pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

bolid20    98

W moim regionie ziemniaka mniej i plon na pewno niższy będzie jak rok temu. Zresztą tak jak ktoś wyżej napisał detaliści zrezygnowali a Ci co mieli więcej to delikanie podnieśli nasadzenia. Ja jutro zaczynam kopać mniejsze ilości i dla detalu sprzedaje po 13/15kg. W poniedziałek dowiem się jaką cenę w tym sezonie na sklepie dostanę.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

W tym roku też będzie lipa , tak mi powiedział koleś co wysyła od kilku lat na wschód.. aktualnie młody w sklepach okolicznych 1zł-1.50zł za kg , w marketach po 69gr nawet.

 

Ziemniak na polu ładnie idzie , pogoda sprzyja.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie sucho totalnie wiec ziemniak nie rosnie jak powinien. W czasie kiedy w calym kraju byly ostatnie ulewy i burze, u mnie zero kropli. Tym samym ostatni porzadny deszcz prawie 3 tyg temu.

Na kiełkowanych bez osłony mam bardzo dużo bulw, ale jeszcze nie wyrośnietych jak powinny byc. Na pozniejszych jest mniej bulw - sucho. Zastanawiam sie ile razy pojdzie w tym roku fungicyd. Wczoraj na 3 raz poszło Infinito. A na gieldzie w lublinie dopiero teraz zrobilo sie duzo aut, glownie z okolic przemysla i jaroslawia czyli zaglebia na płd-wsch kraju. Cena 30-40gr, ruch słaby.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U Ciebie sucho a u mnie woda w niżej położonych miejscach stała. Pocieszam się faktem że okolica posadziła duuuużo mniej no i znowu pogoda ma duży wpływ - tam gdzie nie ma spadu plonu dobrego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie tez susza ale widzac pola oraz towar na gieldzie mozna stwierdzic cos innego,wczesny ma obecnie nie dobra a bardzo dobra wydajnosc(nie mowie tutaj o tych co zmarzly)mozna nawet powiedziec ze np denar nie kielkowany jest nie co gorszy niz kielkowany...

 

Moim zdaniem cena jest taka w wyniku kilku czynnikow :

1 skoczkowie na wczesnego na poludniu polski(rybitwy tansze od gield w centrum polski)

2 miedzy innymi faktem ze kto w zeszlym roku czekal z wykopkami to nie mial gdzie sprzedac

3 import!!!!

itd

czas pokaze co z tego wyjdzie,potrzebna jakas kleska(powodz lub susza) bo w przeciwnym razie bedzie kleska urodzaju

u mnie w okolicy wszyscy przewidywali powtorke sezonu,ja zabezpieczylem sie umowa z cena gwarantowana

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Import? Czyżby rolnicy w innych krajach dopłacali do swojego towaru? Wyprodukowanie, transport do Polski, sprzedaż za grosze... Oddanie za darmo nie pokryje kosztów transportu przy sprzedaży po naszych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przemol, bedziesz oddawal cos do zakladów?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

W tamtym roku export ziemniaka zmniejszył się prawie o 70%, zasypaliśmy się nikomu nie potrzebnym towarem stąd te ceny (tu nie chodzi o urodzaj czy nieurodzaj) jak nic nie ruszy tego roku w tym kierunku to będzie powtórka z rozrywki. Nic nie pozostaje jak tylko życzyc powodzenia w handlu detalicznym bo na hurcie znowu popłyniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Dokładnie tak było. Nawet przy nieurodzaju ziemniaka w kraju nie zabraknie. Będzie ujście na wschód to i z ceną będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Import? Czyżby rolnicy w innych krajach dopłacali do swojego towaru? Wyprodukowanie, transport do Polski, sprzedaż za grosze... Oddanie za darmo nie pokryje kosztów transportu przy sprzedaży po naszych cenach.

pewnie dopłacają. Brat kupił wczoraj 2 tiry starego francuza z ka. Pojechały bezpośrednio na pakowalnię dla marketów. W sumie 7 zestawów w tym tygodniu. 5 było krajowych ale z gazu. Żadnej roboty tylko pare telefonów a bicie ponad 100%. I właśnie tak działąją handlarze.

