Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:15

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wg ludzi z tego forum 150zł/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 02:35
  •  

#1022 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:23

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u sąsiada kopałem 120zł / godzina

#1023 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 07:32

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? http://www.fresh-mar...ywa;n2026911096 ile w tym prawdy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 wrzesień 2012 - 07:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? trudno powiedzieć. Mi średnio wychodzi z 18 ton/ha (28+ bo od takiego jest plon handlowy u mnie). Gość 3km ode mnie z 5 ha ukopał przyczepę( nawet nie wiedziałem że tak blisko ktoś obsadza "taki" areał). Tyle że u nas sporo zgniło po lipcowych deszczach a późniejszych odmian nie szło opryskać

#1025 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 12:03

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U mnie średnio 40 t./ha z czego 20 t/ha to handlowy reszta odpad ( bardzo dużo zielonych).

#1026 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:33

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U mnie w zeszłym roku było w okolicach 47t/ha handlowego w tym nie wiem czy bedzie 23t/ha u innych podobnie. Do wykopania mi zostało około 10t i bedzie koniec na ten rok. W tym roku udało mi sie wykopać w ciągu jednego dnia 10godzin 1,8ha czyli około 80ton ziemniaka a kopałem u-360 3p + anna.

#1027 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:36

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? w tym roku można zapomnieć o plonach w granicach 60 ton jak w ubiegłym sezonie, do tego plon jest kiepskiej jakości (duży udział odpadów w plonie głównym) max 30-35 ton/ha plonu chandlowego (słabiutko) w zależności od odmiany.

#1028 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 28 wrzesień 2012 - 15:13

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @poosa21 - nie pomyliłeś się?? to jak długie masz pole i jeździłeś 1 lub 2 szosową???. Bo wynik masz super jeżeli chodzi o wydajność sprzętu
-----

#1029 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:12

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u mnie z 2t już trzy taczki wywiezione zgniłych

#1030 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:58

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Pole 370m długie, za każdym razem cały kosz i taśma pełna (oprócz tam gdzie były ścieżki), 4 rządki na przyczepe w granicach 4,9-5,2t, w ciagu 1,15 godziny 2 przyczepy pełne, ani razu nie staliśmy w czasie kopania. Odmiany bellarosa (była reglonowana) i owacja. Ziemniaki były na 4 klasie, troche piach. W planach miałem 10 przyczep a nakopałem 16, jak bym sie sam nie przekonał ze to jest możliwe to bym nie uwiezył.
Dziś wykopałem reszte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 21:17

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? gratuluje. takiej wydajnosci kopania nie mialem nigdy.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1032 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 28 wrzesień 2012 - 21:30

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? witajcie wszyscy
mam pytanie morze ktoś sprzedaje ziemniaki na giełdzie a dokładniej w poznaniu na gildzie
chodzi mi ok ile da sie sprzedać worków średnio na jedna giełde
mam do sprzedania sporą ilość i nie wiem czy się opłaca jezdzic na giełde cz odstawic do skupu pozdrawiam

#1033 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 29 wrzesień 2012 - 20:34

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @poosa21 według moich szacunków osiągnąłeś plon rzędu 48t/ha, a dlaczego masz taki niski udział bulw handlowych? (wspominałeś o 23t/h)

#1034 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:11

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 23 tony to średnia ze wszystkich odmian, u mnie vineta zaniżyła średnią, do tego miałem miałem sporo parchatych i popękanych, 2 przyczepy które były od brzegu pola wogóle nie przebierałem bo szkoda było robić.

#1035 Share tomek175

tomek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:12

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Po ile sprzedajecie ziemniaki na bloki ?

#1036 Share woyto

woyto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja,ślusarstwo,geografia

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:18

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u mnie tajfun strasznie gnije bellarosa jest w porzadku

#1037 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:58

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Tajfun ma to do siebie że przy mokrzejszym roku, szczególnie w czasie wzrostu bulw i zbioru ma tendencję do gnicia. Nieprawidłowy zbiór czyli duża ilość uszkodzeń również powoduje gnicie. Strasznie delikatną ma skórkę, 2 lata temu gnił na potęgę (mokra jesień), rok temu leżał idealnie do wiosny, w tym roku zobaczymy, na chwilę obecną susza ale i tak postaram się go sprzedać bezpośrednio po zbiorze.

#1038 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 12:58

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U mnie z plonem ogólnym podobnie jak u Poosa21, co z tego jak połowa odpad, zielona (wynik popękanych redlin z powodu suszy).

#1039 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 13:47

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? mi w tajfunie odchodzi zasadniczo głównie drobnica, a odmiana ta charakteryzuje się dużą wrażliwością na uszkodzenia mechaniczne, najdrobniejsze skaleczenie kończy się gniciem, więc uszkodzenia przy zbiorze i przeładunku będą powodowały psucie się bulw stąd nieciekawa opinia odmiany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W sobotę zakończyłem kopanie ziemniaków i nadszedł czas na podsumowania. Plon to niecałe 20ton z hektara. Znacznie słabiej niż w tamtym roku, ale większość osób, z którymi rozmawiałem narzekała, że w tym roku było gorzej. Sadzeniaki były w klasie CB. Na najbliższą wiosnę będę myśleć o zakupie elity chociaż nigdy nie miałem jej w posiadaniu. Orientuje się ktoś w cenach elity ?
Pole, na którym był denar popękało od niekorzystnych warunków pogodowych i było mnóstwo zielonych, w późniejszych odmianach na innym polu na szczęście tego problemu nie miałem. Natomiast był inny problem. Przed sadzeniem było pryskane dursbanem i zmieszane z ziemią. Nie wiele ziemniaków było zjedzonych przez pendraka, natomiast było mnóstwo ziemniaków, które uszkodził drutowiec. A jeszcze w sierpniu nie było widać ani jednego drutowca. Czy możliwe jest, że nastąpił drugi wylęg drutowca ?
Jeżeli chodzi o zgnite to na szczęście dużo ich nie było w tym roku co jest dla mnie miłym zaskoczeniem bo lato było bardzo mokre. Nie licząc maja, w którym nie spadła kropla deszczu. A odmiany, które miałem to satina, wineta i denar. Wniosek ogólny: szału nie ma, zarówno z ceną jak i plonem B)