Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#661 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 02 październik 2011 - 20:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 20gr - czyli na wasze - 3zł/15kg, lord, 30t tygodniowo.
sprzedaje w 25kg, nie chce mi się bawić w 'piętnastki'.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 10:14
  •  

#662 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 02 październik 2011 - 22:00

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Masz szczęście że to od Twojego chcenia zależy w jakim worku sprzedajesz. W moich stronach nie ma szans na sprzedaż w ziemniaka w worku większym niż 15kg. Klient nasz pan...

Irga, Irys idzie od 4 do 5zł za worek z tym że kupujący najpierw sprawdza walory smakowe towaru a potem zakupuje większe ilości głównie na stołówki, do miasta po blokach itp.

Zgadzam się z saszetą ale tylko po części. Nie ma sensu dokładać robocizny i worków do takiego interesu: 1zł za 15kg. Z drugiej strony pewne jest że zboże się wykołysze gdy zostawimy 40-50t ziemniaków na polu. Będąc na miejscu tych którzy oddają "za darmo" pewnie rozwiózł bym owe ziemniaki po polu w ilości 10-15t na hektar.

Sezonowcom również się urodziło pod krzakiem, niektórym więcej niż wam się wydaje. Widzę co się dzieje w mojej okolicy. Znajomy 8 lat nie sadził a w tym roku 3ha. Poszłoby wszystko gdyby nie urodzaj na wschodzie. Kto ma kawałek piwnicy ten układa w workach żeby jak najwięcej weszło. Nie ma co liczyć że cena w lutym - marcu skoczy. Oby nie było tak że handel ziemniakiem zaniknie aż do wczesnych.

#663 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 03 październik 2011 - 16:42

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wg,mnie najmniejsza cena ,zeby miec jakis zarobek to 50gr/kg,ostatecznie 40,ale sprzedając po 30 i mniej trzeba by do tego dołożyć,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 październik 2011 - 17:59

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Ale macie pomysły rozwozić pyrki po polach zamiast nawozu. Teraz jak już urosły to nie ma innego wyjścia jak je wykopać i zepchnąć za co dają, Dla co niektórych taka nauczka jest bardzo dobra i mam nadzieję że odbiją im się te ziemniaki czkawką jak umiaru w sadzeniu nie znają. A pamiętam na początku lipca jak co nie którzy tutaj przewidywali takie kokosy za ziemniaki o tej porze no cóż trochę się przeliczyli.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#665 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 03 październik 2011 - 19:00

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ale kupcy nie dają ile chcą tylko ile ty chcesz. W zeszłym roku były bardzo drogie a ludzie raczej mniej nie jedli.
Znajomy pośrednik oddaje po hurtowniach po 3,5-4 zł i sprzedaje ok 30 ton tygodniowo. Po 3 zł to pewnie w miesiąc bym wszystkich się pozbył. No ale jeść zimą trzeba

#666 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 03 październik 2011 - 19:24

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Miałby ktoś na sprzedasz ziemniaki? (głupie pytanie) :D
Chodzi mi o jasne, konkretniej Irga.

#667 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 03 październik 2011 - 19:47

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Uruchom szare komórki i przypomnij sobie ubiegły rok, dowiesz się dlaczego były drogie. spożycie ziemniaków jest co roku na podobnym poziomie, mało tego ma tendencje spadkową, liczb nie będę przytaczał bo dokładnie nie pamiętam ale cena nie ma na nie żadnego albo minimalny wpływ. Jak pośrednik sprzedaje po 3.5 4 zł to po ile musi je kupić żeby coś mu z tego zostało? bo chyba raczej charytatywnie nie jeździ? Kupcy płacą tyle ile ja chce?? Cene ustala rynek i ja czy ty nie ma na to żadnego wpływu możesz sobie jechać na giełde i wystawić cene nawet 1pln/kg co z tego jak nic nie sprzedasz. Zresztą ciesz się że nie mieszkasz w takim zagłębiu ziemniaczanym jak ja, bo byś sprzedawał po 2pln/15 kg i jeszcze byś się cieszył że ktoś wogóle chce kupić.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#668 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:01

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Skoro w zagłębiu ziemniaczanym lubicie pracować za darmo to wasza sprawa. Wystarczy trzymać cenę a nie cwaniakować że udało mi się sprzedać a sąsiad na pole wywozi.. Kto zaniża ceny? Właśnie wy w tym zagłębiu. Znajomy naganiacz już kilka razy proponował Mołdawom ziemniaki po 90-100 dolarów za tonę ale oni wolą jechać na centralną Polskę i załadować się "za darmo". Taki rok, dużo ziemniaka ale ludzie... nie dawajcie się dobrowolnie okradać. Przyjechał do mnie handlarz i oferował 0,18 gr za irgę. Wyjechał szybciej niż wjechał na podwórko.