U mnie suszy nie ma :) . Tygodniowo ze 3-4 cm spada. Wiekszy problem to pryskanie bo trzeba celować

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

I pewnie poszły w kodzie polskiego producenta...

@ pawelec tak


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Kopiecie już na zimę?. Ja dzisiaj pierwszą próbę na polu zrobiłem, odmiana satina. 9,5t dużych i 800kg małych z 22arów.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja kopie ale mysle sprzedac to do listopada

nie wiem jak u was ale u mnie jesli ziemniak zostanie chociaz lekko uszkodzony od razu gnije mimo ze w polu jest bardzo sucho

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Mam podobnie - będą musiały trochę poleżeć na stercie po wykopaniu zanim trafią do worków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie zawsze leżą na stercie chyba że na bezpośrednią sprzedaż. Odparują i co ma zgnić to zgnije.

Już obniżyłem rating :lol: u siebie. Zapowiadało się tak ładnie. Plon oscyluje wokół 30 ton handlowego w mirandzie na ten moment. Wczoraj ukopałem przyczepę nicoli na 6 klasie i wychodzi też około 30 ton. Ale w tym roku czym większy piach tym ładniejsze ziemniaki więc na lepszym kawałku pewnie wydajność będzie gorsza. Nie ruszałem jeszcze satiny ale już nie spodziewam się rekordu :( .

Pytanie z innej beczki. Na jakich obrotach i przy jakiej szybkości kopiecie ankami? Oczywiście zależy od warunków polowych. Ale tak średnio na glebach łatwo odsiewalnych. Chodzi o 360, 4011 albo majorka bo są podobne

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

C 360 3polowa 1100-1400obrotów w zależności od ilości na górnej taśmie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

saszeta - u mnie czym większy piach tym gorsza nędza. Mam na ciężkiej ziemi sporo i tam nie spodziewałem się plonu a jednak się udało. Nie jest to plon rekordowy ale mogło być gorzej. Suchy koniec czerwca i lipiec zrobiły swoje. Na pocieszenie dodam że znajomy handlarz organizujący transporty na wschód i południe w tamtym roku sprzedał garść ziemniaków, w tym rusza od tego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

C 360 3polowa 1100-1400obrotów w zależności od ilości na górnej taśmie

przy workowaniu czy kopaniu luzem? Ja na 3 to jak jest mokro i nie chce się ziemia odsiewać. Bo tak to 4polowa albo 1 szosowa. I 1600 obrotów. Oczywiście kopanie luzem

 

@pawelo111 na lepszym kawałku cały dół redliny zgniły. I tak względnie bo pamiętam jak w lipcu w woderach chodziłem w ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

3512 2 polowa przy 1500 obrotach. w zeszłym roku próbowałem bellarosę 3 polową to zapychało od bulw w koszyczkach podających:)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@Saszeta do worka


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

7211, kopanie luzem, 4-5 polowa, 2000-2300obr - moze duzo, ale przy dobrej wydajnosci przyczepa D47 (5t) jest po 70 minutach, uszkodzeń mniej jak przy wolnym kopaniu. Wtedy tasma gorna i dolna jest pełna, nie ma gdzie reki wsadzic, widzieliscie w galerii zresztą. Oczywiscie tylko w warunkach sprzyjających


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie mam jeszcze zielone łęty ziemniaków jutro chce zastosować Reglone.

Moje pytanko brzmi;

Po jakim czasie po zastosowaniu Reglone mogę kopać ziemniaki?

I jak długo trwa zasuszanie ziemniaków po zastosowaniu srodka?

Z tego co widze to na pół hektara to koszt około 100 zł za Reglone.

Nie ma jakiś odpowiedników?, zamienników?

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

robimy przegląd taśmociągów. W jednym przy duzej ilosci ziemniaka, taśma zwalnia i ślizga się na bębnie, stara płócienna skonczyla żywot wiosną, teraz mam pcv. Co proponujecie garażowym tanim sposobem zamiast gumowania bębna? Jakaś farba porowata, czy cos innego..?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj