Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

1454 odpowiedzi na ten temat

#581 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:07

jaką pojemność zbiornika ma anna??podobno 1500kg??
ale to gdy normalnie nasypie pełny kosz,cy gdy troche bedzie na górze na taśmie?
wie ktoś??

mi się więcej jak 1300 nie udało nigdy założyć na ankę. Załadowana do samej góry że aż przelatywały. Podniesiona maksymalnie. Ostatnio wykopałem 6 ton/h we dwóch na taśmie. Założone obydwa koła przyspieszające do totolotka. Ale taśma dolna nie wytrzymała. Więcej według mnie niemożliwe i to były w miarę sprzyjające warunki.
Wcześniej bez kół przyspieszających przy plonie 42-45ton totolotek stawał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Dzisiaj, 10:24
  •  

#582 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:11

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? jesli chodzi o wydajnosc anny to jest ona uzalezniona od wydajnosci ziemniakow oraz kamieni oraz dlugosci pola
u mnie sa chetni na ziemniaka ale placa po 10gr :lol: ale i tak zejscie na Zjazdowej jest niemal zerowe,export stoi bo sami zobaczcie oferty sprzedazy ziemniakow w rosji (http://doska.zol.ru/smdk_140.html) 5000-8000rubki/tona w zaleznosci od lokalizacji wiec szału nie ma
co do gnicia to i siebie zauwazylem ze gnija te ktore zjadla zaraza,zreglonowane sa bez zarzytu
@limusine slyszalem ze w twoich stronach juz zaczynaja talerzowac kartofle, kapuste zrabali juz pare tygodni temu..
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#583 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 wrzesień 2011 - 21:24

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U mnie kopanie może się zacznie dopiero w tym tygodniu.

Na który stopień wytrząsywania macie ustawione anny na dolnej taśmie? Bo w tym roku chciałbym zwiększyć (2 osoby ledwo nadążają wybierać grudy mimo niskiej prędkości) ale nie wiem o ile można i co będzie jak za dużo przestawię.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 00:19

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wydajnosc anny - rzecz względna; zależna od plonu, warunków glebowych, pogodowych, logistyki odbioru na przyczepy.
u nas najszybciej w godzinę kopię pełną D47 + zakładki - tj. 4 superpełne zbiorniki anny. Wtedy jest około 5t, +/- 100kg.
Czyli 5t na godzinę, ale musi być dobry plon (pow 40t) i ziemia ładnie 'przesiewająca' się.
W ciągu dnia normalnym tempem w takich warunkach jestem w stanie wykopać 8 przyczep na luuuzie; z przerwą na obiad. B)
Rekord to 11-12 przyczep, ale wtedy zestaw chodził 12h bez przerwy, no i musi być stały odbiór ziemniaka, aby nie było niepotrzebnego przestoju. :D

pamiętacie jak kiedyś pytałem o strop w przechowalni?
zrobiliśmy konstrukcję drewnianą bez podpór w dwóch pomieszczeniach o wym 14x8m w każdym. Od spodu i z wierzchu płyta wiórowa impregnowana, w środku wełna 15cm. Bedzie? :lol:
wentylacja to 6 wentylatorów fi 15cm; po jednej stronie ściany dłuższej. Da radę?
Modernizacja w ciężkim okresie, ale cóż... ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#585 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 07:59

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? mogłeś dać folią zaraz pod wełnę. Strasznie wodą nasiąka a wilgoć z ziemniaków na początku jest spora. I jak pamiętam nie masz posadzki a od spodu też ciągnie. 15 cm wełny spokojnie wystarczy. Ja mam dom szkieletowy z osb, wełna 15, osb. Jeszcze mróz nie wszedł a ziemniaki też oddają ciepło

#586 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 15:56

jesli chodzi o wydajnosc anny to jest ona uzalezniona od wydajnosci ziemniakow oraz kamieni oraz dlugosci pola
u mnie sa chetni na ziemniaka ale placa po 10gr :lol: ale i tak zejscie na Zjazdowej jest niemal zerowe,export stoi bo sami zobaczcie oferty sprzedazy ziemniakow w rosji (http://doska.zol.ru/smdk_140.html) 5000-8000rubki/tona w zaleznosci od lokalizacji wiec szału nie ma
co do gnicia to i siebie zauwazylem ze gnija te ktore zjadla zaraza,zreglonowane sa bez zarzytu
@limusine slyszalem ze w twoich stronach juz zaczynaja talerzowac kartofle, kapuste zrabali juz pare tygodni temu..