#669 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:01

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Pewnie kupuje u nas czyli w centrum polski..
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#670 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 03 październik 2011 - 21:34

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? kalkulacje i obliczenia{dochód jako taki} nasze mogą jeszcze trochę poczekać,pewnie do przyszłego albo jeszcze następnego roku ale co tam sadzimy i sadzić będziemy pyry tylko miejmy nadzieję ze ci co nie sadzili powrócą do stanu z przed roku tzn.odechce im się. ja na następny rok 7.2ha sadzę bo ziemniaka jest gdzie sprzedać.I życzę powodzenia wszystkim co z pyra żyją, oby następne lata były lepsze. :) :)

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 04 październik 2011 - 08:22

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? powiem wam hita. dowiedzialem sie ze znajomy co ma ok 25-30ha ziemniaka co roku, sprzedaje obecnie 50-60gr w hurcie :D można?
ja w sumie 40-50gr, ale to troche mniejszy hurt. lord po 20gr juz sie skonczyl ;)

#672 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 04 październik 2011 - 08:49

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Cena ceną i lokalizacją
A ile w waszej okolicy jest ha ziemniaka jadalnego?może sprzedaje do hurtowni z dowozem lub na umowę?
Np nas Solan kupuje po 24gr netto luzem od 35mm
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#673 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 październik 2011 - 11:49

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Trochę nierealne te 50-60 gr chyba że... sprzedaje na bazarze :P Pawelec napisz coś więcej o miejscu sprzedaży i ilościach bo normalnie aż mi się nie chce wierzyć.

#674 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 04 październik 2011 - 12:02

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? tu w promieniu 5km jest nas kilku gdzie łącznie będzie około 100ha jadalnego. ten o kim wspominam, jest największy. W zasadzie wszyscy zaopatrują (w tym i ja) sklepy, warzywniaki, targi rynki i ryneczki w lublinie i okolicznych mniejszych miasteczkach.
O ilościach nie wiem dokładnie, ale skoro ma ok 20ha na przechowalnie, to sami wywnioskujcie ile tego ma. Jeśli cena w detalu w lublinie waha się w granicach 1zł/kg, to tak się przyjęło że połowa jest dla producenta a połowa dla detalisty, więc 60gr jak najbardziej realne.
Ja w zimie max 10t na tydzień mam zamówień, myślę że u niego co najmniej 2x tyle.
przemol, tu raczej nikt z szanujących się producentów nie sprzedaje do hurtowni za grosze. Każdy ma swoich odbiorców od lat.

#675 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 październik 2011 - 19:11

Uruchom szare komórki i przypomnij sobie ubiegły rok, dowiesz się dlaczego były drogie. spożycie ziemniaków jest co roku na podobnym poziomie, mało tego ma tendencje spadkową, liczb nie będę przytaczał bo dokładnie nie pamiętam ale cena nie ma na nie żadnego albo minimalny wpływ. Jak pośrednik sprzedaje po 3.5 4 zł to po ile musi je kupić żeby coś mu z tego zostało? bo chyba raczej charytatywnie nie jeździ? Kupcy płacą tyle ile ja chce?? Cene ustala rynek i ja czy ty nie ma na to żadnego wpływu możesz sobie jechać na giełde i wystawić cene nawet 1pln/kg co z tego jak nic nie sprzedasz. Zresztą ciesz się że nie mieszkasz w takim zagłębiu ziemniaczanym jak ja, bo byś sprzedawał po 2pln/15 kg i jeszcze byś się cieszył że ktoś wogóle chce kupić.

