pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

poosa21    856

W grudniu troche słabiej bo około 4t/tydzień, a w listopadzie to nawet 43t poszło. Prawie wszystko po 40gr/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zejście delikatnie lepsze. również 40gr/kg


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

zejscie praktycznie bez znaczacych zmian,do dzisiejszego dnia w grudniu sprzedalem 49ton(jadalny i paszówka) i dzisiaj laduje 21t. W zasadzie wieksza czesc z domu(2,5 netto zł za worek),reszta z dowozem.

 

U mnie ci co mowili ze za pol darmo nie oddadza dochodza do wniosku ze źle zrobili. Ziemniaki zaczynaja rosnac a cena bez zmian

 

PS

na broniszach mozna kupic niemca ;[

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Broniszach ziemniaka dużo a klienta mało przez to zejscie kiepskie... Ceny to róznie: ostatnio mniejsze ilosci 4zł, wieksze 3,5zł a handlarze biorą od 3zł do 2zł. W tamtym roku i do hurtowni brali, czasami ktoś z litwy, ukrainy albo estonii a teraz nic a nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

na dzień dzisiejszy nie na kto dać 20 groszy za kg. W ogłoszeniu po 10 groszy za kg się ludzie ogłaszają ---100 zł tona.Małopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

pare dni po -30 i ziemniaki[i inne warzywa] od razu podrozeja, sporo zamarznie i problem nadprodukcji sie skonczy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No żebyś się nie zdziwił...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

jesli 21 to twoj wiek , to taki mroz znasz tylko z opowiadan, wiec zebys sie nie zdziwil...

wez worek ziemniakow i wystaw w nocy na mroz -mozesz przykryc plandeka samochodowa i wyobraz sobie ze stoisz na gieldzie, albo zapal ciezarowke przy -30, moze gdzies nad morzem tak nie bedzie ale u nas na poludniu czy na wschodzie to realny scenariusz.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Taa bo przy -30 wszyscy sklepikarze nagle odpalają swoje samochody i lecą uzupełniać swoje zapasy ziemniaka... pomyśl trochę. Jak zapowiadali mrozy to każdy narobił zapasów za parę groszy i na te pare dni spokojnie mu starczy, a jak przybraknie to jeden telefon i przywiozą mu rolnicy na miejsce ocieplonym samochodem i jeszcze ładnie mu podziękują za to że raczył do nich zadzwonić i kupić także nie licz że dzięki tym paru dniom przymrozku cena jakoś niesamowicie skoczy, gdyby takie mrozy przyszły na początku grudnia i do tego śniegi i nie przejezdne drogi to może coś by to na cene pomogło...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

dokładnie kolego tak jak mówisz cena już wyższa na 100% nie będzie, ja sam jutro rano i w piątek jadę na sklepy, i to że jest mróz -15 to co z tego tyle że trzeba się szybciej ruszać pod sklepami, żeby nie na marzły ziemniaki po wierzchu. jak kończę objazd to człowiekowi tak gorąco że ogrzewania w samochodzie nie trzeba. :).


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bez izotermy teraz niczego raczej nie da się przewieść, no chyba, że dobrze wygrzaną osobówką bądź z gazem na pace, mi dzisiaj na przechowalni temperatura zeszła poniżej 4 stopni, przy czym jest na full zasypana - w nocy było -13, a zeszłej zimy temperatura nigdy mi nie zeszła poniżej 5 stopni ciekaw jestem czy to śnieg tak izolował, czy też promieniowanie ciepła z gruntu było mniej ograniczone przez mniejszą ilość ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

taaa najważniejsze to pozbyć się pyry. Zamiast gdy jest okazja to doić handlarza. Do zielonej na giełdę sporo pyry przyjeżdża z kalisza i pewnie oni też zaopatrzyli się chociaż większość to nawet nie rozładowują tylko stoi na izotermie. A izoterma to 10-15 stopni wytrzyma a jak mróz już wejdzie to lipa.

 

I nikt nie powiedział że zaraz mrozy się kończą. U mnie w przechowalni 4-5 stopni a ziemniaka 1/3 pomieszczenia może :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

chociaż większość to nawet nie rozładowują tylko stoi na izotermie.

 

To na co czekają?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

chlopaki jak tam u was ziemniaki przechowywują sie w kopcach :)? dużo będzie strat na wiosne czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

o kopcach nic nie powiem, bo się na tym nie znam, ale swoje dwie pseudo przechowalnie muszę dogrzewać od tygodnia (jedna ma nieocieplone ściany i już powoli je przemraża), znajomi też mają problemy, ale nikt nie dogrzewa, ze względu na wysokie koszty (wrzucili ziemniaki do pomieszczeń o olbrzymiej kubaturze i poobkładali ziemniaki słomom lub włókninami), także chyba wszędzie będą duże stary albo jeszcze większe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKARD    0

u mnie jest jeszcze okolo 150ton i schodzi tygodniowo okolo 2-3 ton.... cena okolo 4zl worek.... slabiutko......

 

Na zyski nie ma co liczyć... Powód do radości będzie jeśli uda się opróżnić przechowalnie..... Bo nie wyobrażam sobie tego wywozić i wywalać..... Ten sezon jest już stracony

 

Ale mogę pocieszyć niektórych tym, że z kim bym nie rozmawiał to redukuje areał ziemniaka nawet o połowe i sieje kukurydzę..... Także nie zdziwie się jeśli za rok o tej porze ziemniak będzie złotówę za kilo, a kukurydza sięgnie dna...... No ale tu jeszcze pogoda o wszystkim zadecyduje


www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja na pewno zwiększę jadalnego. W kopiec wsadziłem rękę wczoraj i wyjąłem orzeszki. A trochę ton tam leży. Pewnie znowu trzeba będzie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Areał uprawy ziemniaka w Polsce wiele się nie zmniejszy - sporo osób zrobi jak saszeta. Sezonowcy wypadną. Martwi mnie to że mnóstwo sadzarek, kombajnów, kopaczek wywożone jest do "ruskich". To źle wróży na przyszłe lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakiekolwiek zmiany w strukturze upraw w gospodarstwie nie zmniejszają ryzyka lecz wręcz przeciwnie narażają na dotkliwe straty o czym przekonało się w tym sezonie wielu plantatorów ziemniaków, w tym momencie nie sposób przewidzieć jak będą kształtowały się plony i ceny w nadchodzącym sezonie, jeszcze nie wiadomo jak przechowają się sadzeniaki, ja dzisiaj musiałem zacząć dogrzewać największą przechowalnię - ale mróz już zdążył mi poczynić spustoszenie, zważając na trudności z osiągnięciem zwrotu kosztów w tym sezonie trudno jest decydować się na jakiekolwiek inwestycje, a co ciekawe teraz obserwuję większy popyt na ziemniaki paszowe niż jadalne (sprzedaje to samo, ale z przeznaczeniem na paszę 50% taniej, im więcej zejdzie ziemniaka z rynku tym wyższe ceny osiągnę na wiosnę, zapewne na jedno wyjdzie ale przynajmniej zejście jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

saszeta tzn że ci zmarzły?, na 1 zł/kg to bym nie liczył chyba że znowu jakieś anomalie pogodowe będą ale żeby chociaż te 50/60gr było to przy dobrym plonie już coś z tego interesu jest, chociaż i tak szału ni ma...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

no zmarzły. Może nie wszystkie ale dokąd ręką sięgam to kamienie. 70 cm słomy. Jeszcze nigdy tyle nie dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A jeszcze czymś okrywałeś czy tylko słomą? sama słoma na takie mrozy to trochę mało...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj