Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#921 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 22:04

Nie tylko od eksportu wystarczy że pogoda sie popsuje i bedzie mokra jesień 2 lata temu na górce miałem ziemniaki przyszła spora ulewa i nie było co kopać. Nie martwie się na zapas 80% zakontraktowane na krochmal

Kolego... żeby nie eksport to mimo marnych ziemniaków w poszczególnych miejscach nie byłoby co z towarem zrobić. Był moment że po 400zł za tonę oddawali jesienią 2010 i to białe - Irga. Potem eksport ruszył i w styczniu poszły żółte po 1 zł za kg. Wbrew pozorom było wtedy mnóstwo ziemniaka - u mnie rekordowe plony. Pogadaj z saszetą i pawelcem. Susza w Rosji uratowała nam tyłki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 20:18
  •  

#922 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 22:57

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jesień 2010 (gdzie każdy miał go niby mało) mialem podobne plony z ha co jesień 2011 (gdzie niby wszyscy mieli rekordy plonu). Ale jednak ogólnie mniej powierzchniowo i w przechowalni. Aż dziw że wtedy cena podchodziła do 1,50zł/kg!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#923 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 czerwiec 2012 - 05:06

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? bo była propaganda. To nie rynek ustala ceny tylko rolnicy. Jeżeli chcą taniej oddawać to ceny nigdy nie będzie. Plon ogólny podobny z 2011 a może nawet ciut większy. Chociaż wszystkiego nie wykopałem wtedy :( .
Wczoraj miałem kontrol z piorin-u. Areał ziemniaka podobny do zeszłorocznego. Więksi zwiększyli a mniejsi zrezygnowali w tym sezonie. Ale sporo nasadzone na wczesnego. Plon na ten moment dużo, dużo mniejszy niż w zeszłym roku

Edytowany przez saszeta, 29 czerwiec 2012 - 05:18.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 07:06

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? plon może i mniejszy ale.... przykładowo w mojej okolicy są całe wioski co tylko ziemniak nie którzy mają już po 50 ha ...... i w tym roku zwiększyli skoro 90% zbóż ozimych i rzepaków wymarzło ... ..

a spożycie ciągle spada....... kto ma czas obierać ziemniaki nie licząc niedzieli na w "macu" gotowe frytki 5 zł ale do mc cain tez ktoć je musi produkować .....

#925 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 07:19

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Panowie na skrobie cena nie jest porażająca ale kopie tak jak leci przy obecnych cenach ziemniaka na giełdzie mniej roboty za podobne pieniądze.Wiem na jesień cena jadalnych "porażka" a co do białych w moim rejonie białe idą na skrobię jeśli ją mają u mnie tylko żółty ziemniak jako jadalny schodzi na białe nikt nie patrzy. Zycze wszystkim lepszego sezonu niż poprzedni tak by nam coś z tej "roboty" zostało a nie tylko satyswakcja z dużego plonu.

#926 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 29 czerwiec 2012 - 08:22

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W moim regionie ziemniaka mniej i plon na pewno niższy będzie jak rok temu. Zresztą tak jak ktoś wyżej napisał detaliści zrezygnowali a Ci co mieli więcej to delikanie podnieśli nasadzenia. Ja jutro zaczynam kopać mniejsze ilości i dla detalu sprzedaje po 13/15kg. W poniedziałek dowiem się jaką cenę w tym sezonie na sklepie dostanę.
-----

#927 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 08:30

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W tym roku też będzie lipa , tak mi powiedział koleś co wysyła od kilku lat na wschód.. aktualnie młody w sklepach okolicznych 1zł-1.50zł za kg , w marketach po 69gr nawet.

Ziemniak na polu ładnie idzie , pogoda sprzyja.
wschodni koniec mazowsza.

#928 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 09:31

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u mnie sucho totalnie wiec ziemniak nie rosnie jak powinien. W czasie kiedy w calym kraju byly ostatnie ulewy i burze, u mnie zero kropli. Tym samym ostatni porzadny deszcz prawie 3 tyg temu.
Na kiełkowanych bez osłony mam bardzo dużo bulw, ale jeszcze nie wyrośnietych jak powinny byc. Na pozniejszych jest mniej bulw - sucho. Zastanawiam sie ile razy pojdzie w tym roku fungicyd. Wczoraj na 3 raz poszło Infinito. A na gieldzie w lublinie dopiero teraz zrobilo sie duzo aut, glownie z okolic przemysla i jaroslawia czyli zaglebia na płd-wsch kraju. Cena 30-40gr, ruch słaby.