Drogie były bo hasło powódź zrobiło swoje i cała żywność była droga. Na pewno nie dlatego że brakowało bo ziemniaka było pełno.
I owszem to nie kupcy ustalają ceny tylko rolnicy (to jest właśnie rynek) bo chcą się na siłę pozbyć więc prawie dopłacają żeby ktoś od nich wziął. A każdy pośrednik patrzy żeby jak najwięcej zarobić małym kosztem. I znajduje baranów co mu prawie darmo oddają

Edytowany przez saszeta, 04 październik 2011 - 19:11.

#676 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 04 październik 2011 - 20:16

Cena ceną i lokalizacją
A ile w waszej okolicy jest ha ziemniaka jadalnego?może sprzedaje do hurtowni z dowozem lub na umowę?
Np nas Solan kupuje po 24gr netto luzem od 35mm

@przemol ale z jakim terminem płatności? i pewnie to tylko z umowami?

#677 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 04 październik 2011 - 20:49

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? no to macie fajnie koło tego lublina, ja tez mam stałych odbiorców, ale teraz zejścia nie ma bo roznoszą po blokach pyry i jest po prostu klapa, czekam na konkretną zimę. u nas jest tyle pyra że masakra dlatego taka cena, jedni drugim psuja rynek bo każdy chce sprzedać.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#678 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 04 październik 2011 - 21:12

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? @SEBASTIAN ja już z nimi nie handluje ale moim znajomi,pododno płac po kilku dniach,skrobia od 14..info w drugiej ręki więc najlepiej sam sprawdź u źródła
@SAszeta w zeszłym roku sprzedawałes powyżej złotówki a teraz dużo taniej, więc jak to jest skoro to ty ustalasz cenę?zmniejszyły ci się koszty produkcji itp.
Ani ty, ani ja nie mamy większego wpływu na cenę, która jest ustalana przez rynek a dokładniej przez stosunek popytu do podaży. Może u ciebie i@Pawelca nie ma konkurencji ale u nas jest całkiem inaczej

#679 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 04 październik 2011 - 21:16

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Koledzy apeluje ogarnijcie sie!!! trzymajcie cene a nie sponsorujcie pośredników którzy śledzą giełdy, ceny i gdzie jeszcze taniej kupić głośno się smieją i kase trzepią czy w sklepach typu biedronka czy lidl ziemniaki są po20- 30gr? nie po 80-85gr albo i lepiej ;[ ekologiczne zdziwiłem sie aż po 3.50 :blink: fakt narosło ich ale paliwo, nawozy , węgiel itd też poszły do góry w porównaniu do zeszłego roku a żyć trzeba .ustalcie z innymi z wioski,okolicy żeby po niżej pewnej ceny nie sprzedawali ale tak jak poprzednicy napisali najgorsi są sąsiedzi którzy widzą że to ma cene to trzeba sadzić albo siać ,i wypychać bo niemają gdzie trzymać,niemają sprecyzowanej działalności i puzniej są efekty gdyby każdy miał swoich stałych odbiorców (tak jak ja i większość z Was)to by prawie tego prtoblemu nie było by wiedział ile mniej więcej sadzić i cena by była inna bo każdy siebie szanuje . Pozdrawiam hodowców ziemniaka :)
Ps. ma ktoś z was odmiane INOWA ?
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 05 październik 2011 - 07:49

tu w promieniu 5km jest nas kilku gdzie łącznie będzie około 100ha jadalnego. ten o kim wspominam, jest największy. W zasadzie wszyscy zaopatrują (w tym i ja) sklepy, warzywniaki, targi rynki i ryneczki w lublinie i okolicznych mniejszych miasteczkach.
O ilościach nie wiem dokładnie, ale skoro ma ok 20ha na przechowalnie, to sami wywnioskujcie ile tego ma. Jeśli cena w detalu w lublinie waha się w granicach 1zł/kg, to tak się przyjęło że połowa jest dla producenta a połowa dla detalisty, więc 60gr jak najbardziej realne.
Ja w zimie max 10t na tydzień mam zamówień, myślę że u niego co najmniej 2x tyle.
przemol, tu raczej nikt z szanujących się producentów nie sprzedaje do hurtowni za grosze. Każdy ma swoich odbiorców od lat.

To galancie jak u was w sklepie jest 1zl w moim sklepie i ogólnie całym mieście około 40-60 gr :D