Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 listopad 2012 - 05:49

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? masz w owocach zakładanie uprawy truskawek rozpoczęte przez @zdzicha124. Tam zadaj to pytanie to ci odpiszę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 10:05
  •  

#1142 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:50

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? macie jakieś doświadczenia w uprawie uproszczonej ziemniaków? tzn chodzi mi o zaniechanie orki i zastąpienie jej wyłącznie głębokim spulchnieniem, co przyczyni się do zwiększenia masy organicznej w wierzchniej warstwie gleby, jaki będzie to miało wpływ przy uprawie ziemniaków?

#1143 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U mnie brak orki = brak ziemniaków. Podobnie jak w przypadku kukurydzy. Ziemie mam dosyć ciężkie a ostatnio mamy pory suche i deszczowe. Wolę przesuszyć ziemię na wiosnę - ziemniak sobie poradzi - niż płakać bo z redliny błoto się zrobiło. Dzień przed siewem kukurydzy zaorałem pole, 1h po siewie dolało tyle że nie szło ustać. Kukurydza wytrzymała idealne, wodę wciągnęło. Kilka lat wcześniej na orce zimowej w tym samym miejscu plon był tragiczny a warunki podobne. Róbta co chceta - ja swoje grunty orał pod ziemniaka będę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:54

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? przesuszyć grunt można na różne sposoby, dużej suszy owszem od 2008 roku nie było, ale okresowe niedobory wody jak najbardziej się pojawiają i z tego co obserwuję w okolicy uproszczenia w uprawie świetnie się sprawdzają (w zbożach, rzepaku i kukurydza) a orka co kilka lat psuje cały efekt, więc również w ziemniaku musiałbym jej zaniechać , stąd ciekaw jestem czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenie

#1145 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 23:22

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? orka pod ziemniaki niekonieczna, ważne aby głęboszować regularnie. My tradycyjnie tylko orka zimowa.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1146 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 21 listopad 2012 - 17:58

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? witam może nie na temat ,ale interesuje mnie czy stosujecie w uprawie ziemniaka oprysk tytanem lub tytanitem, ja w tym roku pryskałem 3x ,chyba było lepiej opryskac czym innym? i jeszcze o tajfunie, do wiosny wszystko zgnije?mysle ze to niszczyk,ile trzeba kwarantanny na polu i czym to pryskac na przyszłosc

#1147 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2012 - 19:18

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja tym pryskałem,chyba na 3 razy bo mi zmarzły i chciałem odzywke,sprzedawca mi to polecił,ale jakiejs dużej poprawy nie zauważyłem,nie wiem czy pomogło.

#1148 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:34

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @woyto niszczyka przyhamujesz niską temperaturą (poniżej 10 stopni), na przyszłość polecam zaprawianie sadzeniakó

wskażcie mi proszę jak sprawnie układać ziemniaki na paletach? jeszcze mi się nie udało nigdy ułożyć więcej niż 750 kg na palecie i zawsze się to rozjeżdża przy próbie transportu, czy samo owinięcie palety siatką rozwiąże sprawę? jakie macie sposoby na sprawne układanie worków na palecie?

#1149 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 01:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??
U mnie 70worków to norma,mam w galerii zdjęcie. Kwestia dobrego ułożenie są worki,40x60układają się fatalnie,im szersze tym lepsze. Ja układam zawsze na patetach cp1(małe przerwy między deskami)8worka w warstwie,kokardy do środka,najpierw narożniki. Przy70workach bez siatki to szkoda układania ale jeśli układasz po50 to wydaje się być zbędna

Edytowany przez przemol87, 25 listopad 2012 - 02:02.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1150 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 listopad 2012 - 05:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? dużo daje wiązanie worka tym sznureczkiem. Kiedyś tylko tak wiązałem. Wtedy worki są płaskie i wejdzie z 900kg na zwykłą euro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 09:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? a w jaki sposób wiązać tym sznurkiem? wydaje mi się, że będzie to bardzo czasochłonne

@przemol87 Ty wiążesz wszystkie worki na supeł - nie na kokardę? na palecie ładnie to wygląda, ale to raczej 120x120 a nie euro

#1152 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 10:18

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja wiązałem sznureczkiem worki na przechowanie. Po pierwsze więcej wejdzie a po drugie worki ładnie się spłaszczają. Minus taki że niewygodnie się nosi (nie ma za co złapać). No chyba że sypie się tylko 15kg. Przy szerszych workach wchodziło minimum 18 19kg

#1153 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 13:11

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @kissmy...zwiazuje rogi workow,suply jak powazone,jak na krotkie przetrzymanie w przechowalni to na kokardy, nigdy nie wiaze zaciagaczami bo takiego worka nie ma jak wygodnie przeniesc(tak jak pisze @hubert1984). Patety CP1 maja 100x120
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1154 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 14:14

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Panowie .
Co radzicie?
Teraz uciekać z tym parchatym Tajfunem czy czekać na lepsze pieniądze ,
okolice stycznia lutego?
Chciałbym sprzedać wszystko jako paszowego od gabli.
Bo jest bardzo parchaty!!!!!!!! więc tylko pszówka.

#1155 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:44

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? dzięki za podpowiedzi - a macie jakieś doświadczenia z workami 25 i 30kg? one już raczej tak ustawne nie będą,

@POL1 raczej wszystko powinno być droższe z biegiem czasu, a parchate bulwy na obieranie się nie nadają?

#1156 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:41

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @kissmy w 30 robie sadzeniaka oraz czasami paszowke. Ukladasz po 5 w warstwie i bez problemu...

wrzucilem fotke ale moderator musi zaakceptowac

Edytowany przez przemol87, 25 listopad 2012 - 21:52.

#1157 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 22:46

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? no tutaj to 900kg elegancko leży, a ile razy muszę to owinąć siatką do transportu?

#1158 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 23:17

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jest 900 ale jeszcze 210kg mozesz spokojnie wlozyc. Zalezy jaka siatka ale jak paleta jest dobrze ulozona to daje jedna warstwe siatki 3,2g/mb i jest git ale 1,8b/mb tez moze byc.Siatka wyglada niepozornie ale dobrze trzyma palete

#1159 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 00:22

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 25 i 30 układają się dużo lepiej niż 15. Więc @kissmy bez obaw :) @POL1, jak chcesz moge ci dac namiary na gościa co brał ode mnie parcha, po 25gr
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 09:04

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Pawelec po 25 groszy to i ja mam kupca.Kurcze w smaku super ziemniak w srodku SUPER tylko ta skórka , no ale klijent nasz PAN.
Jemu nie przetłumaczy.Bo powie że ziemniak chory itd.
A tu poproistu na mojej ziemi Tajfun nie będzie bo go coś podraża.
Sam jak bym miał kupić to bym wolał ładnego ziemniaka niż takiego parchatego.
Więc rozumiem ludzi.