#929 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 10:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U Ciebie sucho a u mnie woda w niżej położonych miejscach stała. Pocieszam się faktem że okolica posadziła duuuużo mniej no i znowu pogoda ma duży wpływ - tam gdzie nie ma spadu plonu dobrego nie będzie.

#930 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 10:57

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u mnie tez susza ale widzac pola oraz towar na gieldzie mozna stwierdzic cos innego,wczesny ma obecnie nie dobra a bardzo dobra wydajnosc(nie mowie tutaj o tych co zmarzly)mozna nawet powiedziec ze np denar nie kielkowany jest nie co gorszy niz kielkowany...

Moim zdaniem cena jest taka w wyniku kilku czynnikow :
1 skoczkowie na wczesnego na poludniu polski(rybitwy tansze od gield w centrum polski)
2 miedzy innymi faktem ze kto w zeszlym roku czekal z wykopkami to nie mial gdzie sprzedac
3 import!!!!
itd
czas pokaze co z tego wyjdzie,potrzebna jakas kleska(powodz lub susza) bo w przeciwnym razie bedzie kleska urodzaju
u mnie w okolicy wszyscy przewidywali powtorke sezonu,ja zabezpieczylem sie umowa z cena gwarantowana

Edytowany przez przemol87, 29 czerwiec 2012 - 11:00.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:38

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Import? Czyżby rolnicy w innych krajach dopłacali do swojego towaru? Wyprodukowanie, transport do Polski, sprzedaż za grosze... Oddanie za darmo nie pokryje kosztów transportu przy sprzedaży po naszych cenach.

#932 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:47

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? przemol, bedziesz oddawal cos do zakladów?

#933 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:06

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @pawelo zobacz ile jest w marketach paczkowanych ziemniaków z zagranicy.

#934 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2012 - 14:10

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W tamtym roku export ziemniaka zmniejszył się prawie o 70%, zasypaliśmy się nikomu nie potrzebnym towarem stąd te ceny (tu nie chodzi o urodzaj czy nieurodzaj) jak nic nie ruszy tego roku w tym kierunku to będzie powtórka z rozrywki. Nic nie pozostaje jak tylko życzyc powodzenia w handlu detalicznym bo na hurcie znowu popłyniemy.

#935 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 15:15

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dokładnie tak było. Nawet przy nieurodzaju ziemniaka w kraju nie zabraknie. Będzie ujście na wschód to i z ceną będzie dobrze.

#936 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 czerwiec 2012 - 17:26

Import? Czyżby rolnicy w innych krajach dopłacali do swojego towaru? Wyprodukowanie, transport do Polski, sprzedaż za grosze... Oddanie za darmo nie pokryje kosztów transportu przy sprzedaży po naszych cenach.

pewnie dopłacają. Brat kupił wczoraj 2 tiry starego francuza z ka. Pojechały bezpośrednio na pakowalnię dla marketów. W sumie 7 zestawów w tym tygodniu. 5 było krajowych ale z gazu. Żadnej roboty tylko pare telefonów a bicie ponad 100%. I właśnie tak działąją handlarze.
U mnie suszy nie ma :) . Tygodniowo ze 3-4 cm spada. Wiekszy problem to pryskanie bo trzeba celować

Edytowany przez saszeta, 29 czerwiec 2012 - 17:28.

#937 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:50

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? I pewnie poszły w kodzie polskiego producenta...
@ pawelec tak
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#938 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 01 wrzesień 2012 - 18:50

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Kopiecie już na zimę?. Ja dzisiaj pierwszą próbę na polu zrobiłem, odmiana satina. 9,5t dużych i 800kg małych z 22arów.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#939 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:20

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja kopie ale mysle sprzedac to do listopada
nie wiem jak u was ale u mnie jesli ziemniak zostanie chociaz lekko uszkodzony od razu gnije mimo ze w polu jest bardzo sucho

Edytowany przez przemol87, 01 wrzesień 2012 - 20:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:58

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Mam podobnie - będą musiały trochę poleżeć na stercie po wykopaniu zanim trafią do worków...