Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#801 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 08 marzec 2012 - 09:25

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? A nie lepiej i prościej pianową zaprawiarkę zrobić?? Ja miałem robić taką jak @saszeta i mam już wszystko do tego ale chyba zrobię pianową bo wydaje mi się, że lepiej będą ziemniaki zaprawione. Pianowa to tylko baniak do niego z kompresora idzie powietrze a dwa węże idą tam gdzie zabiera ziemniaki i mysle, że lepiej będą zaprawione bo się zaprawa w koszu wymiesza a tak jak spryskuje się w locie to nigdy chyba tak dokłądnie go nie spryska żeby cały był zaprawą oklejony. - To takie moje zdanie jest tylko oczywiście.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 07:05
  •  

#802 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 14:45

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wedlug mnie przy pianowej robi sie niepotrzebny bajzel w koszu sadzarki. czasami zdarzalo sie tak ze sadzeniaki zawieszały sie i były mijaki. Dysze przy redlicach są lepszym rozwiazaniem wg mnie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#803 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 08 marzec 2012 - 19:24

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? lepsze są dysze. Ja mam albuzy stożkowe białe(są najmniejsze jakie robią) po 7 zł/szt . Po dwie na ziemniaka. I pokryty jest idealnie. Przedstawiciel od prestige mówił że w pianie za bardzo obcierają się o siebie sadzeniaki i mogą choroby się łatwo roznosić. Ale z drugiej strony oni sprzedawali tez zaprawiarki (niepianowe) a raczej ten co zaprawia to śmiecia nie sadzi tylko zdrowe sadzeniaki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 11:20

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja nawet Ciebie pytałem o te dysze i też kupiłem te białe albuzy. A w sadzarce czy będzie piana czy same ziemniaki to one tak samo tam się mieszają więc jaki wpływ na ocieranie miałaby piana. A to oczywiście moja dywagacja. A wiecie może jaki środek pianotwórczy dodaje się do tych pianowych?? bo w żadnym składzie nie potrafią mi powiedzieć. Ktoś trend mi podpowiedziała ale nie wiem czy można go stosować w ziemniaku

A też dzwoniłem do przedstawiciela Prestige i też mi mówił że lepsza ta na dysze ale oni właśnie sprzedają lub jeżeli ktoś bierze za kilka tys rocznie środków to dają za darmo zaprawiarkę z dyszami więc pewnie dlatego ma takie zdanie. - Jak to mówią: każdy chwali swoje

Edytowany przez bolid20, 09 marzec 2012 - 11:23.

-----

#805 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 22:30

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jakby dawali zaprawiarke za kilka tys rocznie ŚOR, to mialbym już kilka ;) tyllko że nie mam żadnej...

#806 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 05:52

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? gdzieś to było że "dają" za darmo. Chyba w jakimś artykule w necie czytałem

#807 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 11:39

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Saszeta... spać nie możesz?:D kto to słyszał żeby o 5 wstawać:P

#808 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 20:02

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? dolozyc 2 rozpylacze i mamy zaprawiarke http://allegro.pl/Sh...&ars_rule_id=49
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#809 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 05:34

Saszeta... spać nie możesz? :D kto to słyszał żeby o 5 wstawać :P

o 5 to już jestem wyspany. Rzadko do 22 wytrzymuję :D

Do tego aplikatora to jeszcze zawór by się przydał. Ja w swoim mam i teoretycznie żeby dobra dawka wychodziła na ilość wysadzonych ziemniaków to powinienem dawać na 3 atm. A w praktyce daję 1 żeby mi wyszło 20 litrów na tonę sadzeniaka.

Edytowany przez saszeta, 11 marzec 2012 - 05:44.

#810 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:14

jakby dawali zaprawiarke za kilka tys rocznie ŚOR, to mialbym już kilka ;) tyllko że nie mam żadnej...

wejdź na stronę firmy co robi Prestige i zadzwoń do regionalnego przedstawiciela. Jak podpiszesz z nimi umowę że przez 5 lat będziesz brał od nich środki za minimum jakąś tam kwotę to dostaniesz za free zaprawiarkę.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Bolid dobrze gada. Nie dostaniesz zaprawiarki za to że bierzesz środków za kilka tysięcy rocznie. Dostaniesz jak weźmiesz samego Prestige albo Monceren za 20 tyś rocznie.
Do zaprawiarek pianowych najlepiej jako czynnik pianotwórczy spełnia się Ludwik płyn do naczyń.
Ogólnie zaprawiarka pianowa to nieporozumienie bo nie można precyzyjnie ustalić dawki a do tego piana włazi we wszystkie szpary i po dwóch sezonach sadzarka na złom. Ta zaprawiarka od Bayera to polski wynalazek, dysze opryskują ziemniaki na taśmie jak jadą w górę i robi się dokładnie taki sam syf w sadzarce jak przy pianowej.
W Grimme dysze są za redlicą jedna współbieżnie do kierunku jazdy druga przeciwbieżnie. Ma to dodatkową zaletę bo oprócz pokrycia ziemniaka zaprawą zostaje niejako zdezynfekowane siedlisko w którym kiełkuje sadzeniak. Zaprawiarka w czasie pracy u mnie w obrazkach.

#812 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 20:45

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? No tak jak Ty masz te dysze to jest fajnie bo sadzarka to prawie wogóle się nie ubrudzi. Generalnie to macie troche racji z tą pianową i corazbardziej przekonany jestem do tej z dyszami. A takie moje wnioski dla przyszłych czytających to: Jak ktoś ma mało kasy i nie planuje rozwijać się w kierunku kratofla to wystarczy pianowa bo nawet jak zgnije mu sadzarka to kupi używke za 700zł. A jak ktoś podchodzi do tego bardziej profesjonalnie to już lepiej zainwestować w "dyszową" .
-----

#813 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:40

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? my zaprawiamy ziemniaki ręcznym opryskiwaczem i jakoś idzie...a panowie jaka jest teraz cena ziemniaka? bo u mnie po niedzieli w końcu pójdzie pierwsza partia na sklep i nie wiem czego oczekiwać? jeśli są ceny w innym temacie to dajcie mi namiar bo jakoś znaleść nie mogę :mellow:

#814 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:38

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? http://www.agrofoto....400#entry905149
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#815 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 16:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? dziękuję :-)

#816 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 28 marzec 2012 - 05:43

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jakim biegiem sadzicie ziemniaki c 360 z czeską sadzarką??

#817 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:15

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 2-ką szosową i tak 1200 obrotów do 1600 zależy jakie ziemniaki bo jak duże to trzeba wolniej bo niechce czasami złapać.
-----

#818 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 29 marzec 2012 - 05:39

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? aha to ja,tak samo prawie 2bieg i od 1400do2000 ,próbowałem 3 ale za szybko niezdąży nabrać ziemniaka.

#819 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 05:20

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja i na 3 biegu sadzę. Ale bywa że i na 1. Wszystko zależy od sadzeniaka. Najlepsza prędkość dla tej sadzarki wg książki jest 5 km/godz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 23:39

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? niezłe sadzarki w dobrym stanie, gdyby ktoś szukał.
http://otomoto.pl/sa...an-A156786.html
http://otomoto.pl/sa...kl-A157307.html