Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#761 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 30 styczeń 2012 - 09:15

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? dokładnie kolego tak jak mówisz cena już wyższa na 100% nie będzie, ja sam jutro rano i w piątek jadę na sklepy, i to że jest mróz -15 to co z tego tyle że trzeba się szybciej ruszać pod sklepami, żeby nie na marzły ziemniaki po wierzchu. jak kończę objazd to człowiekowi tak gorąco że ogrzewania w samochodzie nie trzeba. :).

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 03:31
  •  

#762 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 11:33

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? bez izotermy teraz niczego raczej nie da się przewieść, no chyba, że dobrze wygrzaną osobówką bądź z gazem na pace, mi dzisiaj na przechowalni temperatura zeszła poniżej 4 stopni, przy czym jest na full zasypana - w nocy było -13, a zeszłej zimy temperatura nigdy mi nie zeszła poniżej 5 stopni ciekaw jestem czy to śnieg tak izolował, czy też promieniowanie ciepła z gruntu było mniej ograniczone przez mniejszą ilość ziemniaków

#763 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? taaa najważniejsze to pozbyć się pyry. Zamiast gdy jest okazja to doić handlarza. Do zielonej na giełdę sporo pyry przyjeżdża z kalisza i pewnie oni też zaopatrzyli się chociaż większość to nawet nie rozładowują tylko stoi na izotermie. A izoterma to 10-15 stopni wytrzyma a jak mróz już wejdzie to lipa.

I nikt nie powiedział że zaraz mrozy się kończą. U mnie w przechowalni 4-5 stopni a ziemniaka 1/3 pomieszczenia może :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:50

chociaż większość to nawet nie rozładowują tylko stoi na izotermie.

To na co czekają?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#765 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 04 luty 2012 - 10:18

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? chlopaki jak tam u was ziemniaki przechowywują sie w kopcach :)? dużo będzie strat na wiosne czy nie??

#766 Share hubert1984

hubert1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Zapewne mało kto zagląda do kopca przy tych mrozach

#767 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 04 luty 2012 - 11:47

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Zapewne mało to kogo interesuje w ogóle ;)

#768 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 04 luty 2012 - 12:03

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? o kopcach nic nie powiem, bo się na tym nie znam, ale swoje dwie pseudo przechowalnie muszę dogrzewać od tygodnia (jedna ma nieocieplone ściany i już powoli je przemraża), znajomi też mają problemy, ale nikt nie dogrzewa, ze względu na wysokie koszty (wrzucili ziemniaki do pomieszczeń o olbrzymiej kubaturze i poobkładali ziemniaki słomom lub włókninami), także chyba wszędzie będą duże stary albo jeszcze większe koszty

#769 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 luty 2012 - 15:28

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u mnie jest jeszcze okolo 150ton i schodzi tygodniowo okolo 2-3 ton.... cena okolo 4zl worek.... slabiutko......

Na zyski nie ma co liczyć... Powód do radości będzie jeśli uda się opróżnić przechowalnie..... Bo nie wyobrażam sobie tego wywozić i wywalać..... Ten sezon jest już stracony

Ale mogę pocieszyć niektórych tym, że z kim bym nie rozmawiał to redukuje areał ziemniaka nawet o połowe i sieje kukurydzę..... Także nie zdziwie się jeśli za rok o tej porze ziemniak będzie złotówę za kilo, a kukurydza sięgnie dna...... No ale tu jeszcze pogoda o wszystkim zadecyduje
www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#770 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 04 luty 2012 - 16:30

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja na pewno zwiększę jadalnego. W kopiec wsadziłem rękę wczoraj i wyjąłem orzeszki. A trochę ton tam leży. Pewnie znowu trzeba będzie kupować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 luty 2012 - 17:36

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Areał uprawy ziemniaka w Polsce wiele się nie zmniejszy - sporo osób zrobi jak saszeta. Sezonowcy wypadną. Martwi mnie to że mnóstwo sadzarek, kombajnów, kopaczek wywożone jest do "ruskich". To źle wróży na przyszłe lata...

