Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#721 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 25 październik 2011 - 18:55

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @xemit masz racje,nieszczescia lubia chodzic parami
@pawelec
po pierwsze to co rozumiesz przez stalych odbiorcow? male okoliczne sklepy?u nas sklepikarze tez umnieja liczyc i nie daja wiecej niz na gieldzie bo po co przeplacac.
Duze hurtownie,posrednicy? ja sadze bez wzgledu na cena i handluje z kupcami w ilosciach tylko tirowych z roznej czesci polski ale w tym roku prawie kazdy(prawie bo nieliczni biora) mowia ze u siebie maja troche drozej i nie oplaca sie przyjechac po towar a poza tym to inni sie wpie*******.
Eksporterom sie nie oplaca handlowac bo europa ma pyry i tyle.
O mozliwosci wygrywania przetargow mozna zapomniec bo koszty transportu sa wysokie a cena niska nawet w twoich stronach np w Areszcie sledczym w Lublinie,sprawdz tutaj http://www.sw.gov.pl...awy-warzyw.html
wynik http://www.sw.gov.pl...rzygnieciu.html
mozna tak wyliczac w nieskonczonosc ale kazdy moze sobie poszukac i przeanalizowac prognoze dostawcow

a po drugie to polski rolnik jest za biedny zeby zniszczyc swoj towar.

W tym roku padlo na warzywa i tyle, w poprzednich latach producenci cebuli, jakblek, kapusty itp dostali po d*pie a teraz my

Edytowany przez przemol87, 25 październik 2011 - 19:14.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 22:28
  •  

#722 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2011 - 19:53

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Czyli...... Jeśli jest za biedny by zniszczyć swoje uprawy, stanie się bogaty, na tyle by dotować wszelkie podmioty kupujące u niego towar.
Bo czymże jest sprzedaż poniżej kosztów zbioru, opakowań, sortowania, transportu i opłaty targowej. B)

#723 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:05

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Xemit ma rację. W Niemczech znajomy pracuje w gospodarstwie produkującym warzywa (1500ha) Jeśli coś nie idzie albo cena jest marna to się pole orze i nikt nie jęczy. Ciekawe kiedy u nas tak będzie. Za rok ratuje nas tylko kataklizm bo w innym razie znowu będzie za darmo. W mojej okolicy sezonowcy nie rezygnują z ziemniaka bo za drogo za sadzeniaki płacili (1800zł za t). Aktualnie kwalifikat około 1000zł za t więc wcale nie jest tak tanio.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 25 październik 2011 - 20:13

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Eee akurat poprzednie 2 lata dla producentów warzyw były dosyć udane, producenci zboża i mleka chyba mieli więcej powodów do narzekania... Ja u siebie już obserwuję zwiększone zasiewy zbóż, nie jednemu te ziemniaki bokiem wychodzą, także nie ma co prorokować co będzie za rok z pyrami bo to jeszcze sporo czasu.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#725 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 25 październik 2011 - 20:23

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? sam widzisz jak ktos ma 1500ha to moze sobie pozwolic na zaoranie kilkudziesieciu lub kilkuset ha ale w polsce sa inne realia, nasze rolnictwo jest za bardzo rozdrobnione a po za tym mamy taka mentalnosc...ze sie nie jednoczymy tylko spieramy
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#726 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 październik 2011 - 23:54

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? koledzy ziemniaki będą za darmo już nie będą tego roku drogie mimo tego żę tak przegniły w polu masakra poprostu tego roku jest:(

#727 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 26 październik 2011 - 07:52

