pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

k61wp    0

ja w sobotę ruszam w Lorda & Vinetę - zapowiada się OK

 

powoli ustawiam sobie odbiorców po 50gr/kg więc powinno być cacy.

 

Grunt to trzymać cenę :)


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ja kopie juz drugi dzien na przechowalnie i w mojej okolicy juz powoli ruszaja wykopki na zime...moze dzieki temu Zjazdowa sie odblokuje

jaka ksztalkuje sie cena na gieldach?

 

0,20gr dziś w kaliszu (wyjściowa) w zeszłym tygodniu podobno była masakra cenowa na zjazdowej nawet poniżej 2 podobno oddawali.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Satina - plon na poziomie 30-35 t/ha, sporo popękanych bulw, ale i sporo "porcyjnych" (tzn jedna pyra na łebka do obiadu ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

satina ma tendencję do pękania, dlatego nie gości już kilka lat na naszych salonach :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Grono moich klientów preferuje smak Satiny, więc jakoś nie spieszno mi do zmiany odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1
Grono moich klientów preferuje smak Satiny, więc jakoś nie spieszno mi do zmiany odmiany.

U mnie podobnie. Satina bardzo smaczny ziemniak i na pewno nie ma tendencji do pękania, a co najważniejsze bardzo wysoki plon. W tym roku po wstępnym szacowaniu plonu wydajność z hektara przekracza 70 t, ale Jelly i tak nie pobije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

koło Szprotawy w lubuskim robią ok 500 ha pyry na frytki. Średnia wydajność 70 ton. Uprawa zagonowa. Więc jest możliwe. Ja dzisiaj skończyłem kopać mirandę( też frytkowa) i jest blisko 60 ton. Niestety reliny na 75 są za małe do takiej ilości ;[ . Będzie trochę sadzeniaka :D

Satinę ruszam po niedzieli. Też na nią liczę :lol:

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Satina bardzo smaczny ziemniak i na pewno nie ma tendencji do pękania.

ma.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Koledzy wcale nie przesadzam z tymi 70 t. Po wykopaniu 10 krzaków otrzymałem 19kg. Wychodzi 1.9 kg na jeden krzak. Sadzę w redlinach 75 cm co 35 cm, obsada 3.8 krzaka na m2. 1.9*3,8*10000=72200 (chyba że źle liczę?). Warunki dla ziemniaków były w tym roku bardzo sprzyjające. Jutro satina będzie reglonowana bo nie ma na co czekać. Ziemniaki były w klasie CA. Aktualnie kopię owację która ma wydajność 55t wszystkiego a handlowego 50t. Co do satiny to tylko szacunkowy plon i wszystko okaże się jak będę ją kopał. Ale podobnie jak Wam nie chce mi się wierzyć w taką wydajność. Tak jak kolega wcześniej pisał redliny 75 cm są za małe dla tej odmiany.

Edytowano przez dmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

chyba musze nabyć tych ziemniaków,ktoś wie ,gdzie w łódzkim jest jakaś centrala??,bo mam zamiar jakieś kupić ale niewiem jeszcze jakie wybrać.

 

dmax-czy możesz mi napisać jak uprawiasz ziemie pod ziemniaki,kiedy sadzisz,jakie odmiany ? dajesz obornik??jakie nawozy i opryski stosujesz ,co i kiedy ? bo ja od niedawna zacząłem z ziemniakami,a plony mam bardzo niskie.

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Koledzy wcale nie przesadzam z tymi 70 t. Po wykopaniu 10 krzaków otrzymałem 19kg. Wychodzi 1.9 kg na jeden krzak. Sadzę w redlinach 75 cm co 35 cm, obsada 3.8 krzaka na m2. 1.9*3,8*10000=72200 (chyba że źle liczę?). Warunki dla ziemniaków były w tym roku bardzo sprzyjające.

A jak idzie sprzedaż takich wielkoludów? ;) Dolicz jeszcze trochę strat na polu po zawsze coś zostaje, ale plon 70t przy dobrej agrotechnice nie jest zawyżony, tylko czy opłacalny dla nas?

Grala jest kilka tematów o uprawie ziemniaka tam poczytaj jest tego dużo


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

wykopki rozpoczęte i wydajność przeraża 2 redliny od brzegu pola tajfun świeży 50 ton z ha denar 42t jeszcze satina została ale nie wiem ile jej bedzie. kopie tyle ile zawsze zmieszczę 220ton a reszta talerzówka i w pole. za 2 zł/15kg pośrednikom nie oddam. to co bede miał po 40gr sprzeda się i wystarczy do drugiego roku.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeWsi    0

Jak sądzicie 10 ha ziemniaka anną ile dni zajmie?? Bo nie wiem czy 15 września to za puźno ale tata mówi,że były lata ze później się zaczynało i zdążyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ktoś kiedyś pisał że i 8 przyczep dziennie da radę ukopać. Ja kopię maksymalnie 4 przyczepy bo oprócz ziemniaków mam krowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Anna ma do 10t/ha przerobu lub 0,1-0,15ha w zależności od wielkości plonu, pola i sortowania


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

wykopki rozpoczęte i wydajność przeraża 2 redliny od brzegu pola tajfun świeży 50 ton z ha denar 42t jeszcze satina została ale nie wiem ile jej bedzie. kopie tyle ile zawsze zmieszczę 220ton a reszta talerzówka i w pole. za 2 zł/15kg pośrednikom nie oddam. to co bede miał po 40gr sprzeda się i wystarczy do drugiego roku.

 

Nie liczył bym raczej w tym roku na taką cenę, wg mnie jeżeli wogule uda się sprzedać zimą to już będzie sukces, w moich stronach mają ludzie po 10-15 ha do kopania o talerzowaniu jak narazie od nikogo nie słyszałem a gdzie takie ilości ziemniaka pomieścić nie mam pojęcia. Jak narazie zejście praktycznie zerowe export stoi


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ile można wykopać anna w godzine?

jaka wydajność ma anna wg producenta??

Edytowano przez grala13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Anna ma do 10t/ha przerobu lub 0,1-0,15ha w zależności od wielkości plonu, pola i sortowania

grala przecież masz takie info 2 posty wyżej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

ale ile arów jestescie w stanie wykopać w godzine??

ile bierzecie na godzine??

czy ktoś ma instrukcje,katalog od anny gdzie jest podana wydajność wg fabryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

zrobilem eksperyment- 10 kg ziemniakow daje wzrost mlecznosci o 4 litry,prosty rachunek i nie musze sie martwic o zbyt i cene.

w detalu sprzedaje po 50 gr a zbyt kiepski. ziemniaki wielkie ale na ciezkich glebach gnija,owacja polowa zaczyna gnic,vineta pojedyncze sztuki,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj