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Przyczyn pękania bulw jest kilka, jednak jeżeli to Vineta to obstawiam zdegradowany sadzeniak - tylko nie mów że brałeś z tzw centrali nasiennej.

Edytowany przez mikad, 28 listopad 2012 - 10:02.

#1175 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 11:32

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U znajomego widziałem w vinecie, że większość bulw była popękana. Sadzeniaki miały już 3 rok więc może to było przyczyną. Ale na powyższym zdjęciu te ziemniaki to jakieś mutanty, a nie zwykłe pęknięcia. ja wymieniam sadzeniaki co 2 lata i problemów nie mam, oczywiście są popękane ziemniaki, ale w bardzo małych ilościach.

#1176 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 listopad 2012 - 16:31

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? pęknięcia zależą też od odmiany. U mnie vineta elegancka a ma chyba ze 3-4 lata a miranda spękana. Rosły na jednym polu, zalane jednakowo i nawożone tak samo. Tyle że w mirandzie plon szybciej przyrastał jak w vinecie. Nicola też nie popękana ale za to koślawa :unsure:

#1177 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? siatkowanie już opanowałem, dzięki za pomoc, vineta sadzona była cb, ale reprodukowana u mnie, jakie są jeszcze przyczyny pękania bulw? niedobór potasu (kiedyś o tym czytałem ale nie pamiętam źródła)? zasadniczo to do kwitnienia były u mnie niedobory wody, dopiero później było jej do oporu

#1178 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:25

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jedynym mozliwym powodem pękania vinety u mnie, jest słaby sadzeniak. Kazdego roku jak biore w CA trafiaja sie pojedyncze sztuki, wystarczy ze podczas sortowania nie odbierzesz chorych zawirusowanych bulw, to nasadzasz sobie więcej i za rok rodzi się 1000% więcej. Akurat w tej odmianie jest to łatwe do zdiagnozowania. Zauważ podczas wegetacji, małe karłowate krzaki, często z objawami liściozwoju praktycznie na 100% będą miały pęknięte bulwy.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1179 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:35

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? to które bulwy są zawirusowane? te pęknięte, odnośnie do zdrowotności roślin to miałem sporo zastrzeżeń, ale początkowe objawy niedoborów ustąpiły i rośliny wyglądały na zdrowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 23:40

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Kolego @pawelec a jak podczas sortowania odbierasz zawirusowane ziemniaki? Robisz każdemu test elisa? Jedynym skutecznym sposobem na eliminację porażonych bulw jest ich usunięcie z plantacji czyli selekcja negatywna. A to że bierzesz w CA i trafiają się pojedyncze sztuki porażonych bulw to nienajlepiej świadczy o producencie tego sadzeniaka. Poprostu nie przyłożył się do selekcji albo nie robi jej wcale.