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @super, na lubelszczyznnie nie zauwazylem zwiekszonego gnicia. gniją w takim stopniu jak kazdego roku, czyli niewielkim.
@przemol, mnie nie stać na to aby stawać do przetargów i ceną poniżej rynkowej wojować jakieś szkoły i areszty. Jak masz możliwość sprzedać drożej i taniej, to co wybierasz? :) Niech inni dają, których na to stać. Kiedyś ojciec zaopatrywał jednostkę wojskową w lublinie. Ilości średnie, ale cena była taka sama jak rynkowa u nas. A cena rynkowa u nas to 0,3-0,5zł/kg obecnie. Sprawdź elizówkę. To że ktoś ogłasza się w anonsach i chce sprzedać po 0,2zł (a jest sporo takich ludzi, tyle samo co chcą 0,5-0,7zł/kg) nie znaczy że cały rynek zbytu lubelski opiera się na takich cenach! Tu wśród producentów w mojej okolicy nie ma praktyki sprzedawania ze bezcen na tiry, mimo że te ilości tirowe są w każdym gospodarstwie. Każdy kiedyś zabiegał o odbiorców i na nich opiera swoją sprzedaż. Odbiorca w moim rozumieniu, to osiedlowe sklepy, typowe warzywniaki, detaliści na ryneczkach, większe delikatesy, samy, itd. Ikazdy z nas ma takich kilkanaście - kilkadziesiąt punktów, gdzie masz stałe dostawy kilka razy w tygodniu. Nie zależy mi na tym aby szybko sie pozbyć np 100t. Mam gdzie trzymać. regularne dostawy 3-4 w tygodniu od czerwca do marca/kwietnia. O to chodzi. Kiedyś zaopatrywaliśmy sieć znanych w lublinie sklepów sam. To były bardzo udana współpraca. Cena wyższa niż rynkowa i szło naprawde dużo towaru. Kązdy był zadowolony. Wydaje mi sie ze w tym regionie 'polski b', jest troche inaczej niz u was na zachodzie. Tam kazdy liczy zysk, nie ma stalej relacji producent-pośrednik, czy producent-klient bezposredni. U mnie mysle ze bardziej liczy sie staly równy towar od tego samego producenta na wciąż :) I tym samym mozemy i musimy sobie pozwolic na taką cenę.
I tak jak wczesniej wspominalem mimo że u was nawet po 0,2 nie idzie towar, to my dajemy rade po 0,5, a nawet wyzej. Fakt na waolnym rynku jest tez tani ziemniak, ale nie aż tak jak u was.

Jest tez druga strona. W tym roku na wiosne, gdy juz towar sie konczyl, a cena u was siegala 1,5zł/kg, ja sprzedawalem wciąż 1,1-1,2zł/kg, tym samym ludziom co przez wakaajce, jesien i zime. Nie moglem podnosic tak drastycznie cen, bo nie mialbym zbytu na mlode. Musze brac to pod uwage. Im bardziej zalezy na ziemniakach pozniejszych, na zime, wtedy idzie im najwiecej, a ja godząc się na takie dostawy w tym czasie, moge wypychać towar od czerwca do pazdziernikia, gdy jeszcze nie leżą w przechowalni. Wiec mysle ze to obupólna korzyść. Klient ma cały czas równy towar od tego samego producenta z wolno wzrastającą ale też wolno opadającą ceną, a my mam stały zbyt przez cały rok. Ale wolę taką stałą współpracę niż hustawkę na wolnym ryunku. I na tym opiera sie tu współpraca z odbiorcami. Tak jak mowilem wczesniej, w mojej i sąsiedniej wiosce jest nas 6-8 co daje około 200ha pyr. Każdy ma swój zbyt, nikt nikomu nie robi min czy głupich zagrywek, raczej pomagamy sobie, radzimy, itd. a jak ktos ma za duzo, dzielimy sie odbiorcami itd. I kazdy obecnie nie oddaje stałym odbiorcom ponizej 0,5zł/kg.
Mysle ze teraz kumacie o co mi chodzi.
pozdro :)

ps. kiedy zima? macie jakies prognozy od górali albo babci Stefci? :D

Edytowany przez pawelec, 26 październik 2011 - 07:59.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#728 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 26 październik 2011 - 12:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? To jakieś bajki 0,5zł za kg. Na rynku w Siedlcach Irga po 0,7zł a jak ktoś chce większą ilość to po 0,5zł. Pawelec sam oddawałeś Lorda po 0,2zł. 0,5zł to w tamtym roku o tej porze Bułgar płacił. Po 0,5zł to można sprzedać komuś kto potrzebuje 100-300kg.

#729 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 26 październik 2011 - 13:44

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? lorda sprzedalem po 0,2 (bylo ok 50t) bo nie mialem gdzie tego sprzedac i trzymać. poszło do posrednika ktory wygral przetarg na szkoły w powiecie. zreszta o tej porze nikt juz lorda nie chce u mnie. tylko vineta. Zadnych bajek nie ma :) przyjedz i zobacz. W tamtym roku nie sprzedałem 1 kg poniżej 90gr. Było 10ha.
obecnie tygodniowo 3-5t po 50gr.
ja wiem że i tak nie uwierzycie :) myslalem ze po wczesniejszym poście troche zrozumiecie na czym to polega. Przeciez nie musze przekonywać bo nie mam w tym zadnego interesu :)
bo po co sie chwalić że sprzedaje 2-3x drożej niż u was. wiadomo - gul rośnie. polska rzeczywistość ;)

Edytowany przez pawelec, 26 październik 2011 - 13:54.