Blisko mnie to nie ale słyszałem że jakiś tam znajomy kogoś tam talerzował ale to raczej tacy którym kartofle nie wypaliły jak masz 10-15t z ha to też bym nie kopał :D na 100% nie potwierdze jedynie pogłoski.

#587 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 17:01

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? wiecie co ziemniaki w krakowie na gieldzie sa po 10 groszy masakra lepiej ichj wogole nie kopac

#588 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 18:02

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 2 letni denar 60 ton/ha także ładnie nie mam już kopców. nie gniją mocno gdyż na piaskach sadzone za morko nie było. Za to wineta stara to troszke porazka połowa denara. Ale i tak nie mam gdzie ich składować :D
Mój Wladimirec podbija świat

#589 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 08 wrzesień 2011 - 18:06

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? tak zapytam jak szacujecie ten plon? ważycie wszystko czy tak na oko? Bo u nas wczesne odmiany to po prostu to co się sprzeda, a póxnie przez wagę idą
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#590 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 18:15

U mnie kopanie może się zacznie dopiero w tym tygodniu.

Na który stopień wytrząsywania macie ustawione anny na dolnej taśmie? Bo w tym roku chciałbym zwiększyć (2 osoby ledwo nadążają wybierać grudy mimo niskiej prędkości) ale nie wiem o ile można i co będzie jak za dużo przestawię.

Spróbuj płycej kopać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 19:44

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja kopie w worek 15 kg i waze na kombajnie wiec wiem dokladnie jaka mam wydajnosc,
U mnie denar w CB z 37arow oddal 1650 workow 15kg(kaliber 50+) + 3tony sadzeniaka i drobnego + ok 1 tona odpadow...
A to co pojdzie na przechowalnie to zliczam jak sprzedam
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#592 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 19:53

tak zapytam jak szacujecie ten plon? ważycie wszystko czy tak na oko? Bo u nas wczesne odmiany to po prostu to co się sprzeda, a póxnie przez wagę idą

Ja po wykopaniu wyliczyłem :D Tyle przyczep dało z takiego areału tyle wchodzi na przyczepe i gotowy plon
Mój Wladimirec podbija świat

#593 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 20:04

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? ja liczę co sprzedam. Worek zawsze 15,2 kg. A na przechowanie to przyczepy liczę. Zawsze podobnie załadowana to mniej więcej wiem ile zwiozłem. A dokładniej to po sprzedaży

#594 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 20:22

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? 10 groszy.... wiecie może czy już wschód bierze ziemniaki? Jeżeli tam się coś nie ruszy to nie wiem... chyba będzie trzeba po polu rozwozić:/

#595 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:27

wiecie co ziemniaki w krakowie na gieldzie sa po 10 groszy masakra lepiej ichj wogole nie kopac

zonk na pewno sprzedaje grubo ponad 1 zł B)
wschód bierze ale ma wymogi i to spore a cena bez rewelacji
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#596 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 20:41

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? a wlasnie, co z zonkiem? :blink: gdzie jego nowosci ziemniaczane? :blink:
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#597 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 wrzesień 2011 - 08:46

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? Chyba dostał bonus od jakiegoś moderatora w zamian za jedną ze swoich teorii albo opinii... ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#598 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 11:09

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? zonk ma 100% ;)

#599 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 14:46

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? W piątek zacząłem sezon ziemniaczany 2011 dopiero :D w piątek ukopane 3 przyczepy i w sobote 5. czyli w przechowalni już jakieś 45 ton (na oko) niestety nie umiem sie określić ile wykopałem ale -+ hektar :) odmiana to Jelly :), a jak tam u was :)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 15:06

zaczęliście już sezon ziemniaczany ?? U mnie LORD kopany po zakończeniu wegetacji - 50 - 55t/ha prawie wszystko handlowy, VINETA - 45t/ha. Aż się zdziwiłem bo u mnie nie było dużo deszczu, bałem się że Vineta szybko padnie. Plon nie jest zawyżany, dodam że w zeszłym roku było 30t/ha.