#772 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:04

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jakiekolwiek zmiany w strukturze upraw w gospodarstwie nie zmniejszają ryzyka lecz wręcz przeciwnie narażają na dotkliwe straty o czym przekonało się w tym sezonie wielu plantatorów ziemniaków, w tym momencie nie sposób przewidzieć jak będą kształtowały się plony i ceny w nadchodzącym sezonie, jeszcze nie wiadomo jak przechowają się sadzeniaki, ja dzisiaj musiałem zacząć dogrzewać największą przechowalnię - ale mróz już zdążył mi poczynić spustoszenie, zważając na trudności z osiągnięciem zwrotu kosztów w tym sezonie trudno jest decydować się na jakiekolwiek inwestycje, a co ciekawe teraz obserwuję większy popyt na ziemniaki paszowe niż jadalne (sprzedaje to samo, ale z przeznaczeniem na paszę 50% taniej, im więcej zejdzie ziemniaka z rynku tym wyższe ceny osiągnę na wiosnę, zapewne na jedno wyjdzie ale przynajmniej zejście jest)

#773 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 04 luty 2012 - 20:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? saszeta tzn że ci zmarzły?, na 1 zł/kg to bym nie liczył chyba że znowu jakieś anomalie pogodowe będą ale żeby chociaż te 50/60gr było to przy dobrym plonie już coś z tego interesu jest, chociaż i tak szału ni ma...

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#774 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 05 luty 2012 - 07:54

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? no zmarzły. Może nie wszystkie ale dokąd ręką sięgam to kamienie. 70 cm słomy. Jeszcze nigdy tyle nie dałem.

#775 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:22

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? A jeszcze czymś okrywałeś czy tylko słomą? sama słoma na takie mrozy to trochę mało...

#776 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:47

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? słoma i podwójna folia

#777 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów

Napisany 05 luty 2012 - 18:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Było jeszcze jakimiś dywanami pookrywać coś by zawsze pomogło, szkoda jak świeżawe sadzeniaki, może wszystko nie zmarzło...

#778 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 05 luty 2012 - 18:12

sprzedaje to samo, ale z przeznaczeniem na paszę 50% taniej, im więcej zejdzie ziemniaka z rynku tym wyższe ceny osiągnę na wiosnę, zapewne na jedno wyjdzie ale przynajmniej zejście jest

zapomnij o wyzszych cenach wiosną. będzie tak samo albo tylko gorzej.
mróz obecny od prawie 2 tygodni jakos nie spowodowal wiekszych cen. spójrz na oferty. Dalej mozna kupic jadalny za 15gr.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#779 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 luty 2012 - 18:20

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? nie wiem jak u was ale u mnie wszyscy co maja areał ziemniaka 10 ha w górę to mają po 2-3 przechowalnie, wiec czasy kiedy to ludzie tylko kopcowali i nie mogli otworzyć kopców aż się mrozy nie skończyły minęły bezpowrotnie, a po za tym sam znam kolejnych najmniej 3 co budują następne nowe przechowalnie specjalnie pod ziemniaka..... co prawda u mnie króluje wczesny ziemniak, więc te budynki są z reguły budowane, żeby było gdzie skrzynki w stawiać i podkiełkowywać ale jak jest wczesnego dużo to i parę ha musi być na sadzeniaka późnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 05 luty 2012 - 18:23

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja tam ogółem mam mało ziemniaków,ale zawsze przykrywam kopce tak:
po wykiprowaniu lezały przez dzień na słońcu(sadzeniaki tylko)nie kopie sypie normalnie na pole ,potem słoma jakieś 10-15cm,nastepnie piasek 5-10cm,pod takim przykryciem leża do małych przyrozków,jak jest ooło -4 to przykrywam liściami z 10-20cm lub wiecej zależy od mrozu,i na to perz,łety zbierane po ziemniakach,wrazie mrozów zawsze dokłada liści kiedyś jak nie miałem to słoma,pod takim przyrycie jeszcze nigdy mi nie zmarzły,chyba że sie przykrywa jak będzie zapóżno w tym roku tak zrobiłem i troche mi zmarzło.