#730 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 26 październik 2011 - 15:00

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Pawelec w polsce najważniejsze żeby być lepszym od sąsiada i "ch*j" :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 październik 2011 - 06:08

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? sprzedałęm wczoraj dwa woriki 30 kg po 60 gr za kg. Jak fajnie mieć tylko poł ha ziemniaków. :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#732 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 28 październik 2011 - 21:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? u nas cena od 30 do 50 groszy za kg tak się trzyma od początku września

#733 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 28 październik 2011 - 21:20

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @przemol nie myślałeś choćby nad kontraktowaniem na chipsy (leys grodzisk maz, ew cranchips)?

#734 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 29 październik 2011 - 10:02

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? obczajcie jaki ruch się zrobił na allegro: :lol:
sadzarka 2 remprodex
http://otomoto.pl/re...03-A101982.html
sortownik remprodex
http://otomoto.pl/re...616-A98912.html
formownica 4 remprodex
http://otomoto.pl/re...s75-A98572.html
sadzarka 4 remprodex
http://otomoto.pl/re...75t-A98568.html
formownica 4 remprodex
http://otomoto.pl/re...fo-A104045.html

wszystkie używki ale w niezłym stanie i wcale nie stare, i co najważniejsze to prywatne oferty.
koniec ziemniaka?

i jeszcze tu:
http://allegro.pl/so...1883600951.html '..sprzedaję ponieważ rezygnuję z produkcji ziemniaka...'

Edytowany przez pawelec, 29 październik 2011 - 10:26.

#735 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 29 październik 2011 - 13:54

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ludzie sprzęt na większy wymieniają :D za tegoroczny zysk sobie kupią nowe maszyny:P

#736 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 29 październik 2011 - 16:11

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dla entuzjastów ziemnióra:

"... nic się stało, ... nic się nie stało" hej ;)

#737 Share avens

avens

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 październik 2011 - 09:15

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Oddaje ktoś ziemniaki firmie Onix z wielkopolski??? Zostało mi ok 40t ziemniaka. Na wzrost ceny nie licze. Po okolicy nie sprzedam takiej ilosci w rozsądnej cenie, gdyż rynek jest przesiąknięty handlarzami który towar przerzucają z wrocławskiej giełdy (a tam wiadomo jak z cenami warzyw i nie tylko), z drugiej strony nie oplaca mi sie sprzedawac po 0,4zł/kg z dowozem do klienta jak to robia handlarze, wiadomo z jakiej przyczyny. Do tego przegrałem przetarg w okolicznym szpitalu z którym wiązałęm nadzieje na zbyt w rozsadnej cenie. Firma którą wymienilem w piersztm zdaniu oferowała 0,25zł/kg. Jak dla mnie cena ok, gdyz co mialem zarobic w tym roku to zarobilem. Reszte oddałbym hurtowo i zamknął juz ten temat na ten rok. Moze znacie jakies inne punkty skupu, badz firmy ktore sa zainteresowane skupem ziemniaka? Chetnie porozmawiałbym z jakims rekinem biznesu w sensie osobą która oddaje ziemniaki w takie miejsca, gdyz nigdy tego nie praktykowalem. Pozdrawiam.

#738 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 30 październik 2011 - 16:35

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? pawelec masz rację z tą sprzedażą w takich cenach, ja robię tak samo, może nie sprzedaje po 0,5zł ale po 0,4zł może być jak na ten rok chociaż człowiek zaplanował wszystko to i tak nie idą jak w tamtym roku a to przez to że się urodziły i ludzie nasadzili jak opętani, mam 15 punktów i w tamtym roku 400 worków tygodniowo schodziło nie sprzedawałem drożej niż 18zł za worek, a w tym roku tygodniowo ledwie do 200 dobijam(skoczki zrobiły swoje) .dodam że ziemniaka jest dużo a chętnych do wożenia na moje miejsce jest pełno ale nie zmieniają mnie bo wiedza że towar pewny i nie skaczą ceny jak głupie. tak chciałbym kiedyś zrobić żeby pyry były co roku w granicach 60-90gr za kg. Myślę że to by było dobre. nadwyżki muszę sprzedać ale co i jak to sam nie wiem. Sprzedałbym komuś komu zależy ale na jakości a nie na cenie.

Edytowany przez pmichal56, 30 październik 2011 - 16:36.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#739 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 10:48

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Miał ktoś z was Ingrid?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 listopad 2011 - 16:32

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ja mam

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych