Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 październik 2012 - 17:46

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Lenko robi worki w Polsce ale są drogie poza tym można kupić worki czeskie, tureckie i greckie. Chińskie najtańsze i największy badziew choć zależy od dystrybutora. Najgorsze worki ma chyba agrojumal.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 22:08
  •  

#1102 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 październik 2012 - 18:14

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? turecki moze i jakościowo dobry ale w zeszłym roku jak rękaw brałem to na każdych 200metrach po średnio 40m brakowało

#1103 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 08 październik 2012 - 19:34

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Akurat rękaw turecki niewiele lepszy od chińskiego. Grecki i czeski o wiele lepszy ale ja i tak pakuję na hiszpańskim.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 08 październik 2012 - 20:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Z rękawów korzystałem 2 lata temu i tego samego roku przestałem. Cały czas korzystam z worków jakie sprowadzane są do pobliskiej hurtowni. Nigdy nie zastanawiałem się nad krajem pochodzenia, ale po ich jakości z pewnością mogę stwierdzić, że jest to made in china. Niegdyś worki 50kg były tak produkowane, że do dziś mam ich mnóstwo i nic im nie dolega. A te dzisiejsze 15 czy 30 źle się złapie i cały dziurawy.

Co do ładowności busów to do swojego fiata ducato maxi dając dwie tony czułem każda najmniejszą dziurę na drodze, dlatego nie ładuje więcej niż 1,5 tony. A dopuszczalna ładowność to bodajże 1350kg.

Jeżeli chodzi o choroby w ziemniakach to narazie nie widze ani suchej ani mokrej zgnilizny. Pojedyncze sztuki się zdarzają, ale nie są problemem. Natomiast jak już wcześniej wspominałem w tym roku miałem wielki problem z drutowcem.

#1105 Share szzone

szzone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 październik 2012 - 22:29

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W moim przypadku drutowiec to największy problem. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Na całe szczęście tylko na jednym polu i tam gdzie była cięższa ziemia.

#1106 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 październik 2012 - 22:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? panowie mam ziemniaki irga i srednio w co 10 ziemniaku w środku są takie czerwone kropki co to moze być? :(

#1107 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 09 październik 2012 - 04:01

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? zaraza. Chociaż czerwone kropki wiele nie mówią.
Na drutowca jest dursban w odpowiedniej dawce i ewentualnie prestige

#1108 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 09 październik 2012 - 20:39

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dursban był używany w dawce 5l/h. A ziemniaków nigdy nie zaprawiałem prestige. Tyle, że mój problem jest nie co dziwny bo ziemniaki gdy były jeszcze młode nie były podrutowane, natomiast na przełomie sierpnia i września pojawił się drutowiec.

#1109 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 09 październik 2012 - 21:48

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

.
Co do busa krótki wystarczy. Niski trochę lipa do chodzenia. Ja mam sprintera maxi i więcej jak 2,6 tony nie ładuję a to dopiero z połowa paki. Ale znam takich co 4-5 tony wożą

znajomy tex na sprintera ładuje 180szt + 200szt na przyczepie, orientujecie się jak ma się sprawa tachografu w takim przypadku? czy rolnikom do 100km przysługuje zwolnienie i co z kwalifikacjami kierowcy w takim przypadku (oczywiście z dopuszczalnym ładunkiem na samochodzie i przyczepie)

#1110 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 październik 2012 - 05:27

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? do 3,5 tony tacho nie musi być. Chyba że fabryczne było lub ktoś wcześniej zakładał i w papierach jest tacho. Oczywiście mówię o zestawie 3,5 tony a nie ile się ładuje. Jak z przyczepą to musi mieć viatola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 10 październik 2012 - 07:48

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W dowodzie rejestracyjnym masz wszystko napisane ;) Jeżeli dopuszczalna masa całkowita pojazdu w raz z załadunkiem w dowodzenie nie przekracza 3,5t to jezdzisz na kategorię B, a jeżeli przekracza to już pora na kategorie C ;)

#1112 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 10 październik 2012 - 09:45

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? viatol nie jest potrzebny tam gdzie nie ma obowiązku, czyli na drogach drugorzędnych, niektorych krajowych, wojewodzkich.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1113 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 10 październik 2012 - 13:44

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja na lublina I ładuję max 150 worków ale to jak jadę tak do 50km od domu to w mojej okolicy po górkach idzie jeszcze jakoś wyjechać. A takie czarne kropki w środku ziemniaka to co to może być?? nie jest to drutowiec bo to nie idzie od skórki tylko po prostu jakby takie piegi w ziemniaku.
-----

#1114 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 10 październik 2012 - 17:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja swoim ducato nie miałbym problemu z 3-4t ładunku, ale bałbym się, że może złamać się w pół bo jest długi, a wzmacniany nie jest, w dodatku przy takim ładunku zawieszenie dostaje w kość. Szkoda samochodu żeby ładować takie ilości. A, panowie z inspekcji transportu drogowego pewnie nie raz widzieli ciekawsze rzeczy B)

#1115 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:01

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jesli fabrycznie bylo tacho montowane to musisz miec legalizacje(taki przeglad techniczny tachografu) bez wzgledu czy jestes rolnikiem czy przedsiebiorca natomiast jesli pokonujesz odcinek ponad 100km od miejsca zamieszkania to obowiazuje cie wowczas tarczka
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1116 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? czyli tacho w zestawie ponad 3,5 tony musi byc zainstalowane, ale nie trzeba ogarniać tarczek do 100km czy też w ogóle nie muszę mieć tachografu do 100km?

#1117 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:25

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? tarczki do 100km ale wiekszosc moich znajomych wklada je dla swietego spokoju podczas kontroli ITD
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1118 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 11 październik 2012 - 18:03

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Te czerwone piegi w ziemniaku to rdza, w tym roku w irdze na lekkich ziemiach u nas w okolicy sa rdzewiat, znajomy ma jeden kawałek ziemniaków na piasku to wszystkie rdzewiate a na drugim kawałku ziemia 2-3 klasy ładne bez rdzy. Rdzewiate są tylko te duże ziemniaki a w tych małych już niema.

Edytowany przez stalpin8145, 11 październik 2012 - 18:04.

#1119 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 13 październik 2012 - 22:25

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @przemol87 jeśli w busie nie mam tachografu i podczepię przyczepę to powinienem instalować tachograf, czy też jeśli dotyczy mnie zwolnienie do 100km to nie muszę go w ogóle posiadać?

kupiłem worki po 15gr netto - czeskie z alfa plastik i jestem z nich zadowolony, gdyż trzymają wymiar i 15kg spokojnie się mieści z zapasem, bez ubijania; macie jakieś tańsze oferty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 14 październik 2012 - 07:56

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Tego to już nie wiem. Zadzwoń do krokodyli,udziela ci takiej informacji.
jakie wymiary mają